Sevgilinle ayrılıyorsun ve sen hala onu seviyorsun içinde küçük bi umut var en son bi bakıyon eski sevgilin ilişki durumu yapıyor ve umudun orda bitiyor.
Haftaya devreden sayısal.
parasızlık.
para olmadan ne oluyor?
sevdiğin insanın ben başkasına aşığım demesi.
(bkz: yapılır mı lan bu bana)
(bkz: umut un günahı ne)
artık düşünüldüğünü bile hissetmemek.
umudunu siktirip kılıf arayanlar kulübü.
yüzde 99 u müslüman olan ülkede ateist olmak.
yıllar boyunca gitmenin hayalini kurup, bir gün eline bu fırsatın geçmesi ve 1 yıl sonra mecburen de olsa geri dönmek.
etrafdaki amcik agizli tipler. herseye bi olumsuz yorumlari olur.
giden sevgili, hem de boktan bir sebepten ötürü giden sevgili.
Bazen bir arkadaş.
şu meşhur 21 aralık söylentisi... yaşama şevkim kırıldı resmen.
yaşın ilerlemesi. yaş ilerler, kavak yelleri gider, toz pembelik karaya çalmaya başlar. eskisi kadar hayal kurulamaz, gelecekle alakalı seçenekler azalır hatta biter. seçimler artık hata götürmez bir hal alır. karar verecekken yaş akla gelir bütün umut, heves gider.
Bir zamanlar onun başkasıyla konuşması, onun birine göz ucuyla bakması, onun bir arkadaşıyla vs vs vs gibi şeylerdi.

şimdi diyorum ki onun ta amuğa koyim. Evet. aklıma bile gelmiyor. Bunlar neden umudu yok etsin lan. Neden mi?

Çünkü artık babam beni bir memur olarak görmek istiyor. Ben daha fazlasını istiyorum. Toefl vermem gerek, ales'ten 90 çakmak ya da kpss denen illet sınavdan en az onun kadar puan almam lazım. Bitti mi? tabi ki hayır. Mülakatı var, kurum sınavı var. Onlar sınav açar mı bu arada? Bu da belli değil. Geçen üniversite yılları geri gelmeyecek, çıkılan sevgililer bir kez daha düşünülmeyecek inanın bana.

Umudu siken şeyi söyleyeyim mi? Bir gün "benden bir bok olmayacak galiba" diyebilecek olmak. Ya da memurlukta ki 25. yılını çay partisi vererek kutlayabilecek olmak.
onun başka birisiyle konuşması.
malum kişiden gelen "sen çok iyi bir arkadaşsın." mesajı.
bekleyiş....
hoşlanılan kızın facebook duvarında ''evleneceğim adamı buldum: abuzittin abuzer''* yazması.
söylentilerdir.
championship manager 03/04'te 7 milyona bile de la cuesta'nın transferine onay çıkmamasıdır. an itibariyle yaşıyorum.
Hiçbir şey değişmezken zamanın akıp gitmesidir.
her şeyin tersine gitmesi, yalnızlık duygusu, çaresizliğin iyiden iyiye hissedilmesi...
bir mesajdır gelen, siktirgit artık hayatımdan.
bir feysbuk sayfasıdır bakılan, siktirgit artık internetimden.
yalnız uyanıştır, siktirgit artık rüyalarımdan.
bir parfüm kokusunu unutmaktır, çık artık hücrelerimden

diye uzar gider ve inletir. umudu da siker, adamı da siker.
Umut kim lan?

dedikten sonra , güldürmediğinden mütevellit tanım zorunlu olmuştur.

Umutsuzluk siker umudu. Yani umut yoksa, sikilmiş bir umut vardır.

ironik değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim.