bugün

gün itibarı ile artık bitmesi gerekendir. buyrun:

değerli yazar kardeşlerim,

2006 yılından beri bu sözlükte yazıyorum. çeşit çeşit insan gördüm, tanıdım. her kesimden arkadaşım dostlarım oldu. şimdi burada benim de kürt ve alevi arkadaşlarım var geyiği yapmayacağım ama beni bilen bilir her fikri görüşe saygım vardır ve fikirlerini terörize etmeden özgürce savunmasının yanındayım. son bir yıldır açıkçası sözlükte çok fazla aktif değilim, başka bir sözlükte yöneticilik yaptım kendi işlerim oldu falan filan çok aktif yazamadım ama sürekli takip ettim.

son bir yıldır sözlükte ülkücü bir yazar grubu türedi. bu arkadaşlar yavaşa yavaş bir klan haline geldiler, git gide büyüdüler. bu büyüme sürecinde donanımı fazla olmayan bazı yazarlar nickaltı yalama yöntemi ile yandaş hale getirildi, bazıları girilen afili entryler ile etki altında bırakıldı. özellikle toplumsal konularda (terör, şehit hadiseleri, kürt sorunu gibi) popüler kültürden beslenen, okuma alışkanlığı fazla olmayan ve facebook ta sürekli x i seven 1 milyon kişi bulabilirim, allahını seversen profiline türk bayrağı koy gibi abuk gruplara üye olmaya bayılan ve bunu vatanseverlik zanneden uludağ sözlük yazarları da bu kitleye açıkçası aşık oldu. tam onların istedikleri türde yazılar yazılıyor, bu arkadaşlar zirvelerde kafalanıyor, nickaltı timleri ile yalanıyor ve yandaş sayısı git gide artıyordu. belli bir sayıya ulaşıldıktan sonra düğmeye basıldı ve sözlükte linç operasyonları başlandı. geçen yıl benim de dahil olduğum bir çok yazara bu operasyon yapıldı. nickaltlarımıza akıl almaz hakaretler edildi, iftiralar atıldı, bazı yazar arkadaşlarımız pes ettiler, bazıları direndiler ama bu çirkef ile baş edemediler, bazı yazarlar ise çareyi nick değiştirmekte buldu. bu arkadaşların yöntemleri belli idi. bir yazar hedef alınıyor, yazdığı entrylerden cımbızla cümleler seçiliyor, sonra o arkadaş hedef gösteriliyor, yancı kitle de saldırıya geçiyor, hedef alınan kişi zor durumda bırakılıyordu. sözlükte alenen pkkcılık yapan itler ile kürtlerin sorunlarını aklı başında cümleler ile anlatmaya çalışan yazarlar aynı potada değerlendiriliyor, aklı başında yazan yazarlar da pkkcılık yapıyormuş gibi hedefe konuyor ve bu arkadaşların yılması, pes etmesi amaçlanıyordu. neyse, fazla ayrıntıya gerek yok zaten bir çoğunuz bunların şahidi oldunuz. bu arkadaşlar, kontrolsüz bir güç haline gelince iyice gemi azıya aldılar ve büyük bir şımarıklıkla canlarının istediklerine saldırmaya ve hakaret etmeye başladılar. uludağ sözlük yönetimi, başta zall olmak üzere bunların ne mal olduklarının farkında olmasına rağmen sanırım aman ya bana da bulaşırlarsa anlayışı işe bu yapılanlara göz yumdu, hala da yumuyor ve sanırım yummaya devam edecek. bu arkadaşlar 1990'lı yıllarda türk medyası ve bir grup işadamının başına kabus gibi çöken uzan medyası teröründen farksız davranmaya başladılar. hatırıma uzan grubunun kendi gazetelerine reklam vermedi diye sütaş hakkında tam sayfa yalan haber yapması geldi, kesinlikle bu arkadaşların zihniyeti bundan farklı değildi. neyse, gelelim zurnanın zırt dediği yere:

