bugün

Şırnak ulan ciddiyim rastladığım tüm kızlar esmer güzeli çıktı.
Güzel kadın güzel kadından çıkar.
sendeki güzellik beş para etmez bendeki bu aşk olmasa.
bursa tabiki.
muğla, izmir.
"ev yap tuğladan, kız al muğladan." diye boşuna mı demişler ?
(bkz: çıkmaz)
Mersin , samsun , zonguldak, sivas , kütahya , bursa , izmir, ankara.
Trabzon ve izmir.
Fahişe gibi giyinip güzel olduğunu sanan izmir kesimi var gibi görünsede öyle bir şehir yok.
tunceli- dersim. çok dersimli arkadaşım vardır, çirkinine rastlamadım. ayrıca içleri de güzel. canım arkadaşlarım.
(bkz: başlıkları alt alta okumak)

görsel
manisa, amasya , kars.
Güzeli uzakta aramayın arkadaşlar. Türkiyenin hatta dünyanın en güzel kadını sizin kurduğunuz aşk, sevgi ve saygının şehrinden çıkar. Görselde güzellik iyidir fakat yürekte güzellik bambaşka...

Onlarca insan onlarca tip arasından bir tanesi girecek hayatınıza ve merkezi olacak. Bir kalp eşit atacak önce temeli sağlam olacak. Kuru çalı çırpıdan kurtaracaksınız, yeşiller gelecek. Tohumunu birlikte gömdüğünüz ağacın salıncağında olacaksınız. Denizleri çağıracaksınız sonra, dağları belki. siz nasıl baktıysanız o kadar güzek olacak kadınınız.
Çoğu şehirde onlarca kadın tanıdım ilk üçü yapmak gerekirse ve neden o yörenin kadınları güzel sorumuzun cevabı:

1- edirne: genelde balkan göçmeni insanlarımız var burada, bu ailelerde kuzen evlilikleri görülmemektedir yani şekilsiz bebeklere sahip iç anadolu ve doğu anadolunun hatalı genetiğine sahip olan etkenlerden en önemlisinden uzak durabilmişler;

2- bursa hızla büyümüş bir şehir aldığı göçler sanırın etkili, sarışın, esmer, kızıl, her türlü güzel kadın bulunuyor, sebeplerini tam çözemedim

3- izmir senelerce yoğun göç ve farklı ailelerin genetiğinin karışması sebebiyle kızların çok güzel olduğunu düşünüyorum, aileler modern olduğu için çocuklarının farklı şehirlerden, ırklardan insanlarla evlenmesine sıcak bakmışlar, bakıyorlar bu melezleşme de gende farklılaşmaya ve güzelleşmeye neden olmuş.
kiev, moskova.
izmir - antalya bi de benim memleket xd.
ne güzel bi tek ben biliyorum bu madeni. hadi gene de yazayım.
tokat, konya, sivas.
1-bursa,
2-silifke,
3-eskişehir,
4-bolu,
5-gaziantep,
6-manisa,
7-malatya.
-hepsi için, kumrallar ile sarışınları ve sıkmalık yanaklara sahip olanları- *

1950 sonrası göçle gelenleri,
il dışından okumaya gelen öğrencileri
hariç.

-bursa balkan göçmeni cenneti.
-silifkeli çirkin tek kız tanımadım, koy antik çağa yunan tanrıçası yapsınlar.
-eskişehirlilerle gaziantep merkezin sadece bazı yerli tipleri birbirine çok benziyor ve hoşlar. geçmişte aynı boya mensup olduklarına imzamı atabilirim.
-bolu çekik gözlü türk fenotipi cenneti.
-manisa'da da sadece bazıları . 3-5 güzel türk boyu anlaşıp buraya yerleşmiş. *

malatya biraz farklı.
malatya'nın yerli türk kızları beyaz tenli, uzun boylu ve genellikle zeki ve kültürlü kızlar. ancak artık malatya içinde en fazla %25'ler. çoğu gaziantep ve adana'ya göç etmiş vaziyette.
Kırklareli, tekirdağ, edirne, izmir de benim sıralamam.
Balıkesir. Ozellikle ayvalik tarafları.
Tabi ki trakya.
hiç kuşkusuz trakya..

tartışılması bile ziyanlık yaani..
seven erkek için şehir fark etmez.
bizden çıkmaz ( adana ), sıradaki ;
Türkiye’de güzel kadın mı var be sanki .