bugün

Yazarlarını çaylaklığa düşürmeden önce uyarması daha iyi olacak olan sözlüktür.
ilim irfan yuvası olan sözlüktür. Maşallah be.
Eskisi gibi değil. Millet eskiden bu kadar seks filan konuşmazdı. Kadınlar bu kadar yavşak değildi. Erkekler salak değildi. Çok değil ya 2009'dan bahsediyorum. Artık yazmak gelmıyor içimden. Sırf nickimi seviyorum diye kapatmıyorum hesabımı yoksa tıngır mıngır bir blogda yazıyorum. Kimseler tanımıyor beni ne hoş. Yazıyorum her gün. En azından meraklı takık modlar yok. Eski modlarımı özledim bu arada ( salca, july, sonata) sizi seviyorum canımsınız. Zall sende iyi çocuksun seni de seviyorum biliyorsun ama sözlüğün berbat durumda panpa. Davalardan inşallah yırtarsın. Hadi eyvallah sözlüğüm.
ulan var ya sözlükler aleminin en manyak yeri burası. aksini iddia edenin alnını karışlarım.

neden mi? anlatayım.

sözlüğün sahibi, embesillerin yazdığı bir şeyden dolayı mahkemeye çıkıyor ve akabinde "siz eğleniyorsunuz, siz arkadaş ediniyorsunuz ama sözlüğü ayakta tutmak için sofraya bile oturmadığımız günler oldu" diyor. ondan sonra da sözlükte bir linç kampanyası başlıyor doğal olarak bu taşak geçmeden sonra.

ulan biz eğlenelim diye açtın sözlüğü ve biz eğleniyoruz diye para kazanıyorsun be kekeçoğlan seni. o zaman moderatörleri iyi seçeceksin ve dikkat edeceksin sözlükte yazılanlara.

meslekmiş, peh.

o değil de keşke kukla olsaydı şimdi burda ne dalga geçerdi be zall'la.
hafta sonları ve tatillerde liseli bebelerin dolduğu, siyasetin ve küfrün hat safhada bulunduğu kimsenin, kimsenin görüşüne saygısının bulunmadığı sözlük adı altında bir platformdur.
sloganı "ululardan ulu bir sözlük" olan sözlük. yazarlara birçok şey kattığına inandığım için bura site de
yazmak istiyorum.
insanın içindeki trollü ortaya çıkaran yer.
ergen yuvasına dönmüş oluşum.
biraz kalite kaybettiği aşikar olan sözlüktür. bu nasıl engellenir, onu düşünmekte benim işim değil.
ben uzun zamandır hatta çok uzun zamandır sözlüğü takip eden bir insanım. 11. nesil bir yazarım ama yazarlığı ciddiye alan, kendi çapında bilgisini paylaşmayı seven, kendi bilgisinin üzerine biraz daha bilgi inşa etmek isteyen bir insanım. zaten bu yüzden 11.nesil bir yazar oldum. sözlüğün bünyesinde oksijeni mükemmel yakan insanlar mevcut ve o insanlara saygı duyuyorum. üzüldüğüm konu ise sözlüğün ciddi anlamda deforme olduğu. yaklaşık bir buçuk saattir online durumdayım ve gördüğüm başlıkların yüzde sekseni inanılmaz derecede saçma. evlenecek kız arıyorum diyenler, karı karı verin bana diyenler, ilanı aşk edenler vs.
sözlüklerin sosyal medya da önemi çok büyüktür. eminim ki çoğu yazar arkadaş bunun farkındadır.
(bkz: bir inci sözlük klonu olarak uludağ sözlük)

yeni hesap alıp bir bakayım dedim sözlüğe. ama ne görelim, liseliler formatın amına koymuş resmen. moderasyon da bayağı iyi çalışıyor. şu entryler başka sözlüklerde olsa, sadece entryler değil yazarlar bile uçurulurdu. (bkz: cevabı merak edilen sorular). baslık-entry uyumsuzluğu, forumların bile ötesine geçmiş. daha çok yazarın sözlükte online olup formatı sikmesi değil önemli olan zall bey; önemli olan sözlük formatına yakışır şekilde piyasa da var olabilmektir. ya şu sözlüğe çekidüzen ver ya da elindeki sözlüğü yavaşça yere bırak ki bilen biri kullansın.
amacı bilgilendirme olan fakat bilgilendirme başlığını eksileyen onlarca davarı içersinde barındıran bilgilendirme platformu.

--spoiler--
yemin ederim bu kadar mal insanı bir arada göremezsiniz. (bkz: metro turizm müşteri hizmetleri) adı altında başlık açıyoruz ki insanlar seyahat etseler de etmeseler de bilgilensin diye.bir kaç kendini bilmez alakasız sırf metro turizm'de sorun yaşamış olmasından dolayı eksiliyor.lan amk malları burası bir bilgilendirme platformu bir firmayı sevmeyebilirsiniz amennah açılan başlıktan ne istiyorsunuz a öküz herifler.sol frame'de sokmalı çıkarmalı bir çok başlık var gidin onlarda takılın siz.siliyorum entry mi siktirin gidin oturun birbiriniz eksileyin amk yamyamları.
--spoiler--
hala kürtçe arayüze geçmeyen site. Devlet kabul etti, kürd illerinde kısmi olarak kürtçe eğitim başladı.

