bugün

devlet bahçeli başlığının altında çok komik entryler barındıran sözlüğümsü, garip bir uluma mekanı.

bir üyesi devlet bahçeli için şöyle yazmış 'ender türk milliyetçilerindendir.uslubunu bilen, devlet terbiyesi almış ve kendini türk milletine adamıştır.'

(bkz: gül gül öldük)
aynı nickle yazdığım sözlüktür. bölücülere prim vermeyendir aynı zamanda. kimse ulumaz ayrıca.
bir dipnot; uluma mekanı değildir. fakat ulumak, havlamaktan daha asildir.
bir kurt ve bir köpek kıyaslanamaz.
"sağda solda havlamaktansa, sözlükte uluyun da boş cümlelerinizi dolduracak birşeyleriniz olsun. enazından birisi uludu diyebilirsiniz rahatça."
reeldeki ismimle yazdığım sözlüktür.
gayet hoş sözlüktür.
rengi fazlaca gözümü yormuş sözlüktür. çok parlıyor ya.
balkan türklerinin, "osmanlı'nın yanlış politikası sonucu ortaya çıkmış devşirmeler" olduğunu ilan eden, iki satır altında da "büyük türk büyüğü atatürk" diyen, böylece türkçülükle çelişkilerin daima kolkola yürümesi gerektiği ülküsüne sımsıkı bağlı kalacağına inandığım sözlük...
uludağ sözlük moderasyonuyla bildiğin TAŞŞAK geçen sözlüktür.
--spoiler--
moderatörlerin kafalarına göre format uydurdukları sözlüktür. silinmiş bir yazara entry girerseniz "polemik yaratan entry" olarak silinebilir. bu derece zeki insanlar tarafından yönetilir.
--spoiler--
Bir başka tanım,
--spoiler--
Türkçü Sözlük 'te yorumların tanımlarla yapılması, antin kuntin konularda saçma sapan, aptalca başlıklar açılmamasına ve hit uğruna trollere ve bu trollerin veya 20 yaşındaki entel bebelerin Türk'e, dine, vatana sallamasına izin verilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Kötü bir şey midir? Sözlük açısından hayır. Zaten hit, tıklama, maddiyat peşinde bir sözlük olsa idik, reklamla sözlüğümüzü 1 saat erişime kapatır, arkasından sansüre hayır yürüyüşü düzenlerdik.
--spoiler--
2. entry de zall'a fena giydirilmiş.
altyapısını oturtmuş sözlük. yeni olmasına rağmen, her sözlükte adından söz ettiriyor.

gelecekte nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

bu arada inci sözlüğün sikemediği sözlüktür. bir kere deneyip göt olmuşlardır. sonra da ses seda çıkmadı incide, sanırım çükleri yetmedi. *
açılmasıyla birlikte türkçüleri sevinç hezeyanına sevk etmiş olan sözlüktür.
şakaysa çok komik olan , gerçekse eğer daha da komik olan sözlük. açılış sayfası yaptım. gül gül ölüyorum girdikçe.
kayıt işlemleri sırasında sürekli hata veren sözlük...üye olamamam ondandır. biri çıkıp yardımcı olursa yazacağımdır...
kürt başlığına bakılarak hakkında rahatlıkla bilgi sahibi olunabilecek sözlük. işte bazı entryler :

"bir ermeni kadınıyla,ayının girdiği zifaf sonucu ortaya çıkan ilkel bir kavim."
"laboratuvar ortamında yaratılmış tek ırk."
"farsların en ilkel kolu."
"becereksiz, cahil, ilkel bir kavimdir, topluluktur."
"hiçbir şekilde kardeş sayılamayacak olan halktır."
dine saygısı olmayan dinsizlerin ve ateist üyelerin bolca bulunduğu sözlüktür.
gök tanrı denilen şeye inanan topluluktur.
otu boku silen sözlüktür. moderasyonu da bir halta yaramaz. işine gelenleri siliyorlar.
Açıldığında gerçekten on numara giden, ay yıldız team hackerlarının ve doğru düzgün adminlerin bulunduğu ancak sonrasında karalamalar ve türkçülerin ümmetçilere terk etmesi sebebiyle buradaki gomanist itlerin köpeklerin maskarası olan sözlüktür. Güle güle ölüyormuş bu it köpek sürüsü... Isırma tehlikeleri yok yalnız bunların fino cinsi... Admin ve moderasyon kısmında değişikliklere gideceklerini duydum...

Maddi destek almazlar. Sözlüğü reklam uğruna 1 saat boyunca erişime kapatıp, bir ay sonra sansüre hayır yürüyüşü falan da düzenlemezler.

Herkesin görüşüne belli bir noktaya kadar saygı duyarlar. Buradaki köpekler gibi sabah akşam faşist faşist diye çenilemezler. Burada kürtle yunanla ilgili başlıklara yazılmış uç entryleri gösterip hebe hebe böyleler işte diyen dangalozlara buradaki TÜRK başlıklarını, her gün açılan içerisinde Türk le ilgili birşeyle mutlaka seviyesizce dalga geçen, hakaret ve hatta küfür eden şerefsizleri göstermek gerekir.

Sen ALLAH denilen aslı ibranice ELOHiM den gelen AL-iLAH olan arabın ay putuna inanıyorsun. O adam isterse ineğe inanır mal herif. Sana mı sormalı neye inanacağını...

Adı üstünde ulan. TÜRKÇÜ SÖZLÜK... ideoloji sözlüğü. Senin burada tarafsız olduğunu iddia ettiğin bu uludağ sözlük ortamında kendilerini, milletini savunuyor diye komünist, kürdo yöneticilerin tarafından sebepsizce, haksızca silinen üyeler tarafından kuruldu...

Bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden
Belki bir kişi bile gelmeyecektir bize.
Bir kemiğin ardında saatlerce yol giden
itler bile gülecek kimsesizliğimize.

GÜL ULAN iT GÜL!!!

nukleerbaslikliduzenleme: Bak senin o tarafsız moderasyonun bu entry yüzünden beni çaylak yaptı. ÇOKTA FiFi...
rekor sayıda başlıkların açılmadığı, binlerce yazarı olmayan ve sahibine milyarlar kazandırmayan sözlük. vatanını milletini seven, 'herşey türk için türk'e göre türk tarafından' sözünü benimsemiş az ama kaliteli yazarlara sahip güzel bir sözlük.
kürde böyle böyle demişlermiş, ermenilere böyle böyle demişlermişmiş. bunu diyenler sözlüğün kürtçüleri ve kızıl zekaları olunca insan farklı düşünüyor. yahu sabahtan akşama kadar kendi milletine olmadık hakaretler eden, mustafa kemal atatürk adına onca laf dokunduran herifler şimdi de düşünce adamı mı oldu? insanın biraz da kendisine bakması lazım. ben bu kişilerin çoğuna baktığımda ırkından utanan satılmış insanları görüyorum. bir insan hem taraflı olup hem de böyle yorumlar yapmaz. bırakın bu ayakları artık...
Şahsen desteklediğim sözlüktür. örümcek zihniyetin toplanıp birbirlerini ağırlamasına, güzelim ulusözlüğü de rahat bırakmasına sebep olur. ülkü ocaklarına çevirdiniz lan burayı!
yakın zamanda türkçüler tarafından kurulmuş sözlüktür. kuruluşunda çeşitli amaçlar doğrultusunda çalışmak ve gelişim sağlamak ilkeleri gözetilmiştir. türk töresi ve kültürünün tartışılması , güncel tutulması , yayılması hedeflenmiştir. bunların yanında milletimizin türkçülük fikrini benimsemiş evlatlarını bir sözlük camiası etrafında toplayarak bir birliktelik yaratılması düşünülmüştür. bunların dışında yönetim kadrosu ticari bir amaç gütmemektedir. sözlük yönetimi , hazırlanmakta olan yeni sayfasında , türkçülük ışığında yazılacak köşe yazıları ile fikir alışverişleri ve güncel olaylara türkçü bakış açısı geliştirme arayışındadır. günümüz şartlarının getirisi ve zorlaması olaraktan türk milleti her alanda örgütlü olmak zorundadır. türkçü sözlükte bu çerçevede vardır ve bu amaçlar doğrultusunda varolmaya devam edecektir.

(bkz: türkçü sözlük oluşumu)
muhtemelen üye olduktan sonra bütün kuralları kabul ediyorum butonun orda
"ne mutlu türküm diyene" yazacak olan, daha sözlüğe adımın atar atmaz insana bir hoş geldin bile demeden
"türklerin dışındakiler giremez" şeklinde kocaman harflerle yazılmış ibarenin olacağını tahmin ettiğim sözlüktür. ne lan bu diye dalga da geçilecektir ilerde, abi damsızlar da mı öyle?

amacımız türklüğe katkı yapmaktır, diyen genç -dal daşşak muhabbeti yapmayı seven- bir grup insanın düşündüğü sözlük. iyide arkadaşım madem türklük öyle kutsal bişeydir adam akıllı bişey yapın, mesela wikipedia gibi.

işin ilginç yanı sol framede çelişkili başlıklar sözlüğe bir güzellik katacaktır. mesela;
"türklerin herzaman bir devletinin olması" hemen bir alttaki başlık;
"türklerin 9xx-1xxx yılları arasında bir devletinin olmaması"

haa muhtemelen takım elbise giymeden de bu sözlüğe entry girmek yasak olacaktır. bakalım bazıları nasil gafa tokuşturacak, doğrusu merak ediyorum.

yolları açık, türk dili-edebiyatı-folkloru üzerine entryleri bolca olsun.
faşizanca söylemlerden uzak olsunlar.
hicbiseyebosunaiclenmeyenadamın müthiş ironi yeteneğiyle ayar verdiği sözlüktür.

türkçülükmüş. pehh...
hicbiseyebosunaiclenmeyenadamın yaptığı ironiyi anlamayacak kadar gerizekalı insanlar barındırdığı için kendisinin sözlükten atılmamasını istemiş yazarlara sahip sözlüktür.

ayrıca herkesin "türk ün türkten başka dostu yok" mantalitesiyle hareket ettiği bir ortamda doğru ile yanlışın nasıl ayırt edilebileceğini de anlamış değilim. herkesin iki lafından biri türkleri övüyor. "türküm doğruyum çalışkanım" nidalarıyla dönüyor sözlük.

e sorarlar adama. türkler bu denli mükemmel ise neden 3. dünya ülkesi konumundadır bütün türk devletleri?
türkçü sözlük belli bir grubun yine belli amaçları doğrultusunda kurulmuştur. tarafsız olmak gibi bir derdi yoktur ve türklük ile türkçülük konusunda açıkça taraftır. türkün türkten başka dostu yoktur mantığıyla hareket edildiği bir gerçektir. sözlük formatında herşey türkçülük fikri çerçevesinde şekillenir , yazar alımları veya sözlükten yazar silimi bu görüş doğrultusunda belirlenir. ayrıca yeni kurulacak ek sitelerde türkçülük fikri doğrultusunda köşe yazılarıda yer alacak ve yeni bir format denenecektir. türkçü sözlüğün iç işleri ve yönetim ilkeleri bilinip öğrenilmeden bilinçsiz eleştiriler yapılmamalıdır. zira türkçü sözlük yönetimi plan dahilinde bilinçli hareket eder.
ziyaret edilme sayısı hergeçen gün artan yeni sözlük. yakın zamanda yeni eklemelerle sözlük yazarlarının köşe yazıları ile fikirlerini paylaşabilecekleri sözlüktür.
komik ve sığ bir site.

bir başlıkta kürt siteleriyle ilgili bir entry girilmiş, entryi giren sığır, sitenin neden türkçe yazdığından dem vurmuş, ama bunu söyleyen sığırın niki ingilizce.

(bkz: ben demiştim alayı sığır)