bugün

(bkz: USBGL liginin en fiyakalı delikanlısını seçiyor)
hentbol maçlarının skorlarının yakalandığı, bol gollü ligtir.
kalecilerin dahi gol atabildiği ligdir.

(bkz: ne pis kaleciymiş be)

(bkz: en golcü kaleciler)
maç özeti anlatımıyla beni benden alan, yarım yarım yaran ligdir.
pazarı iple çekme sebebimiz..
pazar günlerini iple çektiren lig. hele hele usbgl tv 'in daha da oturması ile daha da showa kaçacaktır.

emegi geçen tüm dostlara can-ı gönülden teşekkür ederiz.

bizi izlemeye devam edin!
kısa süre içerisinde ünlü futbolcuların boy göstereceğim lig. adı sır gibi saklanan birer beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe futbolcusu özel izinle forma giyecek. bunun için çok kastım 29 karakter rumuza'nın çalıştığı istanbul life dergisi sponsor olmuştur.
bizdeki resmi site real madrid te yok anasını satayım diyerek emeği geçen herkesi kutluyorum insan incelerken zevk alıyor böle devam etmesi dileğiyle.
usbgl tv de yanılmıyorsam pakize karada ya saylon muzaffer denilmiştir. ayıptır günahtır. saylon bizim oyuncu hooop.
bloğunda en yakışıklı futbolcu anketinin yapıldığı lig.

yahu siz oraya maç yapmak için gitmiyor muydunuz? ne yakışıklısı, ne anketi?

hayır bi de çok bayan taraftar olsa anlarım. topu topu 2 kız gitti bugüne kadar. biri de benim ordan biliyorum. e en yakışıklıyı da erkekler kendi aralarında seçmeyeceğine göre, saçma olmuş bence. söyleyeyim dedim.

üşenmedim girdim baktım. 7 aday var ve ligin en yakışıklı adamı yok bu listede. tamam olanlar fena değil, ona lafım yok da neden 7 kişi giriyor sadece listeye? o kadar takımdan bula bula 7 tane mi yakışıklı buldunuz yani? bide kim seçti bu 7 kişiyi? neye göre seçti?

listede olmamasına rağmen sitede resmi var yakışıklının. aman allah'ım o nasıl bir karizma.. o zeka fışkıran gözler.. o artistik bakışlar.. adam su içerken bile çekici çıkmış, bide poz verse eriyip gitcez ekran başında...

nickini de yazayım tam olsun. belki msni falan verir, tanışır kaynaşırız. kartal penchesi oyum sana!
resmi sitesinden sorumlu arkadaslarin kendine calistigi lig.

birincisi, ankette ben nasil olmam? tamam, boyle seyler gorecelidir diyeceksiniz ama benim yakisikliligim metrik sistem kadar genelgecer bir olgu, butunuyle evrensel.

ikincisi, sozlugumuzun bazi bagyan yazarlarinin da belirttigi gibi, simdiye kadar 2 hanimefendi geldi maclari izlemeye. erkek guzelini erkekler sececek yani. ligin finalini de amsterdam'da yapalim bari, oradan nikah dairesine gecer, ligimizi mutlu sonla bitiririz. ne dersiniz, hos olmaz mi?*
ikincisi ne zaman çıkacak ? diye merak ettiren ligdir. cidden hacı, bu lig bitince 2.ci gazoz ligi, o bitince 3.cü cocacola ligi, ondan sonra 4.cü efes pilsen ligi, ardından 5.ci zemzem suyu ligi falan mı olacak ? dördüncü lige katılırım eğer böyle olursa.
maçların özet görüntülerinin ve erman toroğlu yorumlarının olması gereken futbol ligidir.
kastamonu da da yapılmasını dört gözle beklediğim lig.

olm kastamonu da da yapalım mı lan? hadi lan nolur. he mi?
kaburgalarıma aldığım darbe sonucu 6. hafta maçlarına katılamadığım ligdir. düz koşulara başlamış olup, topla çalışmalarıma cumartesi başlayacağımı belirtir; oynayacağım futbolla 7. haftanın karmasına seçilmezsem usbgl resmi sitesini hackleyeceğim tehdidini savururum. o zaman cümle alem görür en yakışıklı kim en seksi kim. *
7. haftasını geride bıraktığımız ligimizdir. özellikle çok ciddi çekişmeli maçlara sahne olan bu haftadan toplu sonuçlar şu şekildedir;

