bugün

tüm belediye başkanlarımız çohiyi. siyasete asla girmem. hepsini tebrik ediyorum. ben, asla belediye başkanı olamazdım. olamadım da nitekim. buyrun kanıt işte size.
(bkz: mansur yavaş)
Konya büyükşehir belediyesi- uğur ibrahim altay

Selçuklu belediyesi- ahmet pekyatırmacı

Diğer şehirlerde durum nasıl bilmiyorum. Ama hem KBB hem de selçuklu belediyesi peyzaj ve yol başta olmak üzere kültür ve sanatta bayağı iyiler. Hele bedesteni baştan sona restore etmek kolay bir iş değil. Konya halkı kendilerinden çok memnun.

Konya'nın içini yemyeşil yaptı iki başkan da.
Sivas belediyesi büyük birlik partisi doğan Ürgüp şüphesiz odur.
chp belediyesi olmasından ötürü haberleri yapılmayan ama ne kadar iyi çalıştığını avrupadan aldığı ödüllerle ispatlayan karşıyaka belediyesi ve başkanı hüseyin mutlu akpınar dır.

son yıllarda gösterdiği çalışmalarla ve hizmetlerle hem vatandaşını mutlu etmiş hem de avrupada örnek gösterilen bir belediye olmuştur.

vatandaş olarak iyi bulduğum konular,

20 yıl önce sel olan ilçede şuan izmir geneline göre hiç sıkıntı olmaması. (son günlerde izmiri sel basıyo diye yırtıyosunuz ya, işte karşıyakada sıkıntı yok)

sahil şeridinin izmirin en güzeli olması, vatandaşın keyif yapabileceği en çok alana sahip olması.

tramvay gelmesiyle ulaşıma katkı sağlaması. (gene bazı bilmezler trafiğin içine etti diyor, yapımı bittikten sonra trafikte değil sıkıntı daha iyi koşullar oluştu, tabi akşam gezmesine otobüs tramvay taksi vapur dolmuş vs kullanmayıp aracı ile gelip yola park eden tiplerin ortalığı karıştırmasını saymazsak)

çocuk parkları. eskiden biz sokaklarda koştururduk ama şimdi arabalardan fırsat yok ama sağolsunlar neredeyse 500 metrede bir ufakta park bulursun karşıyakada.

sosyal etkinlikler, kızımı alıp en fazla 1 km giderek tiyatro seyrettirebiliyorum, hem de her hafta. ayda en az iki üç kere sahil kısmında etkinlikler düzenliyorlar. vakit geçirmek güzeldir karşıyakada.

ara belediyeyi ilaçlama yapın de 24 saat geçmeden kapında.

çöp günde en az iki defa toplanır, seneler önce bazı kavgalar oldu ondan bi ara toplanmadı ama şimdi sürekli toplar.

belediyeyi ara ve onlarla alakalı bir konuyu dile getir en kısa sürede çözüm üretmekteler.

http://www.hurriyet.com.t...pa-seref-bayragi-40447980

tabi olumsuz olan konular olmaz mı elbette var. ama türkiyede 50 yi aşkın memlekete giden biri olarak net söyleyebilirim ki aynı kalitede belediye vardır ama daha iyisi yoktur.

zaten dört dörtlük olmasını beklemeyin, en nihayetinde türk kafası illaki eksik olacak, eğer her şey dört dörtlükse o almandır.
81 şehir ve 1000 küsür ilçe ve beldeyi gezememiş olsam da bursa nilüfer belediyesi ilk sırada olabilir bence.

Zaten adam o kadar büyük takdir görüyor ki akp liler bile büyükşehir ve il meclisinde akp ye verip nilufer belediyesi için Mustafa bozbey e verebiliyor.
anketlerde çıktığı gibi tahir akyürek değildir. Uludağsözlük'ün anketine göre Eskişehir'dir.
istanbul büyükşehir belediyesi ve recep tayyip erdoğandır. (daha iyisi gelinceye kadar en iyisi bu). shpnin pisliğe batmış belediyesini adam etmiş, susuz, çöp dağları içinde yüzen, işçisine maaşlarını ödeyemeyen, iski yolsuzluklarına boğulmuş belediyeyi düzlüğe çıkarmıştır. istanbul halkı da o kadar nalet etmiş ki bu chp zihniyetine 1994 yılından beri vuruyor da vuruyor şamarı bunlara.
metin burma. samsun-atakum.

http://www.samsunkenthabe...i-gelisen-ilcesi/214.html
akp'ye göre samsun-canik belediye başkanıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20917804.asp
47. entry'ye geldiğimizde en iyi belediye Eskişehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen
Şişli Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül
izmir Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ilk 3ü paylaşmaktadır.

En kötü belediyeler ve belediye başkanları da merak edilmektedir.

düzeltme: ben yazana kadar olmuş 49.entry
Bir izmirli olarak şunu söyleyebilirim ki Eskişehir ve yılmaz büyükerşendir. helal olsun adama etliye sütlüye karışmadan paraları cebe indirmeden sadece halka bir şeyler katmaya çalışarak ilerliyor kaç seçimdir. O başa geldiğinden beri de büyük değişim yaşadı. avrupa kültür başkenti oldu. (2013) Adam bununla yetinmedi bizim niye denizimiz yok deyip deniz yapmaya kalktı şehire daha ne olsun.
Henüz kurulmamış olan belediye ve henüz seçilmemiş olan belediye başkanıdır. Seçilip de yıpranmayan kim var ki?
eskişehir ve yılmaz büyükersen tek geçilir.
yılın belediye başkanı mhp'den : http://www.sonkale.org/yi...kani-mhp-den-h112404.html
en iyisini değilde en ballısını söyleyebilirim. denizli belediye başkanı osman zolan. nihat zeybekçinin vekil olmasından sonra yerinede getirilen başkandır.
fatsa - terzi fikri
kesinlikle kayseri büyükşehir belediyesi'dir.
akp li bütün belediyelerdir.
nazilli belediye başkanı haluk alıcık'tır.
en iyisinin...
izmir büyük şehir belediyesi Aziz Kocaoğlu.
Tunceli Pertek Belediye Başkanı Kenan çetin'dir.

Gerçekten halk adına belediyeciliği en iyi şekilde yıllardır gösteriyor.

http://www.evrensel.net/news.php?id=32081
çayeli belediye başkanı rıza çakır'dır.adam çayeli'ne akşam sanat okulu yaparak bale yapmamıza olanak sağlamıştır.allah ondan razı olsun.
duyumlarıma göre kayseri belediyesidir.

Konya büyükşehir belediyesi olmadığı da kesindir. Eski otobüsler, teneke yığını klimasız tramvaylarla nasıl dünya kenti oluyor merak ediyoruz.