bugün

onun icin az bile kalan hitap sekli.o olmasaydi ben olamazdim,sen olmazdin,hic kimse olmazdi.bu topraklarda ingilizler, fransizlar,yunanlar, italyanlar tarafindan ya oldurulmus yada asimile edilmis olacaktik.
tam anlamıyla sanal masturbasyon olarak adlandırdığımız gerçek hayatta insanın kendisinde oluşan aşağılık kompleksinin yaratmış olduğunu düşündüğüm önerme. ne anlar bu insanlar atatürk'e hakaret edene para mı veriyorlar? bilelim yani...
ebediyete intikalinin 71. yılında özlemle andığımız, ülkemizin, türkiye'mizin kurucusudur. bugünkü türkiye'ye bakıp onu özlememek mümkün mü ?
Dünyada her millet,icraatına tahammül ettiği hükûmetin mes'uliyetine iştirâk etmiş demektir.
--spoiler--
Mustafa Kemal ATATÜRK dünya döneminin liderleri içerisinden 21 nci yüzyıla geçebilen tek
liderdir. Üstelik diğer liderler kendi halkları tarafından yok
edilmemin acısını yaşamışken, o hala halkının ve dünyanın nabzında
en büyük canlılığıyla, sevgisiyle, saygısıyla hala yaşayabilen
dünyadaki tek lider.
--spoiler--
atamıza yakışan hitap şekli.
Atatürk için uygun görülen resmi hitap şekli.

Ulusal Kurtuluş Mücadelesi'nin başkomutanı olması ve hatalarına rağmen bir toplumsal mimar olarak Türkiye'nin kaderine yön vermesi onun ne kadar değerli bir insan olduğunu zaten anlatmaktadır.

Ancak, günümüzde yalnızca diktatörlükle yönetilen ülkelerde görülen ve maalesef Atatürk için de uygulanan kişi putlaştırması , onun değerine gölge düşürecek resmi bir alışkanlık haline getirilmiştir. "Ulu önder" sıfatı ile tartışılmazlık mertebesine çıkarılan Atatürk, bugün kendi eliyle yıktığı doğmatizmin, muhafazakarlığın kurbanı olmaktadır.

Yalnızca ulu olmak sıfatı değil söz konusu olan. Tıpkı dinlerin toplumsal yaşama değişmez kabul edilen göksel emirlerle yön ve biçim vermesi gibi, Atatürk'ün ağzından çıkan ya da ona atfedilen sözler, kendisine "Atatürkçü" diyen resmi ve sivil yapılar tarafından toplumu biçimlendirmenin kutsal direktifleri olarak algılanmakta ve dayatılmaktadır. Adım başı dikilen, estetik hiçbir değeri olmayan alçı heykeller ise bu kutsallaştırmanın görsel ayağını oluşturmaktadır.

Atatürk bunu mu hedefliyordu? Hiç sanmıyorum. Değişimin simgesi olan bir önderin 1938 e kadar yaptıklarını kutsal bir tabu olarak algılayanlar, o günün koşullarına uygun tedbirleri mutlaklaştıranlar yalnızca Atatürk'e değil, aptal yerine konan millete de saygısızlık ediyorlar.
"Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu.

Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir.

Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu.

Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu...

Türk budur.

Yıldırımdır,

kasırgadır,

dünyayı aydınlatan güneştir."

GAZi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
başına yüce, asil, büyük, gibi en az on beş tane daha ünvan getirilmesi elzem olandır.
Yüce rabbimizin adı.
57 yıllık yaşama
11 savaş
24 madalya
7 nişan
13 kitap ve bir ülke sıgdırmış liderr ulu önder.
sözlükteki ergenlerin artı oy uğruna habire adını ağzına aldığı büyük lider.
“Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. ilim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır. Binlerce sene önceki ilim ve fen dilinin çizdiği kuralları, şu kadar bin sene sonra bugün olduğu gibi uygulamaya kalkışmak, elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir. Çok mutlu bir duygu ile anlıyorum ki; söz söylediklerim bu gerçeklere erişmişlerdir. Mutluluğum artıyor. Şöyle ki söz söylediklerim, öğretim ve eğitim altında bulunan yeni nesli de gerçeğin ışıklarıyla doğuşuna sahip olacak şekilde yetiştireceklerine söz vermişlerdir. Bu, hepimiz için övünmeye açık bir noktadır.”

Mareşal Gazi Mustafa Kemâl Atatürk.....
ruhu şad, mekanı cennet olsun. başkomutan gazi mustafa kemal atatürk.
üzerinden çokça prim yapılan, türkiye nin ilk cumhurbaşkanıdır.
Kansız vatan hainlerini Kudurtan hitap.

kudurun lan bedevi köpekler.
gelmiş geçmiş en büyük lider en karizmatigi.
ulu önder mustafa kemal atatürk öyle bir komutan ki dunayada onda sonra birtane birdaha gelmiycek, tirnagini blie onun kadar olmuyacak.
atamız, hakkı ödenemeyecek olan insan.
https://www.youtube.com/watch?v=XE1UCKn_3-s
bu ulusun başına gelmiş en güzel şey, en büyük kıymet ve en yüce şans.

evrensel dahi.
ölmüştür.
ne yazık ki vefat etmiş komutanımızdır.