bugün

%99'u müslüman ve sünni olan bir ülkede alevi varlığının pekte mantıklı gelmemesinden hareketle ortaya atılmış öneridir...hem böylesi herkes için daha iyi olur, irana gittikleri zaman hem inançlarını ve ritüellerini rahatça yaşarlar hem de iran şiasıyla birlikte sahebelerin arkasından bol bol sallayarak günah deryalarında koyun koyuna yüzerler...
Buradaki yaşantılarını, alışkanlıklarını da düşünürsek ve biraz da vicdani boyutundan bakarsak konuya, ırkçılığa kadar gider ve gereksiz bi öneridir.
Tahammülsüzlüğün hat safhaya geldiğinin göstergesidir bu söylem.
Kim var kim yok yollayalım gitsin,en kolayı budur!!!
faşizan bir söylemdir.. bu ülke, burada yaşayan herkesindir.. azınlıkları bu ülkede istemeyenlere kapılar açıktır, gidebilirler..
limon tadinda yanlıştır. zira iran bizdeki alevilerin % 80 ini almaz. akıllı olun, esed de almaz.
baskıcı zihniyet ürünü bir öneri. artık ülkemizde dostluğa, barışa, kaynaşmaya ihtiyaç var; onu bunu bahane edip birbirimizi dışlamaya veya kovalama çabalarına değil.
"türkiye türklerindir, kürtler bu ülkeden gitsin." ile aynı anlama gelebilecek olan faşizanca yaklaşımdır. *
gereksiz ve temelsiz bir argümandır.
şeriatçılar iran'a gitsin, bilmem kim nereye gitsin falan filan... senin gibi düşünmeyen, yaşamayan herkesi bir yere göndereceksen memlekette adam kalmaz.
28 şubat sürecinde muhafazakarlara iran'ı adres gösterenlere acıdığım kadar bu düşünceyi öne sürenlere acıyorum.
lan oğlum türkiye bir tane be. hepimize yeter. kimsenin bir yere gitmesine gerek yok.
ayrıca şu alevi-sunni muhabbeti ise açıkça yazıyorum tamamen zırva.
islam'da mezhepçilik yoktur, mezhepler akaidden değil, siyasi ihtilaflardan doğmuştur, atalarınızın izinden gitmeyin
kafasınızı kullanın.
ayrıca şia ile alevilik arasında dağlar kadar fark var. hatta hiç alakası yok.
iran'da belli bir süre yaşamış olsanız anlardınız.
bir alevi olarak tüylerimi diken diken eden söylem. bu tip amipler ellerinde tebeşir kapı işaretlerler gün boyu.
"islam hoşgörü dinidir" dendikten sonraki cümledir.
Türkiye bu coğrafya içersinde doğan ve kendini bu coğrafyaya bağlı hisseden herkesindir. bu bağlamda değerlendirilecek olursa söylem geçerli değil ayrıca tamamen sıçtım oldu başlıklardandır.

(bkz: ne diyon lan sen deyişik)

(bkz: http://inciswf.com/1306682762.swf)
şiilik ile alevilik farkını bilmeyen cahil beyanatı.

%100 türk alevilerdir, bir boku öğren ondan sonra sıç.
akp politıkasına hizmet eden sözlem. Bi bitmedi amk kutuplaştırma çalışmalarınız. Ayrıca %99 ne. Sıkılır da bu kadar mı sıkılır.
gereksizdir.
birileri nasıl beni topraklardan kovamayacaksa ben de kimseyi kovamam.
anasını satayım yaşadığımız bir toprak var lan sadece bir.
o elinizde ki toprakta gittiği zaman birbirinizi nereye kovacaksınız acaba?
Dinler arası savaş çıkarmaya çalışan piçlerin isteğidir, Sende arabistana git yarrağım Türkiye laik bir ülkedir müslüman değil. %99'u müslüman bir ülkeymiş siktir lan ordan.
Türkiye'yi yıllarca sağcı solcu, alevi sunni, ilerici gerici ve türk kürt diye ayrıştırmaya çalıştılar, hala da devam ediyorlar. Ulan sanane be adam, kürt olmak türk olmak alevi olmak onun elindemiydi. Adam namusuyla şerefiyle kurallara uyarak vatanında yaşıyor, kendiniz gibi olmayanı düşman olarak görmekten vazgeçin.
kuvvetle muhtemel madımak otelini yakan vahşilerin yanında saf tutan, insanlıktan nasibini almamış yazarın düşüncesidir.
memleketler üzerinde insanca yaşayabilenlerindir. geçmişteki büyük medeniyetlere, imparatorluklara bakın. hepsi de üzerinde bir çok milleti barındıran, bir çok dine beşiklik etmiş hoşgörünün emsalidir. hiç bir ülke de sadece tek bir ırk tek bir din barındıramazsınız. çeşitliliğe saygı gösteremeyen toplumlar unutulmaya mahkumdur.
bir sünni olarak, burası nasıl benim vatanımsa alevinin de öyledir. alparslanın arkasında beraber geldik anadoluya. biz nasıl sünniliği seçmişsek, onlarda aleviliği seçti. sırf çoğunluk olduğumuz için kimseyi ezmeye hakkımız yok. kimin ülkesinden kimi kovuyosun ulan diye sorarlar adama. türkiye laik bir ülke de değildir. çoğunluğunu sünnilerin oluşturduğu müslüman bir ülkedir türkiye. boşuna andavallık yapmayın. binlerce yıldır dünyanın hiçbir bölgesinde homojen yapıda bir ülke olmamıştır. hiç bir zamanda hiç bir yerde aynı düşünce aynı ırka sahip tek tip bir ülke olmamıştır. ha ben kabile yaşamından yanayım dersen o senin problemin. istediğin kadar homojen olabilirsin.
sen bu hayvanca düşüncelerinle sünniliği savunduğunu sanan bir salaksın evet evet salaksın ağır hem de.. hem ülkendeki alevileri insan yerine koyma hem de iran neden kendi halkı olan 30 milyon sünniye insan muamelesi yapmıyor diye anır. daha çok anırırsın. ne ekersen onu biçersin.
edit: imla
hanefi (sunnilik ne demekse artık!) olarak ha sektör dediğim önerme. alevilerin ne zararını görüyorsunuz anlamadım.
iran yolcusu kalmasındır...

hem böylelikle etnik veya kimlik farklılıklarına tahammülsüz olan kemalistler de rahat etmiş olurlar....
doğru.. yoksa canlı canlı yakarsınız hepimizi.. kapılarımızı işaretlersiniz tek tek. kesersiniz. kadınlarımıza tecavüz edersiniz.. çünkü siz ''gerçek müslümansınız'' biz ise sadece ''alevi''
eskiden "şeriatçılar iran'a" deniyordu. şimdi "aleviler iran'a" deniyor.

işlerin değiştiğini gösteren slogandır. mantıksızdır.
sünniler arabistana gitsin o zaman denilesi, beyinden çıkmadığı kesin olan bir düşüncedir.
"kimin ülkesinden kimi kovuyorsun kapçuk ağızlı" denir böylelerine. sen de siktir git arabistan yaşa o zaman. böyle tek hücreli canlılar oldukça bu ülkede mal kıtlığı yaşanmaz.