bugün

çocuk yapmak saçmalıktır ve gereksizdir. doğurganlık düştüğüne göre insanlar mantıklı davranmaya başlamış.
Bu hitay denen cahil arkadaşa türkiyenin kimseden vize istemediğini ıraktan irandan suriyeden vs herkesin pasaportu varsa elini kolunu sallayarak geldiğini söylesin.
Zaten vize falan istemiyoruz angola hükümeti sana pasaport verdiyse elini kolunu sallayarak gelebilirsin. Çalışma izni 20 bin dolar. Ayrica bir daire alacak paran varsa yurttaşlık bedava.
Avrupa birliği ve abd afrika ve arap ülkelerinin nufus patlamasına cevap vermek için türkiyeyi seçmiş galiba türkiyenin nufus artis hizini sifirliycaklar bizim ulkede gocmen ulkesi olacak.

Ama hadise senin kafanin alamayacagi kadar karışık.
olabilir, olamaz mı. bu yıllardır olan bir şey.
Kimsenin sevişmediğini ispat etmeyen durum. Sadece dikkatli davranılıyor ya da kondom, doğum kontrol hapı kullanılıyor.
Yerini Arapla doldururuz sıkıntı yok.
Bu ekonomide nasıl bir doğurganlık oranı bekleyebiliyorsunuz? Sadece hamilelik süreci maddi- manevi survivor yaşatırken bir de büyütmesi, geleceğini sağlaması var. Eskidenmiş o çocuk rızkıyla gelir inanışı, koy önüne tarhana çorbasını büyür işte anlayışı.
millet geçim derdi ile uğraşıyor birde pompaya mı düşünecekler.
sözlük kızlarının seçiciliği yüzünden oluyor hep.
mevcut ekonomik şartlarda son derece normal bir olaydır. insanların alım gücü 3-4 sene önceye göre en az 3-4 kat azaldı. akp' nin eğitimin içini boşaltması nedeniyle eğitim resmen özelleşti. orta sınıf hassas aileler, çocukları belki bir miktar daha iyi okur diye özel okullara çuvalla para veriyorlar. ev ve araba alma şansı neredeyse kalmadı. kira fiyatları deseniz asgari ücretin altında daire yok. güvenlik desen milyonlarca ne olduğu belirsiz geçici sığınmacı var. sokak köpekleri kontrolden çıkmış.

bunca şeyin ortasında hiçbir bilinçli insan çocuk yapmaya cesaret edemez.
niye düşsün ki nüfusumuz bir kaç senede 80 milyondan 100 milyona çıktı.
mecbur muyuz? daha barınmayı çözememişiz, her gün her şeye zam geliyor, ne çocuğu? çocuğu doğursan, niye doğurdun beni der.

ayrıca bu kadar hak avrupa'da neden verilmiyor denmiş, adamların öyle bir haksızlık yaptığı yok. kadınlar ortada kalmıyor, bu kadar itilip kakılmıyor. bu yüzden kanunlarla milletin kafasına vura vura "bak bu kadın da insan evladı, saygı duy, o da doğru düzgün yaşasın." deniyor. takmışlar nafakaya, sözleşme yaparsın geçersin. kadının babasının parasını alması zoruna gidiyorsa sen kızına öldükten sonra para falan verme, gönlün el veriyorsa. çözümler çok.
Kimse kızına öldükten sonra para vermiyorki, milletin kizlarini biz vergilerimizle besliyoruz uc yerden maas alip calismadan yasayan kadin var.
Hani kadin erkek esitligiydi? Bu esitlik degil turkiyedeki olmay erkekleri ezmek ve sömürmek.
Ben evlenince bu ortalama yükselecek, evet..
Gayet güzel bir durumdur eğer gerçekse az nüfüs bolluk demektir çok nüfus ise açlık getirir.ama ilginç olan maden bu dpğruysa neden nüsfus 1999da hiç unutmuyorum 60 milyonken bugün 80 milyondan fazla onu anlamadım.