bugün

hayır ... azınlıklar , gayritürkler ve onların yarattığı problemlerdir ...

görsel

Mete Yarar: "Terörün Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 700 milyar dolar"

https://www.hurriyet.com....700-milyar-dolar-41044692

görsel

görsel
islam demeyelim de, islami kullanip cahili kandiran yoneticiler diyelim. ayrica geri kalmak da denmez, bogazimiza kadar batmis vaziyetteyiz.
tam aksine islam sayesinde biraz ilerlemişlerdir.
--spoiler--
100 yıldır devlet dinsiz yalnız.
--spoiler--

Yani sen Adnan Menderes'in den, Necmettin erbakanından, 20 yıldır ülkenin a.... ,Pardon, yöneten RTE ye kadar herkes dinsiz diyorsun.
Doğru mu anladım?
Osmanli doneminde biz bu isi biraz daha duzene sokabilirdik fakat, padisahlar bunu yapmak yerine birbilerini oldurerek guc gosterisinde bulunmayi tercih ettiler. Osmanlinin bir ayagi avrupa topraklariydi. Gelisebilirdik. O tren’i kacirmamis olabilirdik. Neredeyse 100 yil gerideyiz.
Az kaldı az. Sağcı solcu sikikler birbirlerini nasıl bitirdiyse, atatürk düşmanı ve islam düşmanı itler de birbirlerini öyle bitirecekler.

Sonra bu ülkeye huzur gelecek.
Sözlüğe yazar alımı, başlık açılması, entry girimi vb kriterler için kişinin zekâ seviyesi Türkiye'nin hava sıcaklığı en yüksek (yamulmuyorsam 50 derece olmalıdır) rakam mı baz alınarak " senin IQ seviyen 50 ise sözlüktesin yavrukurt" mu deniliyor?

insan aptallığını, akılsızlığını, kolaya kaçma, kolay yoldan bir şeylere sahip olma isteği yüzünden geri kalmış olmasını, gelişememişliliğini inancı ile veya inançsızlığı ile Allah Tanrı Odin Zeus üzerine atmasın.

inanan veya inanmayan insanlar aynı aptallık içinde.

Evet, aptallık diyorum.
Sizlere çok ağır bir söylem tarif anlatım gibi gelebilir ama normal, sağlıklı bir beyin sahibi olan insanın nörolojik bir durumu yok ise böyle davranış anlayış içinde olması aptallıktan başka bir şeyle açıklanacak tarif varsa ben bilmiyorum, bilen varsa söylesin.

Örn: ben...
Açlık içinde (açlık, karnı doymayan değil; sağlıklı ve dengeli beslenme imkânı olmayan insandır) cehalet içinde, yokluk içinde, eğitimsiz, diplomalı cahil ve işsiz, üretmeden tüketen bir konumda inayet kültürüyle hep başkalarının eline bakarak yaşıyor, düşünmüyor, aklı kullanmıyor "neden" diye sormuyor muhakeme etmiyorsam bunu "kader" diyerek "kısmetim bu" diyerek suçu nedeni Allah Tanrı Zeus Odin üzerine atamam veya neden olarak bunları da suçlayamam.
Bunu yaparsam aptalım demektir.