epeydir sözlükte aktif değilim demiştim ya, geçen gün eski entryleri okurken türkçe ezan başlığına kutsal ruh un ağustos ayında yazdığı bir entry e denk geldim, buraya alıntı yaparak entry i daha da okunmaz hale sokmak istemiyorum kabaca dedikleri şuydu: selçuklular ve osmanlılar zamanında türkçe ezan okunmuştu. bir anda şaşırdım, öyle büyük iddialarda bulunamam ama tarihi seven, çokca da okuyan ve tarih konusunda bazı sitelere yazılar yazan biri olarak bu iddiayı hiç duymamıştım. biraz araştırdım ve bunu duyan kimseye rastlamadım. sonra ironik bir dilde bu yazılanların mantıksız olduğunu açıklayan bir entry yazdım ve belge gösterilmesini istedim. akabinde hakaret kokan bir entry geldi ve kaynak olarak vikipedi den yapılan bir alıntı gösterildi. o kaynağa gidildiğinde kutsal ruh un ordan yaptığı alıntıyı da tahrif ederek sözlüğe naklettiğini gördüm ve bu konuda yine bir entry yazdım. aman yarabbim! yazmaz olaydım! akabinde ne köpekliğimiz kaldı ne zehirlenmemiz gerektiği... ben diyorum ki çanakkale boğazı, sen diyorsun ki yandı kıçımın ağzı! güzel kardeşlerim ben diyorum ki bana belge göster ben de özür diliim ve senin hakkını teslim ediim ama senin tek yaptığın bana ve dostlarıma küfür etmek. akabinde bir arkadaşımıza özel mesaj yolu ile kafaya sıktırma tehditi de gelince artık bu kadar da yeter dedim ve bu satırları kaleme aldım.

bakın değerli yazarlar,

burada yazan her kişi sizinle aynı görüşü paylaşmak zorunda değil. herkes sizin klanınıza üye olmak zorunda da değil. herkes sizi sevmek zorunda da değil. bilmediğiniz konularda ahkam keserseniz o konuda biraz bilgisi olan biri çıkar size cevap verirse bununla başetmenin yolu küfür, hakaret ve tehdit değildir. akla, akıl ile cevap vermek gerekir. siz şu an tam manası ile köpeksiz köy buldunuz değneksiz geziyorsunuz. yazdıklarınıza ya da tehditlerinize başka arkadaşlar cevap vermiyor ise bu sizin yarattığınız çirkef havasından korktukları ve aman bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyetinde oldukları içindir. bunu herkes sizi onaylıyor gibi algılamayın. pek çok yazar ne olduğunuzun farkında aslında...

bana gelince,

adım, soyadım, işim, adresim, telefonum belli. bunu özel mesaj ile isteyen herkese bildirebilirim, siz de dahil. yani ben kuru tehdite pabuç bırakacak bir adam değilim. 36 yaşındayım bir 36 sene daha yaşayacağımı sanmıyorum. allahtan başka kimseden de korkum yok evelallah...

bu başlık ve nickaltım sizlere aittir. istediğiniz gibi küfredebilir, iftira atabilir, saldırabilir ya da seri eksileyebilirsiniz. hiç umrum olmadığını beni seven dostlarım bilir.

allah sizlere akıl fikir versin ve sizleri islah etsin...

selametle,

imhotep...

şimdi bu yazdıklarımın teyidi için bu başlığın açılmasından sonra bana ya da dostlarıma yapılacak olan saldırıları dikkatle izlemenizi istiyorum. nasıl belden aşağı vurulacak, nasıl hakaretler edilecek göreceksiniz. yiyeceğim eksi oyların takibini yapmak zaten mümkün değil ama olacaklar bile nasıl haklı olduğumun en büyük delilidir.
(bkz: dostum yazar demişsin ama bunlar terörist)
ülkücü güruhun at'ı sevmelerinden kaynaklı kullandıkları at gözlüğüden dolayı dünyayı siyah-beyaz görmeleri sonucu oluşan terördür. olayı bir başka örnek olayla açalım.

herkes bilir ki gazi üniversitesinin bazı fakülteleri bunların hegemonyasında. işte bu yüzden bu fakülteleri kazanan kürt olsun türk olsun kendileri gibi olmayan herkes ya çok zor şartlarda eğitimlerini sürdürmekte ya da okulu terk etmek zorunda kalmaktadırlar. sırf saçı uzun küpesi var diye dayak yiyen ve okulu terk eden arkadaşlarımdan biliyorum. yani mesele kürt olmak değil mesele onlardan farklı olmak onların algı dünyasında bir yerde bulunmamak. işte bu yüzdendir asıl teröristlerin bunlar olması.

bir de tescilli teröristlerin yoğun olduğu üniversitelere bakalım

bilirsiniz van yüzüncü yıl üniversitesi pkk'lı öğrencilerin en yoğun olduğu üniversitelerden biri. ancak gel gör ki bir fakülte bu durumun dışında o da veterinerlik fakültesi. her ne hikmetse bu fakülteye gelenlerin %80'i ülkücü. sanki sözleşiyorlar da öyle tercih yapıyorlar. neyse sapmayalım konudan. şimdi bu ülkücü öğrenciler gazi de türdeşlerinin yaptığını van da yapamıyorlar ancak türdeşlerinin şiddete maruz bıraktıkları insanlar gibi de değiller. kimse onlara okulu bıraktıracak kadar şiddet uygulamıyor. hatta çoğu zaman hiç olmuyor. şimdi terörist diyoruz ama bir gazi var bir de yyü var. karşılaştırmayı size bırakıyorum.

