bugün

sanal alem işte, her yerde her çeşitten var, dolu dolu.
ne güzel demek birileri beynini kullanıp, dogmadan sakınıyor. alkışlıyoruz sözlüğü....
cahilliğe, dayatmaya, yalana, efsanelere, masallara, hurafelere, toplumu saran zehirli fikirlere, karşı özgürlüğü, aydınlanmayı, bilimi savunmak bunlara karşı durmak yolu bilim yolu olan her insanın görevidir.
uludağ sözlük dediğimiz şey insanlardan oluşur. dolayısıyla bir şeylerle dolu olması gayet normal. her telden adam olacak sözlük dediğin yerde. yoksa fikirlerin bir önemi kalmaz zaten. herkes birbirini haklı bulsa, teyit etse ne sikim yere varacağız sonuç olarak?
(bkz: uludağ ovası ateyis yuvası)
olabilecek bir şeydir. neden olmasın? ama eğer ateist olan kişi, diğer dinlere ve onların mensuplarına hakaret ediyorsa bence o kişinin insanlığından şüphe etmeli. eğer sen ateist isen gel benim düşüncelerimi değiştirmeye çalış, bana senin fikirlerinin doğru olduğunu kanıtlamaya uğraş ama benim fikirlerime hakaret etme. " senin fikirlerini beğenmiyorum, ama senin fikirlerini söyleyebilmen için ölmeye hazırım "

not: burada ne dinler savunulmuştur, ne de ateistler. başka yerlere çekilmesin söylediklerim.
bir şakirtin isyanı.
--spoiler--
bi gidin lan. arkadaşlarla rahatça maklube bile yiyemiyoruz sizin yüzünüzden
--spoiler--
sözlükteki humuslu toprağın az olması nedeniyle ortaya çıkan.
uludağ sözlükte dayatmaların işe yaramadığının bir göstergesidir.
hiçbişey farketmez.
(bkz: ne olursan ol yine gel)
(bkz: uludağ sözlük ün şakirt yuvası olması)
gayet doğal.
müslüman da olsun, hristiyan da, ateist de, agnostik de.
neden ille de birileri çekiştiriliyor? geçinip gidelim bir sefer de be.
sadece sözlükte değil, dışarıda, günlük hayatta daha büyük problem oluyor bu geçimsizlik.

artık buna çekişmelere son vermenin vakti geldi. geçiyor bile.
şakirt koyunların ahırı olacağına varsın ateistlerin yuvası olsun. elleşmeyin...
şakirt olmayan herkesi ateist, laik ve atatürkçü olan herkesi zındık inançsız gören bünye tespiti.
yanlış önerme , şakirtlerin dünyaya baktığı gibi bakmak zorunda değiliz.
kesinlikle aynı sözlüğe bakmıyoruz sanırım.

ulan bana açılan sözlüğün aynısı di mi size de açılan?
tartışılır.
ateist demeyelim de çok okumuş, çok aydın, çok görgülü, çok bilen, çok zeki, çok entellektüel, çok feci zeki; hurafelere, masallara, efsanelere inanmayıp, yaradılışı anlat dediğinde "eee bir yaratıcı güç var, ışık patlamış, ordan duman çıkmış" diyenlerin saptamasıdır.