bugün

Eğitim konusunda en başta çok geri kalmış bir toplumuz. Ülkenin hiçbir yerinde bir birey hem özel okula hem etüte dershaneye bir arada gitmiyor sadece Türkiye de var bu. Ikinci bir soruna değinecek olursak sınıf ayrımıdır; örneğin bir hastahaneye takım elbiseli lüks arabalı bir adam gidince ilgi odağı olurken, gariban çoluğunu çocuğunu mendil satarak geçindiren emekçi dedem gidince adam yerine bile koyulmuyor bazen görevlilerden fırça yiyor. En büyük sorunlardan biri de Ak saraydır boş bakan 1000 küsür odayı bir tarafına sokacak sanırım, ulan ş*refsiz sen benim paramla halkın parasıyla köşk yaptırıyorsun birde utanmadan jakuzi havuz eksik etmiyorsun. Bu kadar millet sana jakuzinde götünü dinlendir diye oy verdi. Ulan oy verenlerde ayrı mesele zaten. Somadaki kayıpları hatırlarsak, ekmek için babasının eline bakan o kadar aile ortada kaldı. Arkadaşım sen jakuzini havuzunu yaptırıyorsun ama madenlere bir tane sağlık odalarından koyduramıyorsun. Ulan herif parlementoya gidiyordu bu nasıl cahil bir Ülkedir ya. Andımızı kaldırdı lan seçtiğiniz yönetim istiklal marşını kaldırdı. Ne ara bu kadar vatan haini oldunuz. Yakında fese peçeye döner bu ülke.
Eğitim şart diyeceğim de daha eğitim bile veremiyor ülkemiz.
müslümanlık dışındakiler halledilemeyecek gibi değildir. ama bu türk ü silme projesinin aygıtının önüne acilen geçilmeli. kutsal beyaz türkler atağa kalkmalı.
Ayakların baş olması.
yıllardır süregelen sömürü düzenidir. misal 2015 yılınca asgari ücrete yapılan zam.. kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar resmen. işin tuhaf yanı ise insanların bu durumdan rahatsız olmamaları. bir fıtrat lafı almış yürümüş.

sorunlardan biri zihniyet, diğeri düzen.
(bkz: erken boşalma)
insanlarının 'insan olmayı beceremeyiş' sorunu.
Hala sorunun ne olduğunu arıyor olmaktır. Televizyonu açsanız anlayacaksınız da işte.
Adaletsizlik, yolsuzluk, cahillik, fakirlik, kültürsüzlük, haksızlık, hukuksuzluk , yalan dolan hangi birini sayacağımızı şaşırdığımız ucu açık olan sorunlar zinciri. Ha bir de körlük de var. Gözümüzün önünde dönen dolapları ne zaman göreceğiz?
Ülkenin çimentosunu teşkil eden milli ne kadar değer varsa yabancı güdümlü hