bugün

çaylaklık cezası verildiğinde çoğu zaman süresini ve nedenini belirtmeyen oluşum. bir derdim var uygulamasından elbette cevap alınabiliyor ancak cevap gayet "gonuşma lan!" tarzında ve cevap süresi uzayabiliyor.
aysun kayacıya motor dediğim için, bir yazara boş beleş dediğim için beni 15 gün çaylak yapan moderasyondur. adalete bak. sabahtan beri askerlere paşalara hakaret ediliyor biz boku bokuna çaylak yapılıyoruz.
yazarları hiçbir şekilde takmamakla yükümlüdürler. madem iş güç sahibi insanlar, ilgilenemeyecek durumdalar da neden moderatör oluyorlar anlamıyorum.

july4th arkadaşımız günlerdir offline ama her ay en aktif moderatör. online olanlara mesaj atarsınız sonra çak cevap bekle dur.

hayırdır? ne zamandır hatır gönül, membership olayına girdik.
(bkz: genelkurmay baskanina/#4095724)

üsttekini bulamadınız mı? lütfen buna bakınız:

(bkz: #4095785)
çok severim kerataları, çok muhterem insanlardır kendileri. (bkz: yanık yağ kokusu alan var mı)
işleri zordur yav...mesela ünlülerden biri evlendi ya da boşandı...hemen başlık yönlendir...mesela dimi ama?
tanirim iyi cocuklardir. belki kefil bile olurum .
uludağ sözlük bayrağı başlığındaki ilk entry ile bir tanım girilmiştir ki yarmıştır. severim lakin takılmadan edemem moderasyonudur.
(bkz: halka falan bize uymaz)*
seray sever'i çok sevdiklerini düşündüğüm insanlar. söz konusu kişiye gerizekalı diyen yazarı haftalarca çaylak yapacak kadar.
(bkz: #4094812) fena gol yediler.
bir şeyleri derhal anlaması gereken moderasyon.

format dahilinde sözlüğün içine sıçanlara karşı önlemler almaları gerek. provokasyon amaçlı başlık ve entryler bu aralar had safhada. bir başlığın provokatif olup olmadığını anlamak için de ortalama bir iq seviyesi ve sağduyu yeterli. "ama formatı delmemiş" diye silmedikleri başlıklar yüzünden sözlük ahalisi neredeyse birbirini boğazlayacak konuma geldi. sözlük formatı diye tutturdukları bu kadar mı önem arz ediyor acaba? insanların gırtlak gırtlağa girişmesini önlemek adına "formata uysa bile provokasyon amaçlı açılmış başlıklar silinir" kuralını uygulamak bu kadar mı zor? sözlük olacağız diye bu kadar mı kasılıyoruz?

en azından format dahilinde sözlüğe sıçanlara karşı tedbirler alınırsa diğer sözlüklerden bir farkımız olur. üstlerine düşeni yapmalılar, buradaki provokatif başlıklar altındaki cinsel içerikli ideolojik atışmalar, sokak ağızları, kıraathane siyasetçilerinin kendini bilmez saldırıları yüzünden sözlüğün iyice okunmaz hale geldiğini anlamaları gerekli.
an itibariyle, yargısız yaptığım infaz dan ötürü özür dilediğim moderasyondur.
çekim döndü ödeyin, yardım edin talepli entryimi " sadece yazarı ilgilendirek entryler vs. vs." sebebi ile silen moderasyondur. oradan hareketle (bkz: ilgisiz moderasyon)
cok iyi calıstıgını söyleyemeyecegim moderasyon. acılan gereksiz baslıkların takibi, aynı mantıkla calısan ayrı ayrı baslıkların düzenlenmesi konusunda sınıfta kalmaktadırlar. bundan 3 4 gün önce * attıgım düzeltme mesajının bile henüz yerini bulamadıgını görmek ürkütmüştür bu yazarı. tabikii kötülemek maksatlı yazılan bir yazı değildir bu ama bazı konularda dikkat edilmesi geregini görmek isteyenlerin ufak yapıcı eleştirileridir.
yılmaz vural olsa tanri misin sen be derdi!
sol frame'deki abidik gubidik başlıkları görünce eleştirilmesini mantıksız bulduğum tayfadır.

(bkz: böyle göte böyle yarak)
geçtiğimiz günlerde yazar olan edie nickli yazar arkadaşımızın çaylaklık entrylerini görmezden gelen moderasyon olduğu bellidir. zira hemen hemen bütün entrylerinde en çok yapılan hata olan ''nokta ve virgülden sonra bir adet boşluk bırakılmalıdır'' kuralı ihlal edilmiştir. böyle daha en baştan formatı okumamış yazar adaylarına daha duyarlı olmalıdırlar.
yasal yönden sorun çıkartacak entryleri silme süreleri eskiden 1 saat iken şu sıralar 2 güne, bir derdim var fasitilesine cevap verme süreleri ise eskiden 1 günden daha az süredeyken şimdilerde 7 güne çıkan dernek. üstelik eskiden sözlüğün ne tüzel kişiliği ne de reklam alabilitesi vardı. şu an türkiye'nin en büyük firmalarından birinden reklam almışken vaziyet böyle. neden aralarına sürekli online olan yeni birisini almıyorlar ilginç.
bir derdim var butonunu sag tarafa sus olsun, bosluk dolsun diye koymu$ bunyeler toplulugu.
metallica ya küfür ettirmeyen insanlardan oluşan moderasyondur.
pkk'lı yazarların ifşa edilmesini de istemeyen moderasyondur.
okullarından, işlerinden elverdiği sürece sözlükle ilgilenmeye çalışan, ama ne yazık ki ağır ve pasif kalan moderasyon. eğer üye sayısı arttırılırsa hem işleri azalacak hem de sözlükte daha rahat yazılacaktır.
edit: (#4115561)
pkk sempatizanlarını kanatları altına almış moderasyon. kınıyorum kendilerini, en doğal hakkımla...
pkk bölücü bir terör örgütü. yani mevcut rejim için en tehlikeli oluşum. bu örgüte üye olmak, bu örgüt için çalışmak ve bu örgütün propagandasını yapmak açık seçik birer suç.

tüm bunlara rağmen nasıl oluyor da buram buram pkk sempatizanlığı kokan entryler ve sahipleri silinmiyor anlamıyorum. kanunun açıkça suç saydığı bir fiil uludağ sözlük'ün özgürlükçü ruhuna aykırı gibi gelebilir. lakin emir demiri keser. eğer pkk propagandası suçsa bunu sanal ortamda yapanlar da cezasını bulmalı. bunu bilmek için anayasa hukuku prpfesörü olmaya gerek yok. tc kanunlarına bağlı bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanız kafi. eğer bunu yapacak zamanınız yoksa alın 3-5 tane daha siz yokken onlar baksın bu işlere. bizim vatandaşlarımız şehit olurken katillerin propagandasını yapan yazarlarla aynı platformu paylaşmak istemiyoruz.
insanları modare** etmekten gurur duyan organizasyon.