bugün

bir tarih tezi. gerçekten de ideolojisinde hıristiyanlık türü bir reform yapmaya yanaşmayan islamiyeti çağlar ötesine türklerin kılıcı taşımıştır.
(bkz: osmanlı Yı redden solcu)
türkler olmasaydı islamiyet sadece hicaz bölgesinde yaşanırdı, demek daha doğru olur.
kuran'da "islam'a hizmet edecek ve onu ileriye götürecek olan ırk" yani türkler hakkındaki ayette belirtildiği üzre söz konusu olmayan ihtimal. ben cübbeli'nin yalancısıyım. *
islamiyet ya da müslümanlık devletleri ya da milletleri ilgilendiren değil sadece bireyi ilgilendiren bir durum olduğundan saçma bir önermedir. ha siz sırf yanınızdakiler müslüman ve yadırganmamak için inanıyorsanız bir şey diyemem.

(bkz: merhaba ben beyincik)
Osmanlı döneminde tüm islam değerleri ve toprakları özenle korunup muhafaza edilmiştir. Ama gerçekten Türkler olmasaydı islamiyet ortadan kalkarmıydı bilinmez. Fakat Muhafazakarlar tarafından başka bir yorumda getirilebilir; şöyle ki Türkler Yaradan tarafından Müslüman'lığı yaymak için Devletleştirildi ve güçlendirildi. Böyle olduğunu iddia etmiyorum ama ayrı bir tartışma konusu olabileceği kannatindeyim.
Türkler olmasaydı da diger halkların savaş barış gibi durumlar yaşayıp birbirleriyle tanışacağını unutan insan yorumudur. ayrıca hak din olan islamiyetin hak tarafından yayılacağını da bilmiyordur. türkler vesile kılındı ve onlar olmasaydı da başka bir halk bunu yapacaktı. tamam türk olmak ayrıcalıktır ama konuları saptırmamak gerekir.
Aynen öyle, eğer türkler müslüman olmasaydı bugün islam denen bir din olmayacaktı.
Başlık ve Tanım dolayısı ile entry uyumu tamdır.
"Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız."
Hicr,9.

Araplar belki de bu dinin hakkını veremediği için Allah dinin temsiliyetini onlardan aldı elhamdülillah bize verdi. Şimdi biz hakkını veremiyoruz. inşaAllah hakkını verecek nesiller yetiştiririz ya da bir hocamın dediği gibi " islam batıdan tekrar şahlanacak ve dünyaya hakim olacak." Allah islamı da Kur'ân'ı da koruyacak zaten biz sadece nerede durduğumuza dikkat edelim.
Tarihi bir gerçektir. Türkler olmasaydı islam şu an Yahudilik gibi bir kabile diniydi, Arabistan'a sıkışmıştı.
görsel