bugün

kendi fikrine en ufak uyumsuzluk gösteren ülke sakinlerinin birbirlerini oraya buraya kovmasıdır. kürtler ırak a, dindarlar iran ya da suudi arabistan a, türkler orta asya ya, kemalistler avrupa ve abd ye, ermeni kökenli vatandaşlar ermenistan a, rum kökenliler yunanistan a, sosyalist ve komünistler rusya veya çin e kovulur. kısaca kimsede en ufak saygı ve tahammülden eser yoktur, bu ülke insanının en zevk alarak yaptığı iştir. hatta bu özellik bence uluslararası olarak tescillenmelidir. tarihte -kurtuluş savaşı, devrim arabası, yaprak sarma dahil ve yoğurtla ayran hariç- hiçbir hedesine sahip çıkamamış türkiye halkının en sonunda yoğurt ve ayran dışında tescilli bir ürünü olur. belki bir gün tüm dünyada yayılır, herkes "türkiye modeli tahammülsüzlüğü" örnek alır. böylece herkes dünya üzerinde kendi ülkesini doğuştan değil, oraya buraya kovulup başka yerlerde yaşayıp deneyerek bulur. dünyaya çok faydalı olacağını düşünüyorum bu zihniyetin.
Türkiyeli anandır.

(bkz: türk)
turktur o.
başlıkta Türkiyeli yerine Türkiye cumhuriyeti olması gerekirdi. Ya sev ya terk et Mottosunu uygulamakta olan insanlar değil insanları buna iten sistemdir, yine sistem tarafından icat edilmiştir. dünyanın en kötü eğitim sistemi ve yaşaması en güç ülkesi arasındaymışız, milligazeteye göre. Ben sevgi karın doyurmuyor, diyerek ülkeyi terketmek isteyenlerdenim. okulumu bitirir bitirmez. (bkz: köşeyi bir dönsem)
bu bile orjinal değildir. amerikalı faşistler'in "love it or leave it" lafının birebir çevrimidir. bu kadar da taklitçi ve acizdirler yani...