bugün

20 ytl'ye satılan katalogdur. kdv ve de ulaşım bedeli ücrete dahildir. eğer kataloğu iade etmek isterseniz, teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde iade edebilir, paranızı moderasyondan alabilirsiniz.
alimacgraw'ın moderatör olduğunu düşünürsek hayal olmaktan öte bir sanat çalışması olarak tarihe geçebilcek katalogtur.
+beni nereden buldun?
-katalogdan
-aaa seni mod mu yapmışlar, neden?
+kapak sayfasından ben vardım, kereste neden olacak, asjlkasj
kizlari bos beyinlilikle suçlayan bir moderatörün hazirlama çabasinda oldugu katalog.
bir kısım boş beyinli erkeklere hitap eden katolog. zaten kızlar kendileri koşuyolar hayvani cazibeli erkek yazarlara. gerek yoktur bu tür defterlere, kitaplara. çok isteyene ben kendim söylerim bikaç bayan yazar.

(bkz: abaza sözlük yazarlarının yaratımları)

-o değil de, hakkaten aç adamdan korkulur. allah korumuş sizi kızlar..-
üçüncü kişiler görse "anaa sözlük bilirdik, kerane olmuş" diye düşünür..

ben değil efendim, üçüncü kişiler.
moderatör bay alimacgraw'in yeni bir çalışması. ama sanırız tüm sayfalar boş kalacak!
kızları küçümseyerek nasıl prim yapılır konulu katalog.
katalog çok rağbet görünce ingilizce çevirisi de yapılmış. orjinal eseri anlamayanlar için de bir kapak içi yazısı bulunmakta:
"
in this catalogue, the writer is actually trying to give a message to the the dumb teenish girls who were members of uludag sozluk. these mentioned female writers were only declaring their genders in their entries (ie. "my ex-boyfriend should die. i'm alone now, huh what a relief to be a beautiful and alone girl in this world.") and giving nothing else except their sexual information, in order for others (especially male writers) to know about them. according to the author, the main purpose of these "girlish" entries is just for finding boys to come towards, just like flies rushing for a pile of shit to eat. author finally get sick of these stupid stuff and and decided to make this catalogue for an ironic message. so no other silly girls would fill their teenie-girlie stuff inside uludag sozluk, and also find proper boys who may want to talk to them. but the income was marvellous so she continued the project for profit.
"
evire çevire okudum yine bir şey anlamadım gerçi. türkçesi iyiydi de çevirisi kötü
tek bir boş sayfa kalmayacak şekilde dolacak katalogtur. evet.

şimdi burda, kendince feminist bir edayla dolaşıp caka satmak gercekten aptalca. dur hemen titreme öyle, sakin ol. kendince feminist dedim. kendince.

yuzyıllardan beri süregelen bir durum, kadın yazarların piyasada kendilerini deşifre etmemesi. edememesi. bazı bazı erkek isimleriyle yazmaları. büyük yazarlar da dahil olmak üzere, buyuk insanlar, buyuk milletler kadınları hep erkek zekasından uzak, yazma yeteneğinden bihaber, hayal dünyasında figuran sandılar. feminist tavır takınacaksan önce bundan başla. feminizm esasında kadın ustunlugunu de istemez. ahey şok oldun dimi. öyle fazla yukseklerde gözü yok. sadece kadın-erkek eşitliği. kendisine lazım olan eşit derecede yazabilme, aşağılanmama garantisi.

virginia woolf bir kadındı. duydunsa bu ismi. anais nin, zelda fitzgerald, sylvia plath.. kendileri için yazan kadınlar. hayal bile edemeyeceğin bir zeka ile kuşatılmış yazarlar. hemcinslerinin gördüğü değeri ortaya koyan yazarlar.. kadınlar..

bir jane austen, shakespeare'den sonra ingiliz edebiyatının en büyük ismi. kadın. emma. büyük bir ingiliz şairi söylüyor bunu.

yalnız burda olay ne kadar da farklı. bahsedilen konu bile anlaşılmamıs. belki ben değişik anlamlar yukledim. ama ironiden anlamayan nesle aşinalığım da taa saraya dayanır.

yalan mı şimdi söylenenler. cidden kataloğa girecek birsürü isim sayarım su an. düşünsem dahası da çıkar. gercekten yazmak için gelen, yazmayı seven, içi boşaltılmıs saçma sapan cumleleriyle ortalığı bulandırmayan bayan yazarlar yok mu peki?? elbette var. zaten öyle olanlar da bu gibi ithamları dikkate almıyor, yazıyorlar. mesajın nereye gittiğini biliyorlar.

bir kadın kadınlığını belli etmeden yazamaz mı? her erkek yazar erkeksi mi yazıyor yani? erkeksi yazmak da saçma oldu. fakat bir cinsiyetsizlik olmalı. yazıyorsun sen, her seyi yazabilmelisin; ama cilve yapmadan. kadınlığın kırıtmaktan ibaret olmadıgını anlamak zorundasın.

yazardan kasıt uludagsozluk yazarları değil tabii, yanlış anlaşılma olmasın.

dişilik kullanılarak önlerden yer kapmaya çalışılmasın, zekamızın yetebildiği yere uzanalım, gazetelerde 'bayan sekreter aranıyor' ilanlarını görmeyelim.
al ben de buna taktım arkadaş. neden illa bayan? erkek adam da çıkıp babalar gibi 'şişmanoğullarının şirketi buyrun' diyebilir.. nedir ama, telefon çaldıgı zaman albenili bir ses bulsun müşteri karşısında. pazarlama stratejisi mi bu..
neyin pazarlaması?
malın mı, kadının mı?

neyse konu dağıldı.

not: bu başlık altına yazan bayanlara değil lafım. kendilerini tanımıyorum, ne yazmıslar etmişler onu da bilmiyorum. sadece okudugumuzu bari anlayalım.
bu sene pirelli takvimlerini hazırlayan ekip tarafından yapılacak katalog. 1000 den fazla entry si olan karması yüksek abazan yazarlara kargo ile gönderilecekmiş herkes boşa heveslenmesin.

(bkz: pirelli takvimleri)
(bkz: bu ne sevgi ahh bu ne ızdırap)

yavruların kurban olsun sana. katalog pahalı hacım beah, ağaya beleş kampanyası yok mu? inna sabirin, allah akıl fikir versin.
ne tür bir fantaziye hitap ettiği belli olmayan hayal ürünü katalog.
hediye olarak poset resmi veren katalog.
milf, mature ve teen olarak ayrı ayrı kategorize edilmiş olanı varsa adresime postalanmasını istediğim katalog.
alırken üzerine para vermeyip para verilmesi karşılığında alacağım, şanslı kadınların seçilip aralarından 3 tanesinin kura ile belirleneceği katalogdur. ne için mi, karışmayın her şeye gençler. büyüdüğünüzde anlatırım.
toplam da 1 sayfasi vardir.
(bkz: birelli takvimleri)
2008den beri güncellenmemiş katalogtur, ayıp ama.

20 tl verdik aldık nerde silik kadın yazar varsa katalogta, olmaz ki kardeşiiiiim. *
görmüş geçirmiş kadınlar federasyonu resimli kataloğudur.
Gerek yoktur. (bkz: sözlük kızlarının fotoğrafları).