bugün

zor olandır. sürekli sizi ve size yönelik aşağılamaları okumak zorunda kalırsınız. bu sözde hümanist insanlarla aynı ortamı paylaşırsınız. vatan haini ilan edilirsiniz. onlara kalırsa sizin bu topraklarda yaşama hakkınız yoktur, onlara kalırsa bizim başımız kesilmelidir. okumaya hiç mi hiç hakkımız yoktur. bir çoğunuz busunuz işte.

onlara göre tüm kürtler pkk uzantılıdır, her kürt dağa çıkar, öyle olmalıdır. hepimiz elektrik çalıyoruzdur. hepimizin 20 şer çocuğu vardır. türkçe bilmiyoruzdur. inşaattan başka iş yapmıyoruzdur. kaçak çay, kaçak mazot, kaçak araç kullanıyoruzdur.
hepimizin elinde silahlar vardır. çocuk olanımızdan en büyüğümüze potansiyel tehlikeyizdir.

ülkede ki her kötü giden şeyin sorumlusu bizizdir! ülkeyi bölen sürekli bizizdir. onlara göre hepimizin kürdistan hayali vardır, apo zaten kürttür onlara göre. onlara göre türkiye sadece türklerden oluşur.

7-70'e her türk milliyetçisinin fikirlerini etkileyen ziya gökalp'in kürt olduğunu bilmezler..

7-70'e her dincinin öncüsü kabul ettiği bediüzzaman said nursi'nin kürt olduğunu bilmezler..

7-70'e ülke nüfusunun çocuğunun önder kabul ettikleri arasında olan ismet inönü'nün kürt olduğunu bilmezler..

7-70'e cihadçıların gözbebeği selahaddin eyyubin'in kürt olduğunu bilmezler..

evet size göre hepimiz dağa çıkan insanlarız.

endüstriyel ve basmakalıp düşüncelerimizle, başımızda ki ne derse onu düşünürüz.

odtü'den, boğaziçi'nden, itü'den, uludağ'dan mezun olamayız biz. bizim aklımız ermez böyle şeylere, kürtçe sadece küfür edebiliriz. kitap okumaz bizim gibi adamlar, nihal atsız'ı bilmezler, mahir çayan'ı bilmezler, oğuz ataydan, yusuf atılgandan, sabahattin ali'den bihaberizdir.

gazete okumayız biz. sadece nefes alırız ve inşaatlarda çalışırız!

not: bu entryi, entryi içerisinde bahsi geçen kişilere yöneliktir. genelleme değildir. eksileyebilirsiniz şimdi.

edit: bazı arkadaşlar yazı içerisinde ziya gökalp'e takılmış bu kadar sığ boyutta olmayın be birader.
evet ziya gökalp kürttür, tarih mi bilmiyorsunuz edebiyat mı? babası mehmet tevfik efendi bizzat çermik'in kürt ailelerindendir. azıcık araştırıp yorumlayabilirsiniz.
gayet normaldir pkklı olmadığın sürece no problem.
(bkz: kürt lütfen)
ziya gökalp'i kürt sanmak değildir. ziya gökalp bizzat kürttür.
babası mehmet tevfik efendidir ve çermikli kürt ailelerindendir.
eşek olmadiginda sikilecek güzel götlü bir kaç yazarın oldugunu bilmenin keyfiyle, atıra atıra yazmaktır. hele birde kulaklari büyükse adama eşegi bile aratmazlar.
Biz pkklılara laf ediyoruz deyip kürt ehehe eşek ehehe diye gezen onursuz gurursuz insanlara denk gelmektir.
Pkk denen o.ç. örgüt "Ben kürtlerin hakkını savunuyorum" diyerek;

*korucu ailelerin evlerini basıp, kadın, çocuk, yaşlı demeden kurşuna dizerken
*öğretmen, doktor, mühendis demeden kurşuna dizerken
*askere, polise, jandarmaya saldırı düzenleyip kurşuna dizerken

Bu toprağın "masum kürtleri" neredeydi?

Ey masum kürt !!
sen 30 yıl bağrında besledin bunları..
sen bunlara "aş" oldun "iş" oldun "sığınak oldun"..
sen bunları destekledin meclise çıkardın..
sen bunları cumhurbaşkan'ı adayı bile yaptın..

bu nasıl bir masumluk..?

