bugün

öyle ota boka faşist diyenlerden değilim. ama acaip derecede beni şaşırtan durum. ben uludağ sözlüğü kaliteli sözlüklerden sayardım. bilirdim. zira görüyorum ki bunun böyle olmamaası çok ama çok icler acısı... örnekler o kadar çok ki... derleyip sıralayacağım bir gün.

haa sözlük moderasyonuna da bir çift lafım var. bu insanlara izin vermeyin. zira özgür ortam olmak genelin yanında olmak değildir. genelin rızasına göre hareket etmek değildir. farklı düşünene yol açmak onların düşüncelerini dile getirmesine yardımcı olmaktır. tepki gören başlığı kaldırmak değildir. sözlüğün sözlüklerin amacını sizler benden daha iyi bilirsiniz.
Pkk yandaşı ipne piçler ve allahsız ateistlerle dolu olmasından daha iyi bi durumdur. zira, boyle bi durumda soz konusu degildir. ota boka fasist diyen yazarın bilinç altı zırvasını başlığa yansıtmasıdır.
yolumuz devrim yolu gelin gardaşlar gelin
sözlüğümüze faşist dolmuş vurun gardaşlar vurun

(bkz: haydi kolkola)
faşistler bile bu kazmalardan daha yararlı olur ülkeye.
örnek vermek gerekirse,

başlık:pkk nın binlerce kürt öldürdüğü gerçeği

entry: türkiyenin yapamadığını yapmıştır
chplilerin fazlaca bulunduğu sözlük demek daha doğru olur.
ve o kürtçü faşistlerin askere millete bok atması.
ummadığımız bir durumdur.
(bkz: faşist hareket engellenemez)
(bkz: ağlama melis)
(bkz: boşta ekşi hesabı olan varsa versin şuna)
milliyetçilik eğer faşistlik ise ben de aralarındayım. ancak faşist nedir ne değildir öğrenip öyle gruplayın dedirtir.
(bkz: faşizm)
- ben?
+ sen!
- ben?
+ sen!
- e beeen?
- sen gelme ulan ayı!
ota boka faşist diyerek insanı faşistleştirenlerin suçudur efenim.

evet ben de faşistim, beni de faşist yaptınız zorla.

biri çıkmış tsk 6 aylık bebeği öldürdü diye zırvalıyor, uçan uçaklar f4 vuran uçaklar f16 bu nasıl olur? insanın buna inanması için sığır olması gerekir.

ilk görüntüde uçaklar geçerken gölgeli kapalı bir hava varken cesetlerin gösterildiği esnada nedense birden gökyüzü nurlanmıştır, açık güllük gülistanlık bir hava almıştır kapalı havanın yerini.

köprüde hiç bir hasarın olmaması, araba yıkıntısının olduğu yerin zemininde bile az da olsa bir bomba izi yani barut izinin olmamasına bile değinmiyorum, böyle devam edin, daha çok faşist yaratacaksınız.
yaklaşık bir yıldır uludağ sözlük yazarıyım. ilk iki üç ay islam'a ve türklüğe saldıran kişileri okudum. kutsal saydığım ne varsa ayaklar altında çiğneniyordu sanki... bu düzene karşı koymaya çalışanlar ise yobazlıkla, geri kafalılıkla suçlanıyordu. milliyetçiyim diyenlere faşist damgasını yapıştırıyorlardı.

oysa şimdi durum çok farklı... pantürkizmin yerine ütopya diye hümanizm koyulmuş, gözü dönmüş ırkçılarla dolmuş sözlük.

19 ocak 2007'de ''hepimiz ermeniyiz'' diye sokağa dökülen türk halkı bugün aynı yerden gelen talimatla ''hepiniz ermenisiniz, hepiniz piçsiniz'' pankartını taşıyor ellerinde.

sözlükle meydandaki politika paralel değişiyor yani...
köpeklerin ürerken kontrol altında alınmamasından kaynaklı durumdur.
italyanca entry giren yazar olmadığı için sözlüğün faşistlerle dolu olması imkansızdır.
faşizm aynı zamanda ötekileştirmek anlamına geldiği için, yazarları ille de gruplaştırmak isteyen bazı arkadaşların aramızda olması sözlüğün faşistle dolduğu anlamına gelmez. söz gelimi 'sözlüğün faşistlerle dolması' da ayrımcı bir başlıktır. genel de bu tarz başlıkları açan arkadaşlar sağdan soldan duyduğu ve adolf hitler ile özdeşleşen faşizm kavramının gerçekte ne anlama geldiğini bilmediklerinden, içinde bir milletle/ulusla ilgili bir kelime geçen her cümleyi yazanları faşist olarak nitelemektedirler. başkalarını yaftalamadan önce kendimizi tanımak ve biraz daha bilinçli olmak gerekli.
sözlüğü paralel bir evrene taşıma şansımız olmadığından, varlıklarının doğal karşılanması gereken durum.
herkesin karşıt görüşüne faşist demesinden kaynaklanan durumdur. türke göre kürt, şakirte göre kemalist faşist. sonuç; sözlüğün faşistlerle dolması.
sokak ile orantılı olarak artıyordur. Haliyle endişeye mahal yok. Eğer bir vakit gözünüze bu oran çok az göründü ise ortamı ele geçirinceye denk renk/kılıf/şekil vs. değiştirmelerindendir. kurt uygun zamanı bekler.
türkiye neyse sözlük odur, evet. türkiye bukelamun gibi 1 yılda bu kadar nasıl değişebiliyor, gerçekten hayret ediyor insan.
"görüş farklılığıdır, olur öyle" demek gerekir lakin artık o kadar insanlıktan çıkmışlardır ki; illallah ettiren durumdur.
An itibari ile şahit olunan durum,moderatörlerin el atmasini isteğim durumdur.
evet öyle olmuş galiba çokta güzel olmuş, hümanistler ekşi sözlüğe gitsin.
An itibari ile kendilerinde olmayan her kim olursa olsun ölmeyi hak eder. Onlar 1 numaradır. Onlardsn olmayan yaşamamalıdır.

sözlükte bolca bulunurlar. En çok makarna yer bu tipler.

insanlık fayda etmez bu bitlere. Alaturks tuvaletlerine ağzına kadar sıçıp ekmek basar bu pigmeler.

sonradan parayı gören görmeler gibi etrafa saldırırlar. Rahatları bozulacak diye bu tiplerin tuvallete.

Deniz gezmişleri öldürüp. Nazım hikmetleri vatan haini diye hapse atar bunlar. Ama rakı sofralarında evlerinde rahatlarını bozmaz bu pigmeler.

Keşke olmasalarmış bunlar. Bizde bunlar yüzünden bu bedenden soğumazdık.
güncel Önemli Başlıklar