bugün

bayrağımızı indirenleri esada yem etmek gerekir. saddamın kovaladığı kürtlere kucak açan devlet, onların ihanetine maruz kaldığı gibi bu kalleş sığınmacıların da ihanetine uğramıştır.
yıllardır eset yönetimi altında ezilmiş suriyelilerdir.
nasıl ki onlara baba gibi kucağımızı açtık yaşanan olumsuzluklarıda o minvalde absorbe edip büyüklüğümüzü test edeceğiz.
niyetimizi halis tutup olumsuzluklara sağ duyu ile sabr edeceğiz.

biz atalarımızdan bunu öğrendiysek en fayda verecek tutum bu olamalıdır.

ya da, nefsimize uyup birtakım densizliklere kanıp yaptığımız ev sahipliğindeki niyeti bozup mazlum oldukları su götürmez bu cenahtan ellerimizi çekecekmiyiz?
biz bırakırsak tutan bulunur elbet.

allah (c.c) kimseyi kimsenin eline düşürmesin, kimsenin ihtiyaçlısı konumuna getirmesin(amin). haleti ruhiyeleri kabullenmek gerekir.

"iyilik yap denize at, halk bilmezsede hakk bilir."
4/4'ü keko ayrıca itleri andırıyorlar.
çok güzel salağa yatmaları, duygu sömürüsü yapıp Kendini acındırmaları, konuştuklarımızı anlayıp anlamamazlığa vurmaları, para vermeyenlere içten edilen küfürler...
beni mağdur olduklarına ikna edememeleri. dilenmelerine sokakta ailece dilenmelerine karşın *ikna olmamışımdır. devlet onları getiriyor da nasıl yardım etmiyor nasıl oluyor da bir platform kurup orada bunlara yemek verilmiyor. yatacak yer verilmiyor. oğlum siz değil misiniz miting miting para dağıtan ve lüks resepsiyon eşliğinde miting veren. ?

aklıma gelen sadece buydu. örtülü hesabınızda vardır 3-5 milyar dolarcık. bilmiyorum ya getirende ya gelende var bir abukluk.
en az 15-20 kişilik aileden oluşmaları.

her yerdeler.