bir devlet kurmak isteyen, anayasada hakları korunması istenen, dili, ırkı saygı gösrün isteyen kürtlere bütün engel türklerden gelmiştir. kendimi türk biliyorum ve soruyorum ben kimim ki, kürtlerin ayrı devlet olmasına karar vereyim, kendimde bu hakkı nereden buluyorum, ana dilde eğitim istiyormuş; ben kimim ki ona olmaz, yapamassın diyeyim.
türkiye bir bütündür. ha kürt devletini çok istiyorsan git kur. artık iran'da mı kurarsın ırak'ta mı kurarsın onu bilemeyeceğim. ama türkiye türklerindir o kadar.
türklerin kanıyla,canıyla muhafaza etmiş olduğu ülkede yaşayan her insan hakkında vermiş olduğu karardır. rahatsız olanın türkiye cumhuriyeti sınırları dışında ne halt ediyosa etsin ukalalığıdır. aksi halde türkiye cumhuriyeti tarafından sille ile kendine getirilir.
belli bir çoğunluğa ulaşmış her milletin devlet kurma hakkı hukuken vardır kaldı ki türkiye de kürt nususunun ölçüsü azımsanmayacak kadar fazladır, kürtlerin ana dilde eğitim, demokratik özerklik talepleri konuşulabilir tartışılabilir fakat konu bağımsız kürdistan olduğunda orda kürdün kanı akar kimse kusura bakmasın ırak, iran, suriye kürtleriyle birleşip israil güdümünde birleşik bir kürdistan kurdurmayız bu en başta türkiye nin menfaatlarine aykırı bir durum lakin devletler arasında ki ilişkilerde çıkarlar ön plandadır... ve kürtler şunu kafasına soksun arkadaşım edirneden, karsa kadar bizler sizi sevmiyoruz umrumuzdada değilsiniz defolup gidecekseniz izmirden, antalya dan, bursadan, kurun özerk bölgenizi çıkmayın sıçan yuvanızdan...
Türklerin, ülkesinde devlet kurmaya yeltenen tek kaşlara geçit vermemesidir.

Bre tek kaş, sen kim oluyorsun da şehitlerimizin kanıyla alınan bu topraklara göz koyuyorsun?
kürtler milli sınırlarımız içinde hadlerini aşan sözde kararlar verip uygulamaya da girişmeseler hiç sorun çıkmayacak.

bunu sokaktaki 5 yaşında bücürler bile bilirken halen neyin peşindesiniz? neyin kafasını yaşıyosunuz? benim sınırlarımın içinde devlet ya da benzeri haddini aşan bir yapılanma içine girmeye kalkarsanız, sizi denize dökeriz, öldürürüz, keseriz, toprağın altına yollarız. uyar mı canım?

ayağınızı denk alacaksınız o zaman. hainliğin lüzumu yok. hem ekmeğini ye hem içine pisle. götünü keseriz adamın şerefisizim.
başlığı açan türk üm demiş bi de. ulan sen türksen biz de soysuzuz o zaman! bunun biz kim oluyoruz da karışıyoruz u yok burası boş arazi mi lan lafa bak. başka birisi kendi tarlana ürün ekse adamı öldürmeye gidersin burada ettiğin lafa bak karaktersiz.
eğer bir milletle aynı toprakları paylaşıyorsan,
tarihin boyunca hiç savaşmamış- gerçek anlamda savaşmaktan bahsediyorum dağda pusu kurmaktan değil- toprak almamışsan,
hep başka milletlerle onların topraklarında var olmuşsan,
o millet senin hakkında karar verir.
zoruna gitmesin.
otoriteden kaynaklıdır, güçlü olan karar verir.
ukalalık değil haklı bir tepkidir. elbette bir cumhuriyetin toprakları içerisinde yaşayan insanlar, cumhuriyet sınırları içerisinde, hiç gerek yokken üstelik, yeni bir devlet icat etmeye çalışanlara tepki gösterecektir. buna şaşırmak komiktir.
ukalalık yerinde bir tespittir. türkiyede kürtler azınsanmayacak derecede azınlık bir milletir. bu milletin ben, dilini eğitimini, varlığını yok sayamam. bölünmeden eşit haklarla kardeşçe dindaşça yaşayalım işte.
kızılderililer'in bile kendilerinden olduğunu iddia edebilecek derecede uçtuklarındandır. mesela kürtler'i kendilerinden daha kıllı hayal eder ve dışlarlar, değil mi, oysa kızılderililer'in ne kadar tüysüz olduklarını farketseler bu kez onları da beğenmeyecekler.

(bkz: maymunu astronot eden nasa nın türk e olmaz demesi)
Türkiye sınırları içinde olan tüm insanlar Türkiye'nin kurallarıyla yaşar, yaşamak zorundadır. Kararlara uymak zorunludur. Kararlara uymak istemezlerse s.tir olup gidebilirler.