bugün

(bkz: Beyaz et bile yiyemeyecek duruma getirilen Türk halkı)
Kömür yiyip, makarna yakmaktan mütevellit, beyni löpçük kıvamına gelen güruhun anlayamayacağı ulvi protestodur.

Bu güruh için, sofrasında ucuz etinin olması, zerre miktarda da olsa et yiyebiliyor olması yeterlidir efenim.
Ülke ekonomisi, bir zamanlar, dağı taşı, küçük ve büyükbaş hayvan dolu olan bu topraklarda şu an neden et ithal ediyor olmamızı sorgulamaz, kendini yormaz.
Köylü, çiftçi umurunda değildir.
Bize nesi, bizim kömürümüz, makarnamız vardır nasılsa di mi?!
Lan siz var yaaaa!
(bkz: ithal hayvan olayının diğer yüzü işkence)

işte yedirilen ucuz et bu: ucuz et olmadan önceki yolculugu sırasında kendi dışkısı içinde yasamak zorunda bırakılan. bakımsızlıktan sırtında yaralar olusmuş buzağı.

görsel
bunun solcu olmakla ne ilgisi var arkadaş. bir insanın azcık aklının olması şunu protesto etmeye yeterli. sen üretemediğin, çiftçini bitirdiğin için dışardan et alıyorsun. hem de bunu " helal kesim" hassasiyeti olan milletine ucuz diyerek kakalıyor bir de sevinmesini bekliyorsun. şunu sorgulamayan cidden gerizekalıdır başka açıklaması yok.
Siz mersin limanında gemilerin içini o gelen hayvanları görseniz değil et yemek e ve t harflerini yazmaktan bile tiksinirdiniz.
adamlar halkın çiftçisinin iliğini sömürdü elinde avucunda bir şey kalmadı milletin. ama yol yaptı dediler.

var olanı yok etti alkışladılar. şimdi hastalıklı mı virüslü mü ne olduğu belirsiz et geliyor, ucuz diye yine onları alkışlıyorlar.

yemin ederim saman sizden daha akıllı. ben böyle beyinsiz başka millet görmedim.

sonra "türkiye yi kıskanıyorlar .s"
hee canım ya he.
0:00 3:26
kadim düşmanın sırbistan'dan et alıyorsun sonra osmanlı torunuyuz oluyorsun. halk yer hakk yemez..
en yakın köydeki besiciden alıp derin dondurucuya basan komisyoncu hırsızları zengin etmeyen solcu.
Tatlı su solcusudur. Solculuk bu değil.

Her şeye rağmen bir şeyleri savunur. He deyip geçmez.