bugün

merkezi isviçre'nin Zürih ve Basel kentlerinde bulunan bankanın kısaltması. (bkz: Union Bank of Switzerland)

görsel
3 anahtarlı logoya sahip banka.
http://www.ubs.com
avrupanın en büyük, dünyanın da sayılı finans kurumlarından biri. daha anlaşılır olması için türk bankalarıyla kıyaslarsak bütün türk bankalarını biraraya getirdiğinizde ubs in tek bir şubesi bile etmediği söylenebilir. sadece son subprime krizinde 18,5 milyar dolar kayıp vermişlerdir. takip eden zamanda hisselerinin de düşmesiyle acil önlemler alınması yoluna gidilmiş, mortgage piyasasında yatırımlar kısıtlanmış ve banka bütün müşterilerine içinde bulundukları durumu ve alınan bu önlemleri teker teker özetleyen mektuplar göndermiştir. wealth management sektöründe de 2006 yılında ikinciyken 2007 yılında üçüncülüğe gerilemişlerdir. burada dönen parayı varın siz düşünün. en nihayetinde ubs ve diğer isviçre bankaları bugün isviçrede yaratılan zenginliğin baş aktörleridir. kısaca diyebiliriz ki bu banka universal bankacılığın ulaştığı son noktadır. bir diğeri için:
(bkz: deutsche bank)
trabzonspor'un yüzde 5.4'ünü satın almış olan banka.
isviçre hükümetinin engelleme çabalarına rağmen 52.000 amerikan vatandışının gizli banka hesaplarını amerikan hükümetiyle paylaşmayı kabul eden bankadır.
sağlıklı yaşam formülü'nü oluşturan ögelerin kısaltması.

(bkz: uyku beslenme spor)
58 lira 15 kurusu mu kaybeden banka. yahu koskoca isvicrenin en onemli bankalarindansin haydi bosverin haydi halay a tey tey tey.
hesap acacaktim bundan dediler ay da 20 frank kesiyorlar. vazgectim sozluk benim elime o para zor geciyor birde bunlara mi yedireyim. gittim mis gibi postfinance dan actim hesabi mi. oyle de para da kesmiyorlar hem.
2015 yılı cirosu 38 milyar 511 milyon dolar olan şirket.
Fransa da rekor para cezası yemiştir.
(bkz: isviçreli bankaya 3 7 milyar euroluk ceza)