velhasıl bu ülkücü güruh nankör. çünkü kimse onları farklı oldukları için linç etmiyor, kimse onları kafatasçı olduğu için, ozan arif dinlediği için öldürmüyor ama onlar kendileri gibi olmayan herkesi linç etmeye çalışıyor ve kimilerini ediyor, kendileri gibi olmayanları öldürüyorlar.

sonuç olarak ülkücü terör gına getirmiştir.
(bkz: gazi üniversitesi)
(bkz: teknik eğitim fakültesi yazarları)
(bkz: gerillanın adını terörist koyduk)
insanların görüşleri neye kime göre saptanıyor bilmiyorum ancak; #7022494 bu yazımdaki terör kadar tehlikeli değillerdir.
türk'üm diyene faşist, balkonuna bayrak asana ırkçı diyen şerefsiz kesimlerim yeni saldırı planı olsa gerek.
ülkücü değilim hatta çoğu noktada ülkücülere kızarım ama genel olarak pkk'lı itlere lanet kusan, teröre lanet okuyan, türk'ün ulu hakkını sonuna kadar savunanlar terörist ise benide yazın o listeye.
lan pkk'lılara bu kadar terörist demeyen yaratıklar yakında pkk'ya terörist diyenlerede herhalde türkçü faşistler falan der.
türk'üm demenin hazzina erişememiş pkkli ve solcu koministlerin zirvaliklarindan ibarettir.

türk'üm demek, vatana, millete, bayrağa sahip çıkmak terör müdür?

ülkücüyüm veya değilim sanane ulan.
türk insanı gariptir, ibne dersin kızar da sikersin aldırmaz lafı bu kadar mı manadar olur bu kadar mı olan biteni açıklar.

uludağsözlük de terör yaşanıyormuş, hem de ülkcü yazarlar tarafından yapılıyormuş bu terör... terör uludağsözlüğün sanal ortamında mı yaşanıyor, yoksa gerçek hayatta yaşanıyor da bazı kesimler tarafından sözlükte de propagandası mı yapılıyor?

hadi dürüst olalım beyler, şapkamızı önümüze koyalım. ben ülkücüyüm desem sözlükteki ülkücüler bu kim diyecek, değilim desem ülkücü olmayanlar beni ülkücü faşist ilan edecek, her türlü ben sopanın boklu ucunu tutuyorum nede olsa, rahat rahat yazayım.

edirne girişinde dhkp-c liler toplanıyor, şehir halkı istemediği, devlet şehre girmelerine izin vermediği halde günlerce bekliyorlar, bir yolunu bulup şehre giriyor, dayak yiyorlar, hoooopp sözlükte başlık edirnede kız döven faşist!

Allah aşkına söyleyin, ülkücüler tarafından içerisine girilmeye çalışılan, kapısında günlerce beklenen bir şehir var mı? hadi düşünelim, ülkücüler diyarbakır'a girmek için günlerce şehrin kapısında beklediler ve bir yolunu bulup şehre girdiler, en işlek caddesinde basın duyurusu yaptılar, orda onlar dövülür mü, öldürülür mü? faşist diyarbakır halkı değil mi!

sözlükte vatan millet ile ilgili bir başlık açmaya gör, yahut pkk dhkp-c gibi terör örgütleri ile ilgili mesaj atmaya gör, anında organize bir şekilde başlığa saldırıyorlar, yahut özelden mesaj atıyorlar.

asıl terör budur yahu, hem gerçek hayatta sokak da, hem de sanal ortamda uludağsözlükde!

ülkücü yazıp ara butonuna basalım mı beraber?

· ülkücü komünist (42)
· ülkücü kürtler
· ülkücü kız (51)
· ülkücü kızla kürt gencin aşkı (5)
· ülkücü kızlar (11)
· ülkücü mafya (18)
· ülkücü mantığının kadına yaklaşımı (4)
· ülkücü militan (4)
· ülkücü milliyetçi farkı
· ülkücü olmayın sakın
· ülkücü oratoryosu
· ülkücü öldürüp kanını içmek (10)
· ülkücü öpüşmesi (2)
· ülkücü parodigma (3)
· ülkücü pokemon (7)
· ülkücü polisler ve cemaatçi polisler (3)
· ülkücü rehabilitasyon merkezi (5)
· ülkücü reisler (15)
· ülkücü ressam (10)
· ülkücü satanist
· ülkücü selamı (17)
· ülkücü siteleri (4)
· ülkücü sözlük
· ülkücü terörist

bir kısmı bunlar ve böyle açılmış onlarca saçma sapan başlık. sözlükte durup durup ülkücülüğe milliyetçiliğe saldıran bir kesim var ki bunlarım kimlerden olduklarını hepimiz biliyoruz.

şimdi bütün bunları ve şuan aklıma gelmeyen diğer şeyleri bir kenarıya bırakıp ülkücüler terör estiriyor diye mazlum rolünde bir başlık açmak aklıma ilk yazdığım lafı aklıma getiriyor.

türk milleti gariptir ibne dersin kızar da sikersin aldırmaz
diyarbakır kapısından giremedikleri için sözlükte olan terördür. bu açıdan aslında savunmak bile gerekir bu terörü. ki savunuluyor da.
bazı terörist ya da bölücü yandaşlarının var olduğunu iddia ettikleridir zira at koşturamayınca işlerine gelmemektedir.
bir de bana soruyorlar "neden yazmıyorsun?" diye neden yazayım kardeşim izliyorum bu gençleri gülüyor duruyorum...
o değil de:
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
(bkz: noluyor orda)
burası sözlük siyaset meydanı değil, bende siyasetçi değilim dedirten olay. Herkes güvercinini kurtunu otunu böceğini ampulunü sineğini başka yerde konuşsun. (bkz: burası sözlük siyaset meydanı degil: adamı delirtmeyin lan.!)
fikir özgürlüğüne aykırı bir konu oldugu kanaatindeyim. ülkcülerle bağlantısı olmayan bir eleştiri.
terör ve ülkünün aynı anda kullanıldığı sıçıntı.
at izinin it izine karıştığı durum.

ülkücülerin okuyabildiğini duymuştum ama yazabildiğini yeni öğrendim, moderatör kimse siteye giriş yapılınca harfli rakamlı bişiler istesin. her sözlüğü açtığımda pcnin sesini kısıyorum.
pkklı teröristlerden çok çok iyidirler. ayrıca ülkücüler terörist değildir.
(bkz: teröre karşı olmanın iyi oluşu)
(bkz: ırkçılığın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz)
en azından sözlükte tepkisini koyan yazardır.Faşist kürtler gibi otobüs molotoflamazlar , babasının emekli maaşını çektiği bankayı parçalamazlar , bacısının gittiği okulu taşlamazlar.Askere mermi , polise havai fişekle saldırmazlar.Demokrasi adı altında teröristlik yapmazlar.
Ülkücü yazarlara karşı yapılan terörün adıdır esasen.
ben bu yazıyı sana yazdım/@bgielle/ burdaki gruptan ayrı tutarak tam da anlatmak istediğim utandığım kişiler için yazılması gerekenleri belirtmiştir başlık.

senin yüzünden bu yolda herşeyini feda ettiğini bildiğim insanlar kendine ülkücü diyemez oldu. sen milliyetçiliğin adını reisin baktığı gıza asılamassın çizeriz lan seni seviyesine indiren birisin artık. benden önce ki eleştriler sende yine o tetik savunmanı harekete geçiren dürtü olmuşsa büyük ihtimalle benim yazdıklarıma küfürler bile edersin, çünkü ben herkesten daha sert yazacağım çünkü ben kürtlerin pkkyı daha çok lanetlemesi gerektiğini düşünen, gerçek bir müslümanın din sömürücüsü olan hükümete benden daha çok tepki vermesini bekleyen insanım. çünkü bu kişiler senin ilkelerine saldırıyor onları küçültüyor basitleştiriyor asıl sorun budur ideolojilerde, karşıt görüşe pislik atanlar fikir adamı olmayı bırak kendi savunduğunu bile tam kavrayamamış kişilerdir çünkü karşıt düşünce seni olduğun yerden alıp daha ileriye yönelmeye zorlar. bu yüzden bir zamanlar ülkücü hareket içinde olup şimdi sizden utanan ama milliyetçiliğini belirli bir çerçevede hiç kaybetmemiş bir kişi olarak söylüyorum rica ediyorum iyi oku,

evet bu yaptığınla bir terörist mahluksun sen, her ideolojinin kanayan yarası düşüncenin özü için değil çevre edinme, götü kurtarma derdinde olan bir çocuksun daha, ben eminimki osmanlıda devşirme hareketlerini bilmeden mazi ve padişahlık peşindesin, türklerin yayıldığı topraklarla etkileşimini biyolojik ve kültürel olarak algılamadan kafatasçılık içindesin. bu terörünü yaymaman ve bazı şeylerin konuşulması için açılmış bu başlıktan ibret almanı dilerim.
faşizmi döktüğü kanda boğacağız diye sloganlar atılarak tepki verilebilir ama kabul ve hoş olmaz.en iyisi yazdıklarına ayar vererek onları vucüdlarının bir yerine benzemesine sağlamalıyız;mesela *
son sürat devam ediyor. ırkçlığı, kafatasçılığı, kürt düşmanlığını körükleme çabasındalar.
(bkz: özel harekatçı gören masum terörist)
Sikime takmadığım insanların terörüdür.

(bkz: kafaya sıkmak)
(bkz: limon sıkmak)
(bkz: kuru sıkı)