bugün

entry'ler (289)

ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

Ezana saygı duyan, ateistlerin anlayamayacağı hassasiyettir.

sineklerin kanadını koparıp yürüten cani nesil

Pskopat ruhludurlar. Bunlar çekirgelerin bacaklarını kopartırlar. Hamam böceklerinin kafasını kopartırlar. Kelebeklerin kanadını yolarlar. Yerde gördükleri karıncaları bile çiğneyip ezebilirler.

dedenin ölmesi

sen bunu hiç bir zaman bilmedin dede...

beni sevmediğini zaten biliyordum ama kendime bu kadar düşman edecek ne yaptım hiçbir zaman bilemedim...
seni zaten senenin belli zamanlarında görüyordum senden beklediğim ne hediye nede elime vereceğin 3 - 5 kuruş para... senden sadece biraz sevgi bekledim.. ben her ne olursa olsun seni seviyordum dede... ta ki ailem artık bir evin içinde yaşamayı bıraktığında sen ve babaannemden hiç duymayı istemediğim şeyleri duyana kadar.. biliyor musun dede sen benim için yaşarken öldün aslında beni çocuk esirgeme kurumuna vermeyi düşündüğün gün öldün...

en sevilen çizgi film karakterleri

şeker kız candy.

anne sarma yaparken yardım etmek

genelde annemin sardığı sarmaları tencereden aşırarak yardım ediyorum.

sevgiliden ayrılma nedenleri

tutucu bir aileden geliyordu halası beni beğenmedi. halaya ne oluyorsa anlamadım hala anlamış da değilim.

yetişkin olduğu halde ayıcığı ile uyuyan kız

henüz gerçek ayıyı bulamadığı için oyuncak ayı ile idare etmektedir.

gecenin şarkısı

Hande YENER - Hasta

Biri benden bi şey çaldı Geri alıcam az kaldı,
Sana doğru bir yol vardı Bulucam söz az kaldı.
Tuhaf geçen bi gün daha Umutlarım yarında,
Yanında olamazsam Savaş çıkar kolayca .

ikimize karşı bi rüzgar var Ama bize aşktan esiyorlar.
Eminim sende duyuyorsun Bitmez asla diyorlar.
ikimize karşı bi rüzgar var Ama bize aşktan esiyorlar.
Gücümüze karşı yenilenler Bize hasta diyorlar.

Biri aşkı çok zor sandı Bize sorsa kolaydı,
Bana yalnız bi şans kaldı Harcamak mı hayat mı ?
Tuhaf geçen bi gün daha Umutlarım yarında,
Yanında olamazsam Savaş çıkar kolayca.

en yakın arkadaştan soğuma sebepleri

Gerçek olmayan şeyleri sanki gerçekmiş gibi anlatması. Yani beni bu sebep soğuttu hayal dünyasının geniş olduğunu anlamam fazla zaman almadı ama baya sabırlıymışım 10 senenin sonunda ilk defa dün akşam "artık yalan istemiyorum devam edersen arkadaşlığımız biter" diyebildim. Ne kadar etkili olur bilemem..

sözlük yazarlarının meslekleri

Grafiker + özel güvenlik + işsiz...

şeytanın taktikleri

nasıl olsa tövbe edersin. allah herkesi affeder. seni mi etmeyecek...

sözlük yazarlarının 2013 dilekleri

Sağlıklı ve şans dolu bir yıl geçirmeyi diliyorum.. insanda sağlık ve şans varsa bu her istediğini getirir zaten.. Herkese sağlık ve şans dolu bir yıl diliyorum... iyi seneler...

yılbaşı gecesi içecek önerileri

Şarap en idealidir ve sonrasında bir kaç votkalı bira...

uçak arkasına yazılabilecek yazılar

Just married.

efendi erkekteki abazanlık potansiyeli

Gizli abazandır. içindekileri dışa vurmaz sadece.

ders dinlerken akıldan geçenler

10 dakika dinleneyim diye düşünülür ama saatlerce uyunur...

bir kadının en güçlü dayanağı

Bir çok kadının en güçlü dayanağı annesidir.

yazarların birazdan yapacakları işler

Ders çalışıyordum mola verdim sözlüğe bakayım dedim. Derse geri dönüyorum. Malum sınava az kaldı.

zengin olduğu halde sizi sömüren arkadaş

eli hiç cebine gitmeyen arkadaş türüdür. bildiğiniz asalak...sigaranızı paylaşmaya korkarsınız,
kendi paketi yokmuş gibi davranır sizin paketinizi inceltme yoluna gider. yemeğe geliyorum der yatıya kalır yediği öğünü kâr sayar bir gün onda bir gün sizde geçinmeyi hayat tarzı haline getirmiştir. birde size birikimi ile hava attığı zaman iyice çekilmez hala gelir. böylelerine ne hayır nede sadaka geçmez. artık ikram ettiğiniz herşey gözünüze batmaya başlar. enayimiyim diye düşünmeye başladığınızda arkadaşlığını bitme noktasındadır.

bim de satılan muhteşem ürünler

ilkler yağlı gevrek vazgeçilmezimdir.