bugün

kıs. Ultra High Molecular Weight Polyethylene

Düşük özgül agırlık, en yüksek moleküllere tabi fizyolojik rengi ile kabula şayan, su emişi yok, yüksek derecede çarpılma mukavemeti iyi, kayma,sürtünme, sünme özelligi yüksek aşınmaya yıpranmaya mukavim, şoka karşı korumalı,

Kullanım alanları genel:

Kimyevi aletler ve elektro kaplama sanayi, labratuvar uygulamaları, ortopedik uygulamalar,(ortez-protez ) makına, mühendislik, gıda işleme sanayi, silo kaplamaları,madencilik, kagıt sanayi, sogutma teknikleri,şişeleme hatları,dolum hatları,makaralar, et işleme endüstrileri, itme çekme paletleri,

GENEL TEKNiK AÇIKLAMALAR:

Asit alkali ve solventlere karşı yüksek derecede dayanıklık, çok iyi derecede sürtünme katsayısı nedeniyle makına sanayinde kullanım, tarım,hayvancılık, buz hokeyi, et işleme tesisleri gibi alanlarda (çarpma ile ilgili kullanım alanlarında çok dayanıklı-)-kaynaklama teknigi uygulanmaz, kullanım ısısı -260 C +80 C

ÖNEMLi NOTLAR:

Bu bilgiler standart verilerdir, ve üretim sırasındaki işlemlere, modellerin üretimine ve metodlardaki ölçüm degişimlerine göre degişebilir veriler hemen tamamlanmış parçalara uygulanmaz, bir kullanıma uyup uymadıgı üretici veya kullanan tarafından kontrol edilmelidir.

*6.000.000. moleküller ve ** 12.000.000. moleküller olarak iki önemli teknikle üretimi vardır.
ilk kez duyduğum terim. açıklayan yazarı tebrik etmek gerekir.
özgül modüllerde çeliğin 10 katı dayanıma sahip olduğu söylenmekte olup asıl şaşırtıcı olan, darbe dayanımının çok yüksek olması gerçeğidir. karşılaştırma yapamıyorum çok araştırmadım yanlış olmasın ama 7-8 kiloluk çelik yeleklerin yerine daha güçlü ve takriben 1-2 kilo olması muhtemel zırhlı yelek yapımında kullanılmaktadır.

handikapı ise 180 derecede erimesi olup, oda olmasa çelik çağını kapatacak olan polimerdir.