bugün

bizden daha gelişmiş ülkeleri nazara aldığımızda yanlış olan düşüncedir...resmi tatil süremiz 13.5 gündür...çok çalışıyorlar dediğimiz japonların bile yıllık resmi tatili 15 gündür...eyalet sistemindeki ülkelerin kendi yerel tatillerinide eklediğimizde en az tatil yapan ülkelerden biri konumuna düşüyoruz...zaten gelişmişlik seviyesini bu 2-3 günlük tatil güne bağlamak da doğru değildir...lütfen tatillerimizle oynamayınız...
çalışma şartları dikkate alındığında yanlışın dibine vuran önermedir. mevcut şartlar ve kazançlar hesaba katılırsa az bile tatil yaptığımız söylenebilir. ama öğretmenler çok tatil yapıyor, o ayrı hocam. *
hacu allahı var şimdi doğru tespittir. resmen sakallarım uzadı amk, kaç gün oldu la bu tatilin başlangıcı? ne iş yapıyodum ki ben onu bile unuttum salı nerye gidicem şimdi ben?
ulan tamam tespit iyi güzelde, hangi türk tatile hayır der?
az bile yaptığımızdan mütevellit, doğru tespittir.

yasal çalışma sürelerine uymayan, bayramlarda, arefelerde, resmi tatilerde çalıştıran, üstelik de yasal sürelerin çok çok ötesinde çalıştıran işverenler bu konudan rahatsızdır. ama işte türküz, tatil yapmayı seviyoruz, ne yapalım? her gün, 24 saatten çalışma süremizden geriye kalan 9 saatin 3'ünü kendimize ayırıyoruz, kalanında da utanmadan uyuyoruz.

bence çalışanlara az çalışma cezası verilmeli.

not: devlet memurları bu cezanın dışında tutulsun lütfen. onlarla eşit eziyetleri çektiğimizi kabul etmek istemiyoruz biz. onlar yeterince çalışıyor elbet. canlar onlar. solitaire, facebook falan. canlar.
kime göre diye sorulması gereken önermedir.

avrupayı baz alırsak, biz türklerin kanuni haklarının az ve kullanamamakta olduğunu anlarsınız.
türklerin keyfine düşkün millet olmasından kaynaklanır.