bugün

acı ama gerçektir. Teknoloji adına başlık bulmak zor. açılanlar da ilgi görmüyor. Bu arada android ios tan daha iyi diyenleri öpüyorum. ios un android ten daha az Ram kullandığı kanıtlanmıştır. (bkz: ios havada karada siker).
android'in ios'dan daha iyi ya da kötü olduğu göreceli bir konudur.
ios güncellemeler sonucunda yavaşlamazken, android insanı çıldırtır.
bazı sözlük yazarlarının teknolojiden anladıkları tek şeyin telefon oldugu gercegi karşısında sorundan bile sayılmayacak sorunsal.

Şükür bugün de sorunsal dedim.
teknolojiden bi sikim anlamayan, sıfır teknik bilgiye sahip oldukları bir gerçektir. ios havada karada siker demelerinden rahatlıkla anlaşılabilir. MeeGo görmeyen adam iosu allah sanar. Symbianın bile daha az donanım istediğini, androidin yanlış ve gelişi güzel kodlandığından lag yaptığını, takılmalar yaşadığını bilmez.
ios ve android karşılaştırmasına meego yu katan sözlük yazarlarımsılarının teknolojiden anladığını sanmaları da benzer bu duruma. kişisel görüşüm, google play gibi kapsamlı ve kaliteli bir mağazası olmayan symbian bozması megoo nun ios ve android i geçmesi için daha çok fırın ekmek yemesi gerektiğidir.
bilgi ile ukalalığın arttığını bir kez daha görmeme neden olan sorundur.
şu an can çekiştiğim durumu en iyi özetleyen cümle.
yahu arkadaş yıllardır bilgisayar kullanıyorum ama hani wordde bişey yazmaya başlayınca yazdığın her harf bir diğer harfi yutuyor ya hah işte ben o iş nasıl çözülür hala öğrenmiş değilim. an itibariyle yine yaşıyorum bu durumu. bilen beri gelsin lütfen.
tamamen yanlış bir tespit olup güzel kardeşim teknoloji derken acaba ne demek istedin diye sorulmasına neden olandır. adam veya bayan teknolojinin t sinden anlamasa nasıl entry girecek.
Halen nokia 3310 kullanan ben.
teknolojiden anlamayan adamlar var diyerek, sonra işletim sistemi karşılaştırmasına, application store kriteri ekleyenler var. çok ilginç tabi.

environment mı karşılaştırmak istiyorsunuz yoksa işletim sistemi mi ona karar vermelisiniz.
devamında da ortada karşılaştırılacak bir şey aslında yok çünkü ikisi de aynı şey. ikisi de unix/linux.

sadece bilmeniz gereken tek şey bu notkada; applein işletim sisteminin sadece 7 adet farklı donanım da çalıştığı (super konfigurasyon yapıp kendine uygun donanım seçiyor) androidin ise nereden baksak rahat 300 telefon bir o kadar da tablet modelinde rahat rahat koştuğu. o sebeple tam bir işletim sistemi karşılaştırması yapamıyoruz. androidi iphone a iosu da s3 e kurar bakarsın aslında basitçe.

öte yandan meego hakikaten çok iyi bir işletim sistemi. uzun zamandır beni heyecanlandıran iki şeydan biri. diğeri de (bkz: 3d printer)