bugün

fakülteyi bitirdiken sonra diğer kızların büyük bi çoğunluğunun onu çekememekten süzeceği olasıdır.
özellikle cerrah paşa'da çoğu kız cevşenle dolanır.
- premenstruel sendromda mısın hülya?
+ nerden anladın?
- semptomlar ortada.
+ aşırı gerginliğimi ve ince kas sistemimdeki bozuklukları mı kastediyorsun?
- hayır canım. regl salgın pantolonuna geçmiş.
+ ay hayır yha!
Evlenirken ya da birlikte olunurken dikkat edilmesi gerekenlerdir. Zira eğitim hayatları boyunca her türde ve ebatta pipi görmüşlerdir ve bu nedenle beklentileri çok yüksek olabilmektedir.
(bkz: biz tıpçılar buna bamya diyoruz)
(bkz: sorun sende değil bende)
içlerinden büyük bir kısmının tipinden ve karakterinden bagımsız olarak yalnızca edindiği mesleği dolayısı ile burunlarının havalarda gezdiği kız topluluğudur. çevrelerindeki bir çok kimseyi kendilerinden aşagı gördükleri için okuları bitse dahi uzunca bir süre bekar kalırlar. . .
herşeyin içine latince katıp beni deli eden insanlar.
arkadaş olunası kızlardır.
Üniversiteyi bitirirlerse doktor olma ihtimalleri cok yüksetir hatta kesin gibidir.
bir çoğu yine kendileri gibi doktor bir erkekle evlnir.
tıp fakültesinde okuduklarından dolayı bir havalara girmeler ve erkenden olgun davranmaya özenmek ,kasmak.
son üç sene zırt pırt sınavları olur bunların. sevişirken bile ellerinde not, bir şeyler ezberlerler.
beyaz önlük giyen kızlardır.
genelde gözlüklü kızlardır.
hayranı olduğum kızlardır genel olarak hem akıllıdırlar hemde güzeldirler. eczacılık fakültesi kızları da hiç fena değildir bu arada.*
edit: başka fakültelerin kızları tarafından eksileniyorum tamam sizde güzelsiniz.
ilk okul ve lise boyunca kazanılan inekler çirkin olur önyargısını kafanızdan bir anda atmanızı sağlayan kızlardır. aralarında çirkin bulmak çok zordur. sanırım lise boyunca kendini derse verip bakım için hiç uğraşmayan bir kız üni'de ailesinden de ayrı olmanın verdiği güvenle açılır saçılır ve güzelleşir.. lakin kendilerini fazla büyük gören doktor hanımlar erkek beğenmezler ve çoğunluğu uzun yıllar evlenmez. efendim ne demiş reklamlarda sanatçı (bkz: çocuk ta yaparım kariyer de) yapabilirsiniz arkadaşlar...
kinaye yapmak için tıbbi terimleri kullanma eğilimi yüksek kızlarımızdır.
çok tatlı oluolar.
(bkz: bir tanısanız hiç sevmezsiniz) gerçekten.
evlenmeyi istediğim meslek grubundaki kızlardır. statü olarak değil, ki zaten akademisyenim ben, ama doktor bi kızla çok iyi anlaşırım gibime geliyor.
inek gözüyle bakılan, beni de kapsayan tanım. Ama o bakışların çoğu kıskançlıktandır bu böyle biline.
Birinin dönüp de bi aynaya bakın demesi gereken kızlardır.