bugün

yapısı, kendi türünden olan canlılara benzemeyen canlı.
cumhurbaşkanını 10 bin tl manevi tazminat ödemeye mahkum ettiren tabirdir.
bitene kadar aynı olayı 5 kere falan değiştirmeden gösteren filmdir. bitince filme sövmezsiniz, kendinize söversiniz. kalkıp intihar edesiniz gelir. çünkü onu izleyen insanın intihar etmesi gerekir, bu kadar mallığa başkası yakışmaz.
Antalya da yari ciplak kAri heykelleriyle ucube doludur. Sabanci piramidin cevresi ozellikle.
Hayal edilemeyecek kadar çirkin olan yaratık.
heykellerden kişilere geçen ünvan.
Başbakan talimatıyla yıktırılan Kars'taki barış heykelinin yıkım sürecini anlatan filmdir.
en yüksek kademedir bundan sonra.
ağza alınmayacak kadar yüce bir lafmış.

ben bugün bunu öğrendim.
görükle de yarısı kadın yarısı erkek bir büst vardır böyle kepli falan. heh, o ucube işte.
cadı sila'nın kuştan bozma yardımcısıdır. kaynak için:
(bkz: hugo cadı sila ya karşı ve çocuk şarkıları kasedi) *
tayyip kulunun sanat eserine bakış açısının karşılığı'nda sanat eserlerinin tayyip kuluna bakış açısıdır.
Ucube bizim başbakanımızın ve kültürsüz Kültür Bakanımız Günay'ın dünyaca ünlü heykeltıraş Mehmet Aksoy'un Kars'ta yapımına devam ettiği insanlık anıtına söylediği küfür niteliğinde ki sıfattır.
Başbakan'ın ''Heykel'' anlamında kullandığı kelimedir.
hayret kimse sikim dememiş. eline tuzu alan koşuyordu bir aralar.
bazı heykeller için gönderme tanım.
türk toplumunda adının henüz anlaşılamamış olduğu ve son çıkan haberler nedeniyle manasının ''heykel'' sanıldığı kelimedir.
RTE'nin sanat eserlerine kullandığı sıfatlardan biri evde emineyle kimbilir ne muhabbetler dönüyo ama biz blmioruz peeh peh.
http://4.bp.blogspot.com/...s400/herkoyebirucube2.jpg
(bkz: iç mihrak)
ucube;

örnekle anlatalım.. sizden birisi bundan 6 sene evvel bir heykel yaptırıyor. bu heykel o dönemde size göre süper oluyor. fakat aradan geçen süre sonunda heykeli yaptıran adam karşı tarafa geçince o yaptırılan, zamanında süper olan heykel bir anda kaka oluyor..

işte biz buna tıp dilinde ucube diyoruz..

bu icraatı eyleme dökene de ne diyoruz? ben bilemedim, adını sen koy..
acaip anlamında kullanılır.
(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
kokuşmuş militarist zihniyetlere söylediğim kelime.
tayyip kulunun sanat eserine bakış açısının karşılığı.
tayyip erdoğanın kars taki "insanlık anıtı" için kullandığı kavram.
şaşırılacak kadar çirkin şey.
(bkz: söylemesi zevk veren türkçe kelimeler)
çok hoş gerçekten yaa...