Fc öküztopu : 29 - 9 : Fc ihtiyar heyeti

fcuk club : 10 - 7 : champagne supernova

st istanbulls : 9 - 8 : atletico montegrande

haftanın panoraması, haftanın karması ve tüm diğer istatistikler gece itibari ile güncellenecektir. lütfen bizi izlemeye devam edin.

http://usbgl.blogspot.com

edit: panoraması pek yakında güncellenecek ligdir. buradan özürlerimizi sunuyoruz.
blogspotunu her açtığımda iğrenç kıllı adamlarla karşılaştığım ligdir. * * *
düdüt: şu anda aldığımız bilgilere göre en kısa zamanda güncellenecekmiş blog.
büdüt: en kısa zamanın ise ne kadar olduğu bilinmiyor.
- alayinaisyan, sözlük, istanbul.
- evet melan söz sende..
son derece eğlenceli, arkadaşlık ve saygının gölgesinde gerçekleştirilen organizasyondur.

şu ligin en başından beri tek bir amacı vardır benim adıma. ki o da kaliteli bir eğlencedir. 30 küsür gol yediğimiz maçta dahi kalkıp da tek kişi ile "itiş, kakış" söz konusu olmadı ise hiçbir maçta olmaz diyordum kendi takımım için... ki her futbolcuma da ayrı ayrı kefilimdir bu hususta. ancak; dün oynadığımız maçta öyle bir olay vardı ki bana göre son derece "gereksiz" olan... deyim yerinde ise şu ligin başından beri ilk kez "hırs" denen şeyi kendi damarlarımda hissettim. orada hala top oynamaktan utanacak kadar da kızdım kendi kendime...

bir pozisyonda yerden verilmiş bir pas 1-1,5 metre kadar arkamda kalan rakip forvete doğru gidiyordu ki oyundan düşmemiş olsam o topa vuramasam da müdahele ederdim. ancak; etmedim... hani kaleye doğru döndüm ve kafamdaki tek amaç topu alıp santraya gitmek. ancak tam bu sırada arkadaşımın ayak ucu ile dokunsa gol olacak bu topa yere yatmak sureti ile kafa attığını gördüm. topu santra noktasına doğru tekmeledim(!) ve koşup ardından "bunu yapma" dedim. yüzüme dahi bakmamasına aldırmaksızın devam ettim: "ben bunu yapacak bir adam değilim ama yarın öbür gün biri çıkıp da o hırs ile top yerine seni tekmeler." diye bitirdim. ki bunu yapmaktaki amacım ilgili yazarı oluşabilecek bir yanlış anlaşılmaya karşı uyarmaktı. ki ayağımı uzatsam kendi sürati ile kendi suratı dağılacak... öylesine bir pozisyon söz konusu... arkadaşımın cevabı "ne yani gol attık diye suçlu mu olacağız" tarzı bir şeydi ki bu durum karşısında kalkıp da kendisine tek kelime daha etmedim. anlamakta zorlandığı ortada idi şahsımı. ve gayet olağan şekilde oyunuma devam ettim bir pozisyoda kafa topuna çıkarken futbol tabiri ile kambura yatması sonucu kendimi yerde bulmama dahi aldırmadım... bir kaç pozisyon sonrasında tam da orta alanda oluşan bir pozisyonda ilgili arkadaş ile girdiğimiz ikili mücadelede bağırarak "tekmeleme, ayıp oluyor. kaç oldu bu?" şeklindeki çıkışında ise o anki psikolojim ile söylüyorum; sırf ilgili takım kaptanı olan arkadaşıma, rakip takım futbolcusu arkadaşlarıma ve kenardan maçı izleyen organizatör melankolike olan sevgimden ve saygımdan dolayı "faulse, faul de kullan topu" diyebilmişimdir. ve belirtmekte faide vardır ki eğer tekmelemek istediğim bir insan evladı var ise bunu gizli, kapaklı, pozisyon içinde yapabilecek kadar şeref yoksunu değilimdir.

