bugün

üniversitede hoca tarafından tanınmak.

yani bu bir dezavantajda olabilir ama ben avantaja çevirdim geçen sene hocamdı burda yazdığım bir entry sayesinde dostum oldu.
olmayan avantajlardır.

(bkz: zall bizi sigortalatıp maaşa bağla)
kimileri için güzel etkinliklerle sosyal olmayı sağlıyabilir.
isteyen herkesin 1 hafta içinde kazanabileceği avantajlardır. zira uludağ sözlük te yazar olmak o kadar zor bir şey değildir. hele ki sol frame nin vazgeçilmezi trollleri gördükten sonra...
sanki maaş veriyolar diyerek modları göreve çağıran ben.
(bkz: gazla çalışan modlar)
(bkz: başımıza bi iş gelmez inşallah)
kendi kafanıza uygun yazarlarla tanışıp fikirler paylaşmak, ortak projeler oluşturmak. Projeler için beklemede kalınız...
sözlüklerde yazar olmak, bir konu hakkında saçma da olsa; fikrini, görüşünü, yorumunu türkçe bilen ve internet kullanabilen herkesle paylaşma imkanı sağlar.
hiç bir şey hakkında bir fikri olmayan aptallardan farklısınızdır.
samimi bir ortamda oluyor oluşumuz.
mesela ekşi sözlüğe bakıyorum * adamlar gerçekten samimiyetsiz. yani çok belli bir konuda bile toplumumuzun getirdiği bütün gerçeklikten sıyrılmış ütopyanın dip yaptığı, dolayısı ile rasyonaliteden uzak metinler.
bunun arkasında ise yazarların hayatlarında ki rekabetçi politika yatıyor. entel olma edasıyla ürettiklerini sanıyorlar halbuki benlik noktasından sapmaları ve toplumun bireyi meydana getiren olgularını göz ardı etmeleri onların samimiyetsizliklerinin en büyük göstergesidir.
misal verelim, * adam feysbukuna meslek olarak ekşi sözlük yazarı yazıyor. *
evet idea ediyorum uludağ sözlük samimi bir ortam. yanlışları yok mu var, kralı var ama sen bir düşüncenin karşıtını veya tezini tam manası ile barındıramıyor isen sen sözlük müsün ? değilsin arkadaşım.
şakirtiyle de samimi *, ateisti ile de, sosyalistiyle de vs vs.
budur, o yüzden de burada yazıyorum, yazmaya devam edicem...
Bu zamana kadar bir hayrini goremedik eyy sozluk.