Bir yerde kolay kazanç varsa ya da rant varsa,
Tüm sülalenizi toplayıp birleşiyorsunuz, çöküyorsunuz..
hatta Sorsak; yarınız iş adamısınız, yarınız kralsınız.
Bir teşkilat kurup geçin "pkk"nın karşısına kardeşim.. istemiyoruz sizi deyin..
ama sizin hdp'den başka stk'nız yok ki..
zaten onların da emirleri dağdan ve imralı'dan aldıkları belli..

Ben bu memlekette "masum kürt" göremiyorum,
Direkt olmasa bile susarak "pkk"ya destek veriyorlar..
hala bazı şeyleri anlamayan yazarları gördüğüm başlıktır.

bak ne demişim, türk milleytçiliğinin fikirlerini etkileyen ziya gökalp diye. değil mi güzel dostum?

ziya gökalp'in babası mehmet efendi çermiklidir ve kürt soyludur.

ziya gökalp kendisini türk milliyetçisi olarak görmüştür ve türk milliyetçiliğini sahiplenmiştir.

gördüğünüz gibi sınır ortadan kalkmıştır, demek istediğim, her doğacak kürt çocuğunu potansiyel tehlike olarak gören insanların bu durumu göz ardı etmeleridir.
türk yazar olmaktan bi farkı yoktur. fark yazı kalitesindedir.
hala kürtlerin pkk'yı desteklediğini sanan yazarları gördüğümüz başlıktır.

belli ki doğuya hiç gitmemişsinizdir ve 90'larda orada çocuk olmamışsınız.

pkk denen o.ç örgüt, köylere gelirdi ve silah zoruyla gıda almaya çalışırdı, hadi vermeyin yiyorsa derdi.
sonra onlar gider askerler gelir pkk'ya gıda sağlıyorsunuz diye köy halkını bi güzel döverdi.

kürt halkı yıllarca pkk denen kansızların altında ezildi, silah zoruyla dağa çıkarttılar bir çoğunu,
medya çok farklı şeyler anlatıyor. 90'larda orada çocuk olmayan bilemez bunu yemin ederim ki.
ziya gökalp Türk bir kişidir.Kendisi makalelerinde,şiirlerinde bunu dile getirmiştir.internetten asılsız kaynaklardan bakıp ziya gökalp gibi bir TÜRK milliyetçisine kürt diyemezsiniz.
ziya gokalp'in kurt oldugunu dile getiren baslik.

yahu bazi yazarlar kabullenmese de babasi mehmet tevfik efendi kurt soyundan gelmedir. ziya gokalp'in makalelerini elbette biliyorum. kendisini her zaman turk milliyetcisi kabul etmistir. ama aslolan durum budur ve yazarin ilk entryde bahsettigi. her kurt dogan bireyin potansiyel tehlike olmadigidir.

edit: ayrica sayin yazar cermik tam anlamiyla turk yurdu degildir.
Eşek, yenge bilmem ne gibi asağılık baslıklarda yer almaktır. Ama bilmezler mı kendilerinin çok övündüğü tarihleri soyları asenadan gelmiştir. Pardon ziya gokalpın demesiyle kurttan. ilk bı kendi saçma efsanelerınızden utanın sonra kürde ermenıye kısacası sizden olmayana saldırın. Kürt olmadığım halde söylüyorum bunu.
türk yazar olmaktan farkı yoktur. ırkçılığa gerek yok.
uste cikmaktir. ulkenin degerlerine sovup karsiliksiz kalmasini beklemektir. pkk askeri gectim yillarca doguya gonderilen ogretmeni doktoru oldurdukten sonra vay efendim ezilmislermis de vay efendim mazlummuslar da vs. laf kalabaligi yapmaktir.
Kürt kökenli olduğunu kimsenin bilmemesine rağmen,bunun hissedilmesi iÇin uğraşmak, farkına varmadan yarattığın etnik ekosisteme kendi kendine Çekilmek. (bkz: )Evil Effect
Sadece düşünün, bu ülkede kürtler olmasa şimdi kaç yil ilerideydik? Batinin düzenini bozan kürtlerdir.
"madem ben kürt yazarım ayrı başlıkta yazmalıyım" düşüncesinin ifadesi olan başlıktır.

(bkz: uludağ sözlükte yazar olmak)
(bkz: uludağsözlükte kürt yazar olmak)
anayasının 66. maddesine göre türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türktür. istemeyen başka bir ülkeye gidebilir. memnun oluruz beslemek zorunda kalmayız.

(bkz: kürt lütfen)
özet geç amk ya. sana 40 saniye nasıl verelim şimdi (bkz: kürt lütfen)