Güdümsüz Siyaset yorumu.
siyasal islam, kürt sorunu, asker-sivil siyaset arasındaki çekişme ve devlete sızan çeteler.
kürdistan isteyen kürt faşistleri ve şeriat isteyen yobazlardır.
Çorum konya yozgat üçlüsü.

edit: Çorumluyum.
(bkz: Akape)
hala teşhis edilememiştir.
(bkz: kemalizm)
fakir ulkeye gelen 3.5 milyon multeci akimi. orta dogunun kaderi.
cehalete tapan yobaz zihniyetler. soyunuz kurusun diyorum bugünlerde. direkt soyunuza diyorum. artık bi yeter ya.
bu başlığı açan gibi kişilerdir .

Ne çok hdp li varmış
islamiyet.paraya müptezel islamcılar.para hırsına bürünmüş muhafakazar kadınlar.
(bkz: Çomarizm)
jeopolitik konum. mesela okyanusta ada olsak kimse bizi sallamazdı.
Sozlugun sol framesi. *
dincilik, yobazlık, bağnazlık ve cahillik.
görsel
ülkenin uluslararası alandaki imajı.

ulan hala deve gezintisi yapmak için türkiye' ye gelen turistler var.
3 harfli olan şeylerdir. ilki A harfiyle başlatıp P harfiyle biterken, diğeri ise R harfiyle başlatıp E harfiyle son bulur. Tabi birde bu 3 harflilerin yandaşları vardır.
Şeyler, tarikatlar, cemaatler ve siyasal islâmdır.
Herseyin koyu fanatigi olmak, her ne kadar herkes ben okuyorum dese bile ulke genelinde kitap okumama ve kutuphaneyi yalnizca kitap odunc alinan yer olarak bilmek. Sorgulamamak, saygi duymamak ve herkesin acelesi olmasi.
(bkz: islamcılık)
din ve devlet işlerini birbirinden ayıramayan politikacılar,
canı sıkıldıkça muhtıra veren asker,
ne ayranım dökülsün ne g..tum silkilsin diyen kesimler.
Asıl her şey 55 den sonra büyük atılım yapıyorken 60 da gelen darbe ile başladı. Sonrası malum.
Eğitimin önemsenmediği, elden ele gezen gül misali, ehil olmayan kişiler tarafından,, hükümetin keyfi politikalarına hizmet eden bir sisteme dönüştürülmesi her ülkeyi geriletir, ülkemizi de öyle..
Uhrevi, manevi, dini konulara bu denli yoğunlaşıp, bilimden, ilimden, sanattan, medeniyetten uzaklaşmak, her ülkeyi geriletir, ülkemizi de öyle...
Değerlerine sahip çıkamayıp, başka coğrafyaların kültürüne salya akıtan her ülke geriler, ülkemiz de öyle...
Kitap okumayan, sormayan, sorgulamayan, ebleh her toplum geriler, ülkemiz de öyle..
Ve en vahimi, bunların farkında olmayıp, günlük yaşamına odaklanmış yığınlara sahibiz... Heyhat!!!
Gücü eline geçiren herkesin kendi cemaatini kurup kendi iktidarını sağlamlaştırması. Böyle olunca devletin bütün fonksiyonları belirli bir kişinin veya grubun zihniyetine göre işleniyor