bugün

Türkçülüğün olmazsa olmazı güzel ahlaktır.
türkçüler ile ülkü ocağındakileri karıştıran koketler yorum yapıyorlar sanırım.
milli çıkarları şahısların üzerinde tutan, mazisine saygı gösteren ve türklüğe hizmet eden bir ahlaktır. elbette gerçek türkçülerden bahsediyorum.

işlerine geldiğinde, "genelleme yapmak doğru değil ama yha," gibi emovari çıkışlarıyla tanıdığımız, kendilerini insanlık timsali olarak gören bu milliyet düşmanı cenahın, gerçekliği bile belirsiz olan birkaç yaramaz ve çirkin örnekle türkçüleri lekelemeye gücü yetmez.

siktirin gidin diyoruz.
Haysiyetsizlerin anlamayacağıdır.
iyi yada kötü olabilir fakat solcular gibi ölen abisinin eşiyle evlenmezler:

(bkz: ahmet türk)
Kürtçülerin haysiyet terazisinin tartamayacağı kadar ağırdır.
(bkz: türk terbiyesi) (bkz: ziya gökalp)
ya adamı zorla konuşturuyorlar hiç olmazsa yengelerine hallenmiyorlar.
göte göt demeyi gerektirir.sen götsen, ben ne yapayim?.
Kendilerini ırkçı atfetmeyip genel bir kesimi aşağılayanlardan daha fazladır.

Yani tüm Türkçüler'e hakaret edeceksin, orospu diyeceksin, niye? Bir kesimi aşağılıyor diye. E senin yaptığın ne beyinsiz?

Yemin ediyorum böyle cahil, mankafa, aptal insanları gördükçe yaşamdan soguyorum.
on numara ahlaktır.
''dilde,fikirde,işte birlik'' diyen büyük eğitimci ismail Gaspıralı'nın ahlakıdır.
Milletini, Türk Milliyetçiliğini her ideolojinin üstünde tutan Sultan Galiyev'in ahlakıdır.
Kendine ait bir evi dahi olmayan Sadrazam Talat Paşa'nın ahlakıdır.
türk basmacı hareketinde rus filibelerinin önüne kılıçla atlayan çılgın türk enver paşanın ahlakıdır.
Ulus devleti düşüncesinin fitilini ateşleyen yeni lisancıların, ittihatçıların ahlakıdır.

ve son olarak "ben her şeyden önce bir türk milliyetçisiyim. böyle doğdum. böyle öleceğim. türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. yarının tarihi, yeni fasıllarını türk birliğiyle açacaktır. dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. türk' ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.'' diyen Mustafa Kemal Paşa'nın ahlakıdır.
Türkçülüğün Esasları'nda/
Ahlaki Türkçülük kısmına bakılması yeterli olacaktır.