entry'ler (168)

10 lira vermemek için evde yaş pasta yapan kadın

on lirayla pasta alınmayacağını bilen kadındır.

ideal kedi isimleri

(bkz: tavşan)

gitme kal diyemedim

diyeydin niye diyemedin?

leyla ile mecnun dizisi bitse ağlayacak insan tipi

ağlamaktan başka yapılacak bir şey varsa o da yapılır, haktır.

evde olsa yemez bir yere gidince böyle

burçak küçük bir çocukken anne ve babasının o zaman revaçta olan kemik iğnesini yaptırmayı düşündükleri kadar cılız bir çocuktu. bu çocuk ne zaman misafirliğe gitse tazi misali ya tabağını ve onun iki katını silip süpürür, ya da hiç yemek verilmenin mümkün olmayacağı bir ortamda kendisine sofra kurulmasını isterdi. henüz daha ' inanırmısınız nasıl yaşadığını bilmiyorum.' lafı ağzındayken annesinin ani yemesi veya anne ben acıktım kelimelerini duyardı. muhtemelen orda bulunanlar ' misafirliklerde yedikleriyle büyür bu çocuk.' demek isterlerdi ama o cesareti bulamazlardı sanırım. her anne gibi benim birtanem de aynen o cümleyi kurardı. kurtarıcı cümleydi bu sözüm ona. ' yavrum evde olsan hiç bir şey yemezsin bir yere gidince mi böyle oluyolar çocuklar.' ah annem birtanem napabilirim acıkıyordum, hele ki o gergedan komşuları görüyorsam demek ki.

en çok söylenen yalanlar

= sen gidersen yaşayamam. =
= ilk defa böyle seviyorum. =

okuması zor olan bölümler

nalcılık.

her şey uğrunda feda edilecek kadar iyi kız

başlık kulak çınlatır mı sözlük.

türkler olmasaydı islamiyet ortadan kalkmıştı

Türkler olmasaydı da diger halkların savaş barış gibi durumlar yaşayıp birbirleriyle tanışacağını unutan insan yorumudur. ayrıca hak din olan islamiyetin hak tarafından yayılacağını da bilmiyordur. türkler vesile kılındı ve onlar olmasaydı da başka bir halk bunu yapacaktı. tamam türk olmak ayrıcalıktır ama konuları saptırmamak gerekir.

kaybolan çorabın eşini kuran da aramak

çoraptan daha büyük sorunu beyninin olmayışıdır.

sözlüğün en güzel kızından mesaj gelmesi

ben kimseye mesaj atmadım olayı sonlandırır.

muhabbet kuşu

sinir bozucular. adına kanıp alırsın birbirlerini gagalamaktan başka bir işe yaradıkları yoktur. konuşanını görmüşlüğüm sadece bir kere vardır ve gerçekten beni çok şaşırmıştır. bir kaç tane besledikten sonra sorunun onlarda değilde bende olduğunu farkettim. gerizekalılarını ayıklıyorsam demek ki.

asker üniformasıyla ölünce cennete gitme hayali

o formayla ölenin gideceği tek yerin orası olmasındandır.

1 gün boyunca sevgilinin elini hiç bırakmamak

iğrençtir. o el terler be.

kırmızı rujun itici durması

en güzel kadını maymuna çeviren durumdur. her ne kadar çekici durduğu söylense bile çoğu erkek tarafından sevilmez, hatta bu rengi tercih eden bayanlara kötü kadın muamelesi bile yapan mevcuttur.
(bkz: kırmızı ruju yok ya kıskanç işte)

bir kadının arabayla geri geri gelmeye çalışması

hep bir ağızdan hepimiz ölecez.

bir erkeğe en çok yakışan şey

Ciddiyet ve şefkat.

kendisini karısına saklayan adam

Bir çok kızın aradığı modeldir.

aldatmayan kıskanmayan ilgilenen erkek

iyi bir sevgili , eş vb. olmayacak erkektir. kıskanmayan erkek ne iş görür. ayrica çok ilgilenmesi gereksizdir. her şey ayarında güzel.

uyuma numarası

Anne: burcak o suyu yere dökme.
Burçak: dökücem işte banane seleme nin saclarını çekerken neden bağırıyorsun güldü bana.
A: arkadaşını neden dövüyorsun?
B: o da benim bebeğime anne oldu ben onun annesiyim.
A: suyu bırak diyorum sana.
B: şırrrr!
A: baban gelsin de görürsün sen.
Kapı zili! babanın geliş vakti, gözler kapanır (canın çıksa açılmamak üzere). baba gelir göz kapakları inadına açılmak ister, sen de baskilarsin ve kavga sonucu titrer. baba yaklaşır. ' uyumuş mu benim kızım? uyumuş annesi aldığım hediyeyi yarın verirsin ' der.
B: ah ulan anne madem söylemiceksin neden tehdit ediyosun hani yapılmayacak şey söylenmezdi.