Geçen sene yaptığımız kampanya sonuç bulamadı. Neyse seneye seve seve yapacaksınız.
önümüzdeki 10 sene boyunca burada olacak sözlük. isteyen gelip yazar, istemeyen gider başka bir yerde yazar.
bıktım arkadaş. yeminlen bıktım. yok '' sol frame şöyle kötü '', '' sözlük böyle kalitesiz '' diyenler cidden baydı artık. kimse burada zall' dan maaş alarak yazmıyor. kimse burada meslek icabı bulunmuyor. seviyorsan giriş yapar, yazarsın. sevmiyorsan çıkış yapar, bir daha girmezsin.
ben bu sözlüğü seviyorum. burada başlık açmayı da, entry girmeyi de, yeri gelince fenerbahçeli şuursuz, şımarık fanatiklere ayar vermeyi de seviyorum. zall' ı tanımam etmem, buradan para da almıyorum ama yarın da, sonraki gün de giriş yapıp yazmaya devam edeceğim. sevmeyen de başlıklar açıp entryler girip '' şöyle kötü, böyle kötü '' yazmasın artık.
cidden baydınız çünkü.

edit: bu entry bir birikimin eseridir. tek ve belli birine yazılmamıştır.
esprilere malzeme olmuş sözlük.

--spoiler--
ben bak bu yaşıma geldim bu kadar imkan olmayıp bu kadar koyulan başka yer görmedim.

koydum, koyacam, koyarım bak
--spoiler--
senelerdir bildirimlerdeki takip eden kişilerin linkini düzeltmeyen sözlük sitesi.

"http://www.uludagsozluk.com/u/0/";
kimi entrylerde konu ile ilgili verilen linklerden dolayı "reklam" yapıldığı iddiasıyla entryleri uçuran sözlük.
onlarca kuralına göre yazılan entryde link var diye Mühim hadiseler enstitüsü'ne yönelik tüm entryleri uçurmuştur.
bu tüm sitelere yönelik bir uygulama ise bravo. yok mühim hadiseler enstitüsü'ne özelse parası neyse vereyim entryleri canlandırsınlar.
çok katı moderatörlere sahip sözlüktür. Ancak nedense bu ciddiliği ve takipçiliği girilen entry ve açılan başlıklara gösterilmesi gereken özen ve ciddiyet alanında göstermemektedir. Bir paladin edası ile sözlükte ahlak ve adalet savunuculuğu yapmak gibi bir misyonum olmamasına rağmen bu konuda gördüğüm eksikliğin yeter derecede gösterilmesi sözlüğün kalitesi ve geleceği açısından daha müspet olacaktır diye düşünüyorum amacım sadece içinde bir şekilde bulunduğum topluluğa katkı sağlamaktır.
500. Entry im adına;

Genel itibariyle, Girildiğinde eğlenceli zamanlar geçirilebilen, zaman zaman yaratıcı fikirlerin döndüğü sözlüktür.

Ama* eğer bir çok yazar inci sözlük taklidi yapmıyor ise, kalite durumu gözler önündedir. Yazar alımını gözden geçirmek için de çok geç kalınmış olabilir.

Bir de, reşit olmayanlar için uygun bir ortam olmadığını düşünüyorum.

Nice 500 lere deyip, buraya kadar okuyan yazarlara selam olsun.
Orospu, kevaşe, eskort, yollu gibi tipleri içinde barındıran sözlük.
akp'nin sosyal medyadaki kalesi.

hiçbir yerde bu kadar sığırı bir arada görmedim. troll cenneti diyordum ama yok. troll falan değil çoğu. adamlar ciddi ciddi burada savunuyorlar.

ekşi'de yeein dibine sokuyorlarmış. zaten yerin dibindesiniz amk.
tamamiyle taşak geçme amacıyla yazılabilecek sözlük. zaten format diye bir şey kalmamış. kalite yerlerde. 3 sene önce inci sözlüğün formatsızlığını sorgularken uludağın da ondan farkı kalmamış.

ironi yapın, trolleyin, kızdırın, izleyin.
aradan yıllar geçtikten sonra arayüzünü somayla ilişkilendirmiş sözlüktür. bir inci sözlük olup baştan bu yana akıl edememiş olsa da, ekşisözlük ve itüsozluk kadar duyarsız kalamamıştır. ne öyle ne böyle olduğu da bir kez daha meydana çıkmış, olsun yazıyoruz işte gene de.

https://twitter.com/avbur...status/466636365946691584
samimidir, bilgi deposu olmasa da ortamı yeter.
çaylakdan en iysine kadar herkesin bulunduğu genel sözlük ortamı.