bugün

kampüsünün içinde akbankın ve garantinin atmsinin olup olmadığını, varsa nerede olduğunu merak ettiğim üniversitedir. bi bilgilendiren olsa çok güzel olur.

edit: her ikisi de varmış, bilgilendirenlere teşekkürler.
güzide memleketimizin güzel bursasında bulunan üniversite. çok isterdim sana gelmeyi uludağ hukuk. denize sıfır olman cezbetmişti beni ama gemlik te olman selçuk hukuk yazıp orayı kazanmama neden oldu. başka bahara be bursa.*
güzel üniversite gördüm yani.
Mühendislik fakültesinin iibf ile yan yana olmasının avantajını hissedemediğim üniversite.*
4 sene boyunca tozun toprağın arasında çile çektiğim üniversite. en son deprem güçlendirmesi için iibf a bloğun altındaki gren cafeyi yıkmışlardı, asansör yapmaya çalışıyorlardı. gren gittikten sonra okul iyice çekilmez oldu. neyse ki bitti. çok şükür. nitelikli hocalarla ve güzel 3-4 mekanla adam olur zannımca. tamam bir bahçeşehir üniversitesi (bkz: bahçeşehir üniversitesinde master yapmak) beşiktaş kampüsü kadar olamasa da eh işte idare edebilir. yalnız kütüphane sistemi çok karışıktı. 4 sene boyunca aradığım hiç bir şeyi yardımsız bulamadım. şimdi düzeldi mi bilmem. varsa yeni çömez anlatsın biraz da haber alalım.
bu arada iibf ile mühendislik-mimarlığın arasındaki yiğit i de es geçmemek lazım. yazın salçalı kaşarlı tostunu ve ayranını alıp ağaçların altındaki masalarda 2-3 pampa ile oturup etrafı kesmek zevklidir. kışın tostu binanın içine açılan minnak pencereden alırdık, orada cezaevi görüş sırasına girmek gibi sıraya girip tost beklemek de özellikle ikinci öğretim olup akşamın bir vakti derse gelen iibfliler arasında ayrı bir öneme sahipti.
kısacası, eğlenirdik gülerdik anam.
arkadaşımın hukuk bölümünü kazandığı üniversite. eliyle ağzını kapatıp tıs tıs gülen birisini görürseniz sallayın tokadı. allah rızası için.
ek kontejanlarla beni alsin da kurtarsin dediğim üniversite. al beni uludağ al beniiiii.
4 sene iibf nin tozunu yutan binlerce öğrencilerden birisi olarak geldiğinizde pişman olmadan gidebileceğiniz bir üniversitedir, en başında bursa zaten başlı başına güzel bir şehirdir.
mesela iibf de dersleri beklerken sevgi meydanındaki tribünlerde oturabilir etrafı kesebilirsiniz, mediko da size uygun öğrenci klüplerinde hoş vakit geçirebilirsiniz.

şunu belirtmeliyim ki 4 sene boyunca hiçbir bahar şenliğinde eğlenmediğimi hatırlamam. şenlik organizasyonları çok başarılıydı, özellikle yeme içme ve eğlence gayet iyiydi. aktivite panel söyleşi konularında aktif görev yaptığımdan bu başarıda da belki katkım vardır az çok.
son olarakta b bloğun altında yiğit kafenin ikili salçalı tostuna alışmanızı tavsiye ederim.

hatırladığım birkaç otobüs bilgilerini de vereyim; (gerçi metro gelmiş sanırım kampüse, biz en son küçük sanayi de bıraktık metroyu)

b48 Heykel
b46 ataevler fsm hürriyet
b44 dikkaldırım beşevler

kazanan arkadaşları tebrik ediyorum umarım istekleriniz doğrultusunda bir eğitim öğrenim hayatı geçirirsiniz, şunu unutmayın 4 sene çok hızlı geçiyor kıymet bilin, ona göre.

dipnot: görükle haricinde ev tutacaksanız ataevler ve fsm bulvarı taraflarından bakın derim pişman olmazsınız.
senato kararıyla 1.8 ortalaması kalktığı söylenen okul.
bursa'nın en batısında bulunan, büyükçe bir kampüse sahip devlet üniversitesi.

ayrıca;

kazanan arkadaşlara bilgi verebileceğim üniversite.
Acilen bilen birine hazırlığıyla ilgili bisey danışmam gerektiği üniversitem.
bi erkek için konaklamanın nasıl olacağını merak ettiğim üniversite. her yerde erkek kontenjanı az.

kahrolsun kadın diktası. yaşasın erkek hakları

not: yurt konusunda bilgilendirecek birisi olursa cidden çok makbule geçer.
yönetmelikteki değişiklikleri aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.uludag.edu.tr/.../taslaklar/yonetmelik.pdf.
eğer bu yıl denildiği gibi devam zorunluluğu gelirse boku yediğimizin resmidir. yapmayın be hocalar. bu üniversitenin en sevdiğim yanıydı devam zorunluluğu olmaması.
Devam zorunluluğu ile takdiri hakketmiş üniversite.

okula uğramayan sabaha kadar oturan vampir gibi yaşayıp baba parası yiyen ibnelere oh olsun.
(bkz: allah kurtarsin)
bu sözlüğün ait olduğu üniversitedir diye düşündüğüm üniversitedir.
10 gün sonra kayit yaptiracagim üniversite, hadi hayirlisi.
hala kalacak adam akıllı bir yer bulamadığım bir görükle'si vardır. fakirlikten efenim.
sozlugun dogmasina sebep olan üniversitedir. bursadadir.
iibf deyseniz Allah kurtarsındır.Ekonometri hariç yata yata 4 yılda bitirirsiniz.Görüklesi vardır ki meşhur.Sizin orda çok kız varmış olm cümlesine hazır olun.
en okunası okullardan biridir. değerini bilene.
Mühendislik Fakültesinde nice yiğitler heba olmuştur 1.8 yolunda. son sınıflarda tazelere pek rastlanmaz. genelde demirbaş listesinde adı geçecek kadar yaşları vardır.
asla işletme fakültesine gitmemeniz gereken üniversite..
aklıma direk eser yenenler'i getiren üniversite.