bugün

(bkz: yav he he)
şimdi 40 yaşlarında üstünde beyaz atlet elinde lark sigara olan amcalar gibi ' yav he he daağ amariganın kıçını yalıyoh nereye züper güç bu'
haklı amcadır aslında. TÜBiTAK'ta yengeç kabuğundan hemofili hastaları için üretilen yara bandı bir hiç olarak görülmesi ve, %40 eğimli olan okey tablası, papaz eriğini imam eriği yapan iki delikli kutunun seçilmesi, buna bir örnek.
dinci gericilerden kurtulursak oluruz tabi, sonuçta bilim bir derya ister kovayla al, istersen kepçeyle al. ondan faydalan, yeter ki ülkeyi islam gericiliğine terk etme. bilim çağında bilgiye aç bireyler olmalı ve insanların inançları da olmamalı. inanç geçmişin kalıntısı ilkel aklın metafiziğidir. modern dünyada yeri yoktur.
umarım tüm dinlerin yok olduğu bir ülkede sabaha uyanırız ve o benim ülkem olur.
bu şartlarda kabullenmek mümkün değil, gelişmek ise palavra.
" zaten öyle değil miydik ? " dedirtendir.
türkiyedekiler türk olduklarını kabul edip türk gibi davransa gerçekleşebilir öneme.

arap bunlar aq bir şey olmaz bunlardan.
istismar,taciz,tecavüzde dünya üçüncüsü olan,matematik ve fen bilimlerinde ayrıca genel olarak bilim ve teknolojide yine sonlarda yer alan bir ülkeden beklenecek son şeydir.arap baharını saymıyorum bile.ha belki birkaç yıla kafa kesimi usulü nasıl olur öğrenilebilir.
nato çok canımı sıkıyor.
incirliği alayına kapatma kısmından sonra okumadım kusura bakma.
incirlik üssü tamam bizim üssümüz olabilir ama orda NATO silahları mevcut. Ve bu silahlar bizim sınır ve hava güvenliğimiz için olmazsa olmaz. Buradaki silahların ve NATO gücünün oradan çekilmesi demek yavaş yavaş adım attığımız maddi bağımsızlık sürecini sıfırın altına çekecektir. Yani oradan tüm NATO kuvvetlerini kovmak demek natodan kopmak demek. Eğer ki biz natodan şu an için koparsak tüm bu hava savunma sistemleri geri çekilecek ve savunmasız hale geleceğiz. Hani şu katil Suriye rejimi dediğimiz Esed yönetimi yok mu? Onlar bile bize füze sallar olduklari yerden. Kolay işler değil dediğiniz tam bağımsızlık olayı. Bu yüzden üreten bi ülke olmamız gerekiyor tüketen değil. Oturduğumuz yerden göbek kaşıyarak "natodan çıkalım yeaa onları da yeriz yeaa amariga da kimmiş gideriz Rusya ile dost oluruz yea" minvalinde konuşmak yerine(seni kastetmiyorum) bir şeyler üretmeliyiz. Eğitimli üretken nesiller yetiştirmeliyiz.
Süper güç olmayı kafada başardığımız zaman yine güçlü bir devlet oluruz. Ancak şu an için natodan çıkmak olsun incirliği temizlemek olsun gram mantıklı hareketler değil.
Kocaman bir yalan. Çöküş hızlanmasa iyidir.
Şimdilik boş hayal olmaktan öteye geçmese de olmasını umduğumuz hayal.
Bu yazdıklarının hangisi süper güç olmakla ilgili? Mesela nükleer güç olmak, uzun menzilli hava savunma sistemlerine sahip olmak veya tüm dünyanın sahip olmak istediği şeyler üretmek bunların hangisiyle ilgili. Onu da bi izah et de anlayalım.
daha ne kadar süper olabiliriz ki, istediğimiz eczaneden ilacımızı alabiliyoruz.
bence zirvedeyken bırakalım..
yersen!
Hiç güleceğim yoktu. Türkiye mi süper güç olacak. işte Türkiye ile gerçek bir süper gücün karşılaştırması:
ABD:
Asker:3.700.000
Tank:8848
Zırhlı araç:41062
Uçak:13892
Gemi:473
Uçak gemisi:20
Nükleer güç:7315
Türkiye:
Asker:1.034.000
Tank:7550
Zırhlı araç:7550
Uçak:1020
Gemi:115
Uçak gemisi:0
Nükleer güç:0(NATO'ya ait 90 tane olduğuna dair iddaalar var.)
(bkz: batman)' i (bkz: gotham)' dan çıkarıp yalovaya yerleştirdiğimizde gerçekleşebilecek hadise. fena da olmaz hani.
super guc degil de superman falan olsa belki dunyada bir seyleri degistirebilir.
(bkz: fenerbahce 2007 de avrupa sampiyonu olacak)
yanlıştır. sadece akp istanbul ve ankara büyükşehir belediyesini alacak, o kadar.
imf ye bağlı ekonomisiyle, amerika ve israille birlikte yürüttüğünü söylediği projelerde kendine söyleneni yapmaktan öte gidemeyen, yanı başında masum insanlar ölürken ağız dalaşına girmekten başka yaptırım uygulayamayan, komşusu işgal edilirken seyirci kalan, elindeki maden işletmeciliğini, petrol arama çıkarma işletme hakkını, telekominikasyon kurumunu ve topraklarını peşkeş çeken, askeri sanayide gelişememiş (geliştirmeye çalışan mühendislerinin şüpheli ölümlerine seyirci kalmış) bilim ve sanayi konusunda çağın çok ama çok gerisinde olan, bu gidişe dur demeye çalışan aydınlara, öğrencilere ve duyarlı insanlara düşmanmış gibi davranan türkiye cumhuriyeti devleti kesinlikle süper güç olamayacaktır.
ana konu bu değil, neden dünyada bir süper güç olsun, veya neden süper güç olma arzusu içinde olalım. güç herzaman yanında kirlenmeyi de getirmemişmidir? dünyada ki hangi süper güç dünya adaletini, barışını sağlamıştır? güç kaygısı sadece zulüm getirir ve bu tecrübeyle sabittir.
Filmlere espri konusu olacak bir teoridir. Bu ulaşılması imkansız olan bir ütopyadır.
türkiye'de ki bedava ekmek kuyruğunu ve görmeyen stratejisyenin bunu demesi doğaldır. ben de doğrusunu istersen bedava ekmek kuyruğu görmedim. sıra olmuyorlar ki kuyruk oluşsun !
(bkz: zeki müren de bizi görecek mi) *
(bkz: hele bir soluklan yeğenim)
(bkz: her şey zamanla)
her ne kadar ütopik görünse de "neden olmasin?" teorisidir.
"biz aslanız biz kaplanız" diyerek eski bir hastalıkla "biz olmasak tarih olmazdı" gibi hayaller de yüzen türk insancığı söylemidir. balık hafızamızla birlikte yolumuz açık, ha gayret...
- haydar türkiye süper güç olacak !
+ hee biliyok biliyok , şehrazat ta bir lira olacak .
başında bu zihniyet varken pek mümkün olmayan durumdur.