bugün

Henüz ibrahim tatlıses dinlememiş insandır.
(bkz: tanrı türkü korusun ve yüceltsin)
Öyle eş olmaz.
Pop ya da rock dinlemekten hoslanan kisidir.
Elektronik de dinlerim rock da metal de ara sıra pop da ama şöyle içten okunan bir türkü insanı alır başka diyarlara götürür. Muhtemelen ağır ruhsuz bir insandır.
anlam kargaşası olan durum. Irk olan mı yoksa ?
sozlukteki turku sevmeyle olgunluk arasinda oranti kuran cocuklari gostermistir.
kucukken turku sevmemis buyuyunce sevmeye baslamis olabilirsin. sen buyuyunce sevdin diye kucukler turkuden anlamaz buyuyunce anlar mi olacak illa? gerizekali misiniz evladim siz?
Söze dayalı müzik kültürünü almamış insandır. Türkülerdeki söz unsuru çok önemlidir. Türkü dinleyen insan iyi bir dinleyicidir. Türküdeki tek dizeye bile takılıp onun üzerine düşünebilir. Elbette bu düşünce bilgi, birikimle de alakalı ama genel anlamda türkü dinleyen insanlar iyi birer cümle takipçisidirler.
gitsin muratgilin damindan atlasin.
basur olsundur.
melali anlamayan nesle aşina değiliz demiş bir şair.
türkü sevmeyen nesle de..
insan yerine koymam.
ne demek özünü sevmemek!
aşırı kürtçüyse olabilir*
Anlamlandıramadığım insandır.
Yalnız ne zaman böyle birisini gördüysem, dönüp dolaşıp Neşet Ertaş'a geliyor.
ben de sevmem ama yine de kültürdür. tanrı türküyü korusun ve yüceltsin.
türkü dediğimiz zaman iyisi var kötüsü var. yani bir çatı altında değerlendiriyor olmamızı ne ile açıklamak gerekir tam olarak bilemiyorum.

çok kötü türkülerimiz var bu gerçek. çok güzel türkülerimiz de var ve kıyıda köşede kalmış, daha az bilinen söylenen türkülerimiz de var. çok çeşitli olunca iyileri arada kaynayıp gidebiliyor ne yazık ki.

türkü sevmemek aynı şekilde klasik türk müziğini sevmemek bence iyi bir müzik zevkine sahip olmamakla açıklanabilir ancak.

günümüzde gerçekten çok kötü şarkılar beğeniyle dinlenilir olmuş. popüler kültür ürünü olan çoğu şeyin kalitesiz olmakla beraber insanların zevklerini de olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum.

zevklerimizi belirleyen şeyler arasında popüler müzik önemli bir yer tutuyor. insanı sığlaştırdığına inanıyorum ben. iyiyi, güzeli anlamak için biraz çabaya ihtiyaç olduğuna inanıyorum. yoksa anlayamadığımız şeylere burun kıvırırız.
'insan değildir', diyemeyiz, tabii. böyle bir hakkımız yok. ama sevse iyi olurdu.
Gayet normal bir insandır. Benimdir.. Ne edebiyat kesmişler ya.. Özellikle böyle buram buram dram kokan, ağlak türkülerden hiç hoşlanmam.. Türkünün çok kaliteli olması lazım sevmem için.
kültürümüzü sevmeyen insandır. acilen ya türküleri ya da türkü coverlarını dinlemelidir. türküler bizim kültürümüz.
kültürünü sevmeyen insandır.
muhtemelen beni de sevmeyecek insandır.

arka planda hoş bir türkü eşliğinde uzaklara dalmak, bir süre için de olsa kendi içine çekilmek, eskileri yad etmek, belki uzun yola çıkmak veyahut masayı kurup dertlenmek gibisi var mı?

yok pop, yok yabancı..
yozlaşmış insanlar lütfen.

ha yeri gelir her şey dinlenir.
sevdiğimiz yabancı şarkı yok mu? elbette var. ama asla türkülerin yerini alamaz.

türk halk edebiyatı,
türk halk müziği kırmızı çizgimdir. evet.

bilfiil karacaoğlan ile dadaloğlu'nun torunlarının yaşadığı topraklardan gönlü güzel, yozlaşmamış tüm insanlara selam olsun.
bizim ruhumuza bizden olan dokunur.