bugün

Yine patladı zaar.
Yeni server a geçtiğinden beri takılan donan yavaşlayan ekranı kararan sıçıp sıvayan sözlük.
Neredeyse herkesin birbirini tanıdığı bir ortam olmuş.

Ara sıra uğruyorum. Galiba herkesi tanıyor olsaydım hiç uğramazdım. Böyle daha güzel oluyor, bilinmezlik güzel bir şey. Zaten başlık anlamında kalite falan sıfır, tüm muhabbetler yazarların birbirleri üzerinden dönüyor. Geçmiş sözlük tecrübelerime dayanarak da senelerdir kimseyle içli dışlı olmamayı tercih etmiştim. Bu sözlükte 1 kere zirveye katıldım, onda dahi yanımda oturan Adama senin nickin ne diye sormadım. Bi kardeş vardı Allah razı olsun arabayla eve bırakmıştı zirveden sonra, tek pişmanlığım onun nickini sormamaktı *

Neyse lafın özü şu; kimseyi tanımadığım için kimseye karşı önyargılı olmuyorum. Belki de halen buraya ara sıra uğramamın en önemli sebebi o. Kimse için 'Yine ne yazmış bu salak?' Diyemiyorum, bunu demiş olsam herhalde burada geçireceğim 5-10 dakika bile sıkardı.

O yüzden senelerdir üye olmama rağmen her uğrayışımda 1 günlük yazarmış hissini aldığım bir yer burası.
aynı başlıkların farklı kelimelerle açıldığı sözlüktür. doğrudur yani.
2016 yılında hala gri ekran hatası veren sözlük. valla bu sözlükle zor.
uludağ forum olduğu sözlüğün geçen sene beğenilen entrylerinden belli oluyor. yüzde 90'ı siyasi, birkaçı zall'ın şovenist yazıları, geri kalanı giydirme. okumaya değer çok az entry var. *

sonra diyorlar ki sözlük niye böyle sözlük niye şöyle. sen canım kardeşim önüne geleni alırsan buraya, insanlar propaganda yapmak için rahatça yazar olabiliyorsa, kusura bakma da hak edersin. herkes ekmeğinin peşinde, ona lafımız yok da. insan şöyle güzel şeyler okumak istiyor. aydınlanayım, bir şeyler katsın istiyor da..

sizin ben siyasi tartışmalarınızı sikeyim.
insan sözlüğünü niye sever? Başka çaresi yoktur da ondan... Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası Dünya'nın en güzel sözlüğüdür. Ama sen Dünya'nın en güzel sözlüğünü sevmezsen, orası Dünya'nın en güzel sözlüğü değildir...
2005 yılının Aralık ayının sonlarında doğru Zall nickli güzel insanca fikir edilmiş, zamanında bilgi ve belge paylaşım platformu iken zamanla ve beklenen üzere de amacını yitirip forumlaşmış bir sosyal paylaşım sitesidir. şu günlerde 10.yılını kutlamaktadır.
özet olarak;
lookinin ayakları, midesi, dalağı.
bacının g.tü ve göğüsleri.
natalinin burnu ve dudakları.
paradisenin kanı.
işte Sözlüğün hali...
instagram a dönmüştür.

sözlük olmaktan çıkmıştır.
ekşi de hem sahibine hem de kendisine giydirilen site.
sandığımdan daha fazla seks dönüyormuş lan.

şimdi anladım abazaların niye bu kadar yüzsüz olduğunu.

vay amk.

ayrıca kadınların güce taptığının kanıtlanması adına sosyal deney mi yaptınız?
kendisini bir defa bile eleştirmediğim ama artık eleştiri getireceğim sözlüktür, ha eleştirsem sikleyen olmaz onda hem fikirim, burası çöplük değip kimsenin ekmeğine de karışmam ama cidden yanlı bir sözlüktür.

adaleti sözlükte üç beş arkada entry silenden aramak da gülünç olacak ama bu kadar da yapılmaması lazım bence.

bir siktir git diyecek kadar uzaksınız zaten butona, ona basmak varken yalandan entryleri saçma sapan sebeple silmek kendi kendine eğlenmektir.

ben gülmüyorum ve eğlenmiyorum.
Zall efendinin Güdümlü Füzeleri şaşırtan ateş topları misali bu kadar ibneyi Başımıza tebelleş ettiği Sözlük. Biz bu topitoşlarla mücadele ederken adam her akşam karabiberim klibini yeniden çekiyormuş meğer. Vay be sosyal zeka işte budur beyler.
neresinden tutsan elinde kalacak "sosyal" platform.
öyle uzun uzun yazmaya gerek yok.
ne zaman ki modu karı kovalamayı bırakır da işine yönelirse o zaman adam olur bu sözlük.
Yillardir girmedigim sozluge yillar sonra tekrar giriyorum, iki gundur. Uyeleri yazar sinifina sokacak birkac entry disinda hicbir bilgi, dusunce, tartisma gormedigim durumdur, vahimdir, psikolojik destek gerektirebilir.

edit
(bkz: uludagsozluk uyelerinin kendilerine yazar demesi)
Son zamanlarda bazı kadın yazarların paylaşımlarından dolayı, kırmızı elma sözlüğe dönmeye başlayan ve bu doğrultuda hızla ilerleyen sözlük hâline geldi.
Foto paylaşmanın pek güzel bulmadığım ortadaki esrarengiz ortamı dağıtmış olan sözlük.
forum versiyonun olmasını istediğim site. böyle de forum tarzında ama kurallar işte kurallar. herkese eşit olmayan o kurallar var. kendi değer yargılarım olmasa inada binecek iş de hayırlısı.
Çaylağı olduğum, yazarı olmaya çalıştığım sözlük.
hesabımı dondurmayı ya da oluyorsa kapattırmayı istediğim yer.
Tadı kalmamış platform.
ipini koparanı bünyesinde bulunduracak kadar geniş ve anlamsızken iq su türkiye ortalamasının altında insanlarla polemige girmekten sıkmıştır artık.
umarım en kısa zamanda çöker. *
Aylar sonra gelmemle birlikte rezalet bir yere döndüğünü gördüğüm platform.Üzülüyor insan.
Bugün derdime derman olan sözlük.
Yardımcı olan yazar dostlara tekrar teşekkürler.
iki saattir bakınıyorum, yazacak başlık bulamadım. benim mi bi tarafım kalktı, buranın mı havası kaçtı bilemedim.

acayip olmuş bir yer.