bugün

bu aralar sıkça karşılaşan durum şudur ki; bazı yazarların ciddi manada moderasyonu suçlamaları ve moderasyonun bir cevap vermemesi neticesinde * bu suçlamakların siddetini arttırarak devam etmesi ve bunun diğer yazarlar üzerinde negatif bir enerji oluşturması ve insanların artık bu olaydan sıkılması.

böyle bir barış antlaşması elzem olmuştur. bazı yazarlar kurban istiyor haksızlıklara uğradıklarını düşünüyor bazı yazarların kayırıldığını ve haksız uygulamalar olduğunu düşünüyor. bilmiyorum belki doğruluk payı olabilir ben ne onlardanım ne ötekilerden, ben işime bakıyorum sadece. ancak bu çatışma sözlükte ister istemez negatif enerji oluşturuyor ve insanın keyfinin kaçmasına sebep oluyor.

elbette herkesin hataları olmuştur neticede hepimiz insanız ancak bu olayı büyütmenin ve bunu temcit pilavı gibi her gün gündeme getirmenin kimseye bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

ilk öncelikle şikayet edilen konular genelde bireysel hani ''bana haksız davrandılar'' dan öteye gitmiyor. elbette ceza alan kişinin suçu başkalarında görmesi normal bir durumdur. ancak olayı kişilelleştirmek kimseye bir yarar sağlamayacaktır.

sağlam yazan kişiler birer birer gidiyor bunun sebebi sözlükte ki ''çemkirme'' olduğunu düşünüyorum.

bu sebeple bir barış antlasması olması gerekmektedir. herkesin bazı hataları olmuştur ve olacaktır yani olmaması imkansız. ancak kurallar daha belirgin olsa ve bu kuralları uygulama konusunda sert davranılsa herkes rahat edecek sanıyorum.

mesela ekşi sözlükte günde 2 entrysi silinen kişi çaylak oluyor. burada öyle bir şey yok ve yazar kişisi etnry'nin silineceğini bilerek formatı deliyor cünkü silinse bile bir yaptırımla karşılaşmayacagını biliyor.

yani kesin çizgilerle olaylar belirlense ve bunu deklare edilse ve kişi ne yaparsa nasıl bir ceza alacağını bilse bazı sorunlar hallolur gibi geliyor bana.

ha şimdi denilebilir ki sen kimsin? ben bu olayların dışında olan yazarım. vaktimin büyük bir bölümünü sözlükte geçiriyorum ve bu olaylar herkesin olduğu gibi benimde canımı sıkıyor. sözlüğü seviyorum ve daha iyi bir ortam olmasını istiyorum sadece neden budur.

o yüzden bir barış antlaşması şart olmustur ve bu konuların üzerine bir cizik atıp yeni bir sayfa açılması herkes için daha iyi olacaktır.
(bkz: nereye imza atiyoruz)
ilginç.. barış, sözlük, moderasyon, kafasına göre takılmak, sözlüğü sevmek..

(bkz: uludag sozluk moderasyonuna uyari ve talepler)
imzalamayın altında senet oluyor.
Varsa yapmak isteyen detaylı metin yazarız.
uludağ sözlük'teki sıcak aile ortamının bozulmaması adına yapılması zaruri antlaşmadır...
Evet arkadaşlar. Antlaşma zirvesi Uludağ'ın eteğindeki tarihî çınar ağacında olacak olup emanetlerinizin yanınızda olmaması önemle rica olunur. Özellikle Frank gelince sakinliğinizi koruyun lütfen.*
Her bakımdan kıyısından dahi geçmediğim antlaşmadır. Sevgi dolu bir insan olarak. Bir kişiyle en fazla 1 saat küs kalabilme gibi kötü bir tarafım var.
Flood yapma geri zekalı.
Anlaşma metnini dürüp götüne sokmak istediğim 2 3 tane yazar var şüphesiz.