bu olaya şahit olan bütün arkadaşlarımdan oluşan görüntü kirliliği için kendi payıma özür diliyor, bu tür gereksiz şeylerin olmaması adına da dikkat edilmesi gerektiğini maç içinde anlatmaya çalıştığım şekli ile de tekrarlıyorum... bu konuya basit bir örnek olarak; kenardan maçı izleyenler bir çalım pozisyonunda "ooo" dediğinde bir mesele yoktur. ancak; ben bir adamı geçerken "ooo" dersem bu şöylesine bir organizasyonda sadece gereksiz bir gerginlik sebebi olur. başka da bir halta yaramaz...

fc ihtiyar heyeti takım kaptanı: poisonx.
havaların ısındıgı şu günlerde bizi yalnız bırakmayan 68 cengaver oyuncu ile devam eden ligimizdir. arada özel işlerden dolayı fireler verebiliyoruz ama bunlar da işin tuzu biberi.

bu ligin kuruluşundan beri tek amacı karşılıklı dostluk ve sportmenlik çerçevesinde spor yapabilecegimizi göstermekten başka bir şey degildi. 7 haftadır da ufak tefek gerginlikler haricinde -ki tamamı saha dışında sarmaş dolaş olan insanların arasında geçiyordu- aynı doğrultuda ilerlemekteyiz.
gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki biz bu işi iyi yapıyoruz. en azından kimse kimseye bilenmiş bir şekilde akşam evine gitmiyor ki bu futbol içinde az rastlanılan bir olay. 2 hafta önceki derbiyi hatırlayın! amatör olmamıza rağmen bizde bile böyle görüntüler olmadı ve kaptanların sağduyulu tavırları ile de inşallah olmayacaktır.

maçtaki karşılıklı tavırlar dışındaki olası sportmenlik dışı hareketler konusunda usbgl federasyonu olarak daha ciddi tavırlar alacağımızı belirtir; tüm takımlarımıza sinir katsayısı düşük mücadeleler dilerim.

8. haftada yine dikilitaş arena stadyumunda buluşmak ümidiyle,

esen kalın...

usbgl federasyonu
bence bayanlar arasında da bir futbol takımı, veya yaygın olan bir spordan örnek vermek gerekirse bir voleybol ligi olması sözlük için harika olurdu. bunu buraya yazmamın amacı, konu ile ilgili en uygun başlıklardan birisi olmasıdır.

edit: vazgeçtim kurulmasın. ben de istemiyorum artık. kurulursa da ben gelir bozarım.
En çok gazoz içenin kazanacağı ligdir!

edit: ben olsam bende eksilerdim valla bu entry i. ne ayak anlamadım. gözümde tutmadı zaten hiç.
USBGL BlogSpot sitesinde "22 Nisan 2009 Çarşamba saat 21:00 itibariyle güncellenecektir." diye bir ibare olmasına karşın hala güncellenmemiştir. buradan yetkililere sesleniyoruz... federasyon bu işe bi el atsın, fifa bunlara bi önlem alsın, uefa noluyor desin...
fc öküztopu'nda sular durulmuyor! aldığımız son dakika bilgilerine göre essagan al gazugu disiplinsiz hareketlerinden dolayı süresiz kadro dışı kalmış ve paf takımla çalışmalara gönderilmiş. takımda hafta sonu kimin kaptanlığa soyunacağı teknik direktör tarafından belirlenecek. son dedikodular arasında essagan al gazugu'nun sadik 2 dost 1 hayat 1 olum'le de aralarında problem olduğu ve kaptanlığın sadık'a verilmesi yönünde olduğu bildirildi...

ulu spor servisi
esbpl'nin şu haliyle yanından dahi geçemeyen, kendisine tahsis edilen blogu zamanında güncellenmeyen, 6 takımın katılımıyla gerçekleştirilen organizasyondur. iyidir, hoştur; fakat basketbol ligi gibi, yeterli ilgiyi görmemiştir bu da. beklenilen ilgi diyelim.

dudağım uçukladı lan adamların siteyi görünce, federasyon sitesi falan sandım.
belirtilen tarih ve saatin üzerinden tam 23 saat geçmesine rağmen hala güncellenmemiş bir blog sitesine sahip lig. bugün istanbul'a gelen platini'ye de söyledim uefa bunlara bir önlem alsın diye, tamam ilgileneceğiz dedi...