bugün

kazandığım bölümdür hadi hayırlısı.
üniversitede aldığınız eğitim ve derslerin meb müfredatı ile uzaktan yakından alakası olmadığı gibi meb müfredatının da türkçe öğretmenliği ile yakından uzaktan alakası yoktur.
Güzel fakat önü kapalı bölüm. Farklılıklarda düşünülebilir bu kadar ile sınırlı kalma.
Sözel kısımdan tercih yapacak arkadaşlar için en iyi bölümlerden birisidir. Sözelin tıpıda diyebiliriz.
beyler acil yardımcı olur musunuz okuyan bitirmiş olan yarın tercihler bitecek sosyal derslerim çok iyiydi lys dede edebiyatı biraz iyi yapınca ts-2 17 bin sıralama yaptım dil bilgisi konusunu sevmemekle birlikte yapamıyorum acaba tercih etmelimiyim çok sosyal bir insanda değilim tiyatro vs. ilgi duyan biri değilim yani sözelin tıpı gibi duruyor atamalarıda gayet iyi diğer bölümlere nazaran içimden sosyal bilgiler geçiyor ama atanamayınca anlamı yok. %50 istiyorum btürkçe bölümü yani çok kararsızım türkçede çok iyiler olurmu yoksa sözelim çok iyi olduğu için sosyale gidip hemen atanabilirmiyim yardımcı olun lütfen.
Son dönemim kalmasına rağmen bitirmemekte anlamsızca ısrar ettiğim bölümdür, dur bu yaz bitireyim bakalım.
şu an da.
20 temmuzda nasıl olup da atandığına hayret ettiğim meseledir. atamanın olmadığı bir yıldı. bazı mes'eller çok acib.
"Herkez" yazan insanlar görmememize katkı sağlayan güzel meslek.
sanıldığı kadar düşük zekaya özgü meslek değildir. gayet de zeki olmayı gerektirir. öğretmenlerinin çekingen olması öyle bir intiba bırakıyor galiba.

add it: türkçeci falan değilim ama gözlem yeteneğim var allah a şükür.
turkceyi de kotuleyenlere hayret ediyorum kendi dilini seviyosan kendine guveniyosan cok guzel bir bolum kuzenim okudu 80le atandi cok memnun.
Kesinlikle tavsiye ediyorum, atanan çok akrabam var. Her bölümde atama zorluğu var, Türkçe'yi biraz abartıyorlar atama konusunda. Madem çok zor o zaman çevremdekiler nasıl atandı?
bir zamanların kazanması zor bölümlerindendi. eskiye nazaran kazanması çok daha kolaydır. çünkü mezun sayısı oldukça artmıştır.
(img:#1709348)
türk dili ve edebiyatı okuyan türkçe öğretmeni olamıyor yalnız. türkçe öğretmenliği okuyan türkçe öğretmeni olabiliyor. türk dili ve edebiyatı bölümünü okucan formasyon alacan ondan sonra edebiyat öğretmeni olabilrisin.

edit: yanlış bir şey mi söledim amk neden eksiliyorsunuz. türk dili ve edebiyatı okuyan türkçe öğretmenliğini tercih edebiliyor mu?
Türk Dili ve edebiyatı bölümünün yan sanayisi diyen mal eğitim fakültesinin puanıyla fen edebiyatın puanlarına bir baksın. Amk formasyonlu çakma öğretmenleri. Evet.
Edebiyat öğretmeni almanca dersine girebiliyorsa türk dili ve edebiyatı okuyan da sike sike türkçe öğretmeni olur amına kodumun ülkesinde. Evet. Türkçe dersine giren öğretmenlerin mesleğidir.
Zamanında yüksek puanla Uludağ üniversitesine girdiğim bölüm.Eskiden yüzdelik dilim daha yüksekti.Şu an düşmüş durumda.Atanırsanız şanslısınız.Ders saatiniz yüksek olduğu için az sınıfa girer ve öğrencileri daha iyi tanırsınız.
30-40 bin sıralamasını ben bile adam yerine koymuyorken 200 binlik adam gelmiş bok atıyor bölüme. En az 5-15 bin arası olmalı.

Kalitesizlik her yerde var. Makine mühendisi arkadaşımın sınıfında(200 kişilik) proje yapan 5-10 kişi vardı. Yani nitelik her yerde düştü.

Çok kolaysa siz de gösterin maharetinizi görelim.