bugün

Iki ırkın birleşiminden ortaya çıkmasıdır. Acı gerçektir.
türk ırkının en eski ırklardan biri olduğunu geçmişinin nuh aleyhisselam a dayandığını
bilmeyen hatta hz nuh un çocuklarından birinin adı türk olduğunu hiç öğrenmemiş insanların tuhaf enteresan düşünce şekli.
türklerin simgisi olan asil bozkurtu tekrar selamlıyorum.
asıl onlar bizim kırmamızdır. hele çinliler, bazısı hala acıdan götlerini tutuyorlar.
yapılan genetik araştırmalar sonucu ispatlanan gerçek.
peki hangi taraf anne hangi taraf babaydı ? diye soru sordurtacak konu.
her Turk olmasa bile, bir kesim oyle..zarari yok..ne olursak olalim, once insan olalim....
Belkide moğallar çin türk kırmasıdır veya Çinlileri moğol türk kırmasıdır.
Belkide aborjinler kürttür.
(bkz: Avustralya kürtleri)
kürtlerin kart kurttan gelmiş olmasıyla aynı bilimsellikte bir tespittir.
türkler kırma nç değil ki.
yemin ediyorum "biz almanız, gırmanç germen kelimesinden geliyor, bu sebeple mavi gözlü sarışın kürtler safkandır" diye alaman olmakla övünen kürt gördüm.
Peki bu ne moğolcayla ne çinceyle benzeşmeyen bir dil olan türkçe'yi nası öğrenmişler ? Vahiy falan mı gelmiş amk.
(bkz: kürdüm transeksüelim feministim annemin mehmetiyim)
insan tipleri coğrafyaya göre uyum sağlama amacıyla değişir. Anadolu da ki Türkler ile Asya da ki Türklerin bir olması elbette beklenemez. Onların Anadolu'ya göre farlı olmaları Moğol kırması olduğunu göstermez.
Moğollar ile Türkler eski çağlarda bir arada yaşamışlar fakat tarihsel süreç içerisinde kimi zaman Moğolların hakimiyetinin üstün olması kimi zaman ise türklerin hakimiyetinin üstün olması kültürel benzerliler ortaya çıkarmıştır. Ne Moğollar Türk-Çin kırması ne Türkler Çin-Moğol kırmasıdır. Moğollar ve Türkler etnik olarak hiç bir şekilde akraba değildir. Sadece kültürel benzerlikler vardır.
(bkz: kızıl derililerde türkmüş diyorlar)
bu başlığı açanın ne kırması olduğu ise belli değildir. tek bilinen tarafı düpedüz cahildir.

(bkz: bu cahillikle nasıl bu kadar yaşayabildin)
son çıkan mumyalar türklerin beyaz ırktan olduğunu bir kez daha göstermiştir zira hun kurganlarından çıkan dna testlerindede her hangi bir mongolit gene rastlanılmamıştır.
Kardeşim taktınız şu asya olayına, türkler orta asyadaykende karışık bir ırktı, aralarında asyalılarda vardı, hint avrupa kavimide var, sibiryalarda var.elmacık kemigi ve hafif cekik gözlülerde vardı, hafif cekik gözlüler o zamanlar daha baskindi belki ama hint avrupa ve semitik kavimlerde vardi yani yinede karışık ırktı.
Oğuzların orta asyadayken çekik gözlü olduğunu sanan mallar.

Bak yavrucum. Bak çocuğum. Bilale anlatır gibi anlatalım.
Türkler 2 kavmin kaynaşmasıyla oluştu ama bu kavimler tam karışmadı. Bazılarında asya geni bazılarında diğer alpin geni baskın oldu. Ama bunlar her 2 milletin kanını taşıyorlar. (bkz: proto türkler)

Eğer oğuz türkleri anadoluya çekik gözlü gelseydi şu an herkes çekik olurdu. Çekik gen kaybolmaz, baskındır çünkü. Buraya gelen oğuzlar çekik gözlü değillerdi...

Az öğrenin öyle konuşun.
bir orta asya gerçeği. anadolu'ya gelince rumlarla, greklerle, slavlarla, araplarla karışıp iyice çeşitlenmişler.
görsel
kumanlar ve kıpçakları bir tarafına soksun bu iddiayı ortaya atan.
Olabilir, daha fazla ıspat lazımdır.
görsel
Hem çinliye, hem moğola hem de ortaasyadan gelen anadoluluların atalarına benziyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar