bugün

yeter artık bu nefret söylemleri! iki gündür eylemde bilfiil çalışan biri olarak söylüyorum!

tamam, polis gezi parkı için toplanan insanların çadırlarını dağıtarak başlattı. polis orantısız güç kullandı.

şu an bunları yazarken hala daha evimin önü dumanlar içinde insanlar kaçışıyor! yarım saat önce uğurladım bir kaç kişiyi bana sığındılar! gene kalmışlardır dumanların içinde.

hepsi üniversite öğrencisi, hepsi bu ülkenin evladı! polis de öyle!

tamam polis abarttı, öldürdü, ezdi, yaraladı. özür dilemiyor ve çekilmiyor evet. büyüklük bizde kalsın.

ama artık yeter.
bir bok olduğu yok, her halkın yaptığını yapıyor. Doğal bir süreç.
Askeri darbe geliyor.
Turk baharinin tohumlari ekiliyor.

Baskici, zorbaci, yargiya dahi mudahele eden, insan haklarinin hice sayildigi, kibirli yonetime ve bir cok karsitliga tepki veriliyor. Yeter ylan artik amina koyduklarim deniliyor. Yeter be!!!
dünya var olduğundan beri olan oluyor, her devlet her iktidar muhakkak yıkılır, kimisi yeniden kalkar ayağa kimisi tarihin sayfalarında kalır. bu bir halk isyanıdır, direniştir yani tayyip erdoğan gidene kadar soğuk ya da sıcak devam edecektir. sonrası da artık allah kerim.
(bkz: (#19932238))
canı gönülden katıldığım temennilerin başlığıdır. hakikaten yeter. ulan ülkem, vatanım felaketin eşiğine geldi. vatanını seven, allahını seven, gazi mustafa kemal atatürk'ü seven, yada her neyi seviyor ve inanıyorsanız... durun lan, yeter.
Diriliş..
türkiye yeni uyandı. onun gerginliği var, yakında iyice ayılacak.
hükümete karşı olan "azınlık" çoğunluktan güçlü olduğunu ve "darbe" ya da devrim yaptığını sanıyor. Ne içtiniz kuzum siz?