bugün

müfettişlerin gelip ilkokul öğrencileri neden el yazısı ile yazı yazmıyor diye öğretmeni fırçalamasından dolayıdır.
(bkz: doktor bu ne)
40 kişilik sınıflara 1 öğretmen verirlerse olacağı budur. Ayrıca ilk eğitim ailede alınır. Millet çocuk doğduğu gün eline bir tablet iliştiriveriyor ses yapmasın onunla oynasın diye. Millet sadece sevmek için çocuk sahibi oluyor. işin yetiştirme boyutu yok. Bir kitap alın bir hobi kazandırın çocuklarınıza. Sınıfın yarısı saygı nedir bilmezken öğretmen ne yapsın. Zaten dersin yarısı sus yapma evladım demekle geçiyordur. Bu noktada öğretmenden önce sistem ve aileler eleştirilmeli.
akp hükümeti türkiye'yi geriye götürüyor.

akp türkiyenin üzerine kabus gibi çöktü.
dinci yobazların eline bırakırsan böyle olur. eğitim din ve siyasi ideolojilerden komple arındırılmalı ve doğası olan materyalist temele dönmeli.
çocukları küçük yaşta dinle, ideolojlerle zehirledikten sonra o nasıl nesnel düşünüp bilim insanı olabilsin?

özgür toplum olmadan bilim falan gelişmez. felsefe de gelişmez, sanat da gelişmez.
özgürlük birincil şart ve çocukların üzerinden kirli emelli asalaklar çekilmeli.
devlet eğitimi dini veya siyasi bir propaganda olarak kullanmamalı.
yine de son sıraya da olsa konulacak bir eğitim sistemi bulmuşlar. bence o da yok.
insanları akıl hastası ediyor bu manyak dinciler, ne olmasını bekliyordular?
her yıl eğitim sistemi ile oyna , sınav sistemini değiştir , müfredatı sıfırla sonra bu da olmadı bir de şöyle deneyelim böyle yapalım muhabbetlerine gir. Kıyafet mi deniyorsun efendi.

Başımızdakilerin eğitim öğretim ile bi sıkıntısı yok nasılsa. insanlar biat etsin miting alanlarında hüloğğ naraları atsın yeter. Koyun gibi nereye istersen oraya sür gitsin.

Ama olsun adamlar yol yapıyor hem de double. Ne yapacaksın sen eğitimi.

Herşeyi geçtim TÜBiTAK'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü atamak nedir amk yaa...
çok normal. çok az olan iyi devlet okulları 7 ila 10 bin arası rüşvet istiyor, mantar gibi türeyen özel okullar ise niteliksiz. tek maksatları yararsız devlet okuluna göndermek istemeyen velilerden para koparmak.
Bu iş en başından beri böyleydi Osmanlı zamanında medreselerde burada balığa yüzme öğretilmez yazarmış ama şu an Türkiye'de yapılan tam olarak bu maalesef. Birbirinden farklı milyonlarca çocuğa aynı eğitim verilip de küçük bir çocuğun her şeyi bilmesini amaçlayan bir sistemden ne bekliyorsunuz ki
bunlar batının oyunudur hep üçüncü havalimanını çekemeyip kıskandıkları için böyle yapmışlardır.
kendileri açıkladılar ya,

eğitim seviyesinin yükseldiği yerlerde fenalık geçiriyoruz

ne eğitimi ?

medrese sistemine geçmemiz çok savaplıdır.

ayrıca ; akabe hırsızdır çalar.