bugün

http://www.itusozluk.com/...da%F0+s%F6zl%FCk&pg=5

edit : son 5 yoruma dikkat
başlık sayısında ekşi yi geçtiği diğer sözlükler tarafından da teyit edilmiştir.

ya gene kalite demiş sayın gurular

(bkz: aha da kalite gurusu)
(bkz: aha da kalite)
sildiği birinci nesil yazarı popülerliği artsın diye tekrar yazar yapan bir sözlük. tükürdüğünü yalamak değil, sıçtığını yemek.
okunmayan sozluk. başlığı gören fikir beyan ediyor kim ne yazmış, ne demiş demek 3 bilemedin 5 yazarın aklına geliyor. onlar da koy götüne diyip yazmaya devam ediyorlar.
müslüman bir sözlükmüş. anladık. hepimiz müslümanız. ama bazı şeylerin boku çıkıyor kardeşim. sol frame e gözüm kayıyor (evet bakmak istemiyorum ama ister istemez gözüm bazı başlıklara kayıyor) ve gördüğüm manzaradan hiç hoşlanmıyorum. gördüğüm manzaradan hoşlanmama hakkım da bana girsin.
ekşi sözlük'ten 12 tam puan alarak hepimizi şaşırtmış sözlük.
bakkal mıhsıctızade memet efendiden veresiyeye iki kısa camel arti bir sise ikibucukluk kola alarak beni sasirtan sözlük. *
balıkesir'den hiç puan alamayarak moderasyonu çok şaşırtmış sözlük.
(bkz: olmadı komşu olmadı)
linklerine her tıkladığımda, bu saatte koridorda birinin ışıklarla oynama ihtimaline yeni yeni değerler atamama vesile olan sözlük.
yoktan var etme yalnız allah'a mahsustur denir hep. bu iddiayı çökerten sözlüktür uludağ sözlük *. nasıl mı? örneğin tarihin akışında büyük rol oynayan 100 insan belirleniyor; listeleniyor. önem sırası, ad sırası, tarih sırası filan yok ortada. bildiğin liste.. bize, bizim tarihimize ait birçok isim listede yer alıyor. ha tüm gerçekleri yansıtıyor mu; elbette hayır. ama üstünde durulması gereken nokta buyken; müthiş bir hızla polemikler başlatılıyor. o bunun üstünde, şunun listede ne işi var. ulan nasıl bir potansiyele sahipsiniz yeminle hayret ediyor insan!
moderatörlerinin çaylak yaptıkları kişiye 10 gün demesine karşın tam tamına 30 dan fazla gün çaylak kalınan ve herhangi bir şekilde girilen cevap niteliğinde entry e bile cevap verilmediği, tayyeepp misali baskıcı ve görüş engellemeye yönelik kişilerin yer aldığı * bolca yeşil insan barındıran sözlük.
zevkle okuduğum sözlük. celebrity olmadan nasıl yaran entry girilir, çarpıcı tespitler yapılır, başlıktan başlığa koşar adım gidilir. bunları görüyor ve helal diyorum. sadece okumaya mı başlasam ne?

(bkz: yeni nesil çok cevval)
karma sisteminin olmamasi ile daha da sempatik gelmeye ba$lami$tir bana.

(bkz: binicem ustune vurucam bakinizi)
yazar olmanız için 20 (yirmi) adet entry girmenizi isteyen sözlük. biz de insanız bea.
bir de bilgi içerecekmiş bu entryler. misal bu entry çaylakken yazıldı. mutlaka bilgi vermem lazım. şey mesela; jüpiter en büyük gezegen.
bir kotu yani ba$lik icinde arama yapilamamasidir ki kucuk gorunmesine ragmen onemli bir detaydir benim icin.
artık veda vaktının geldıgını ıma edıyor moderasyon... zorlamalar, baskılar... sıkılmamemk elde degıl...
gereksız caylak yapılmalar (6 kez) sılıklık (1 kez) entrylerın anlamsız sılınmelerı...

sadece bana degıl, bır cok yazara gereksız baskı ve sacma uygulamalar... kurallar boyle ıse burada, kurallara uyanlar yazmalı, uymayanlar da gıtmelı kanımca...
daha uygun platformlara yelken acmalı ve yazmaya devam etmelı...

sozluk yazarlıgının amacı, okumak,- ogrenmek, yazmak ve sokaktakı stresten uzaklasmak degıl mı? stresten uzaklasamıytorsak burada ve daha da stres yaratıyorsa bunyede durmanın anlamı yok...

bugune kadar karaladıklarımı okuyanlara selamlar ve sevgıler...

benı nerede bulacagını bılıyor cogu... optum kocaman...

sılınme sebebı: sadece sızı ılgılendırecek subjektıf entryler sılınır... *
ucan yazarlarin nicklerinin ba$ligi da ucuyormu$.

(bkz: yapmayin be abiler)
şapkalı s ve j harfini desteklemeyen sözlük. buradan yetkililere sesleniyorum.
sanırım benim için bitmiş olan platformdur. bazen diyorum ki, lan sanane milletten kendin çal kendin oyna. sözlük yokken defterimizin arkasına yazdığımız entry'leri gören mi vardı, okuyan mı vardı. ama olmuyor işte, karşılıklı etkileşimin olduğu bir ortamda mecburen başkalarının yazdıklarını okuyorsun ve bazen tiksiniyorsun. şu ekrana bakacağıma dışarı çıkar hatunlara bakarım daha iyi ya.

hadi kaçtım ben, donsuz geceler dilerim...
6 ay hiç aralıksız günde 10 saatimi geçirdiğim acı tatlı her şeyimi paylaştığım güzide mekan. umarım şimdikinden çok daha iyiye gidecek olan oluşum.
moderasyonun hafiften jöle kıvamına geldiği, ortamın birazcık ya da az biraz toparlanmaya başladığı sözlük sanki. gizliden darbe oldu bizim mi haberimiz yok ?

(bkz: sözlükte 28 şubat kararları)
yazarlarının yazım hatalarını çok iyi şekilde tespit eden ve onu evire çevire bir lastik gibi piç eden yazarları bulund
uran sözlük...
(bkz: ananıda al git)
(bkz: çaylak olmak)
gecenin ilerleyen vaktinde ateistlerin bastığı sözlük...bunlar allah'ın varlığını göremeyecek kadar kördürler, dinlere saygı göstermeyecek kadar yobaz.
gomunist yuvasi sozluk. ayrica gecenin bir vakti nihilist tipler de olta atmaktadir.
ottan boktan entrylerin anlayamadığım bir şekilde hep "dikkat çekenler" arasına girdiği sözlük.
misal..
dünün dikkat çeken entrylerine bakalım..

teklif edilen kizin hocaya sikayet etmesi/#1657502
cehennemde gecen diyaloglar/#1657193
sahin k nin akp den milletvekili olmasi/#1659207
allah in kullarina merhameti/#1659687
hayvanla insan arasindaki farklar/#1658662
islamin kadina bakis acisi/#1659405
ak partiliyim cumhuriyetciyim ataturkcuyum/#1659303
ak partiliyim cumhuriyetciyim ataturkcuyum/#1659382
ak partiliyim cumhuriyetciyim ataturkcuyum/#1659355
entry girmeyen yazar/#1658562
vajinayi her kilidin anahtari sanan turk kadini/#1657337
vajinayi her kilidin anahtari sanan turk kadini/#1657318
sahin k nin akp den milletvekili olmasi/#1659240
cehennemde gecen diyaloglar/#1657187
inadina tayyip/#1659027

düşünüyorum, aklım ermiyor..
ya uludağ sözlük'te bilgi'ye değer verilmiyor yada...
torpilli, tanınan, bilinen yazarlar hep bu listelerde..
yazık..
şu entrylerden çok daha değerli yüzbinlerce entry var ama hiçbiri ilgi görmüyor malesef..
bu da milletçe ne kadar boş işlerle uğraştığımızın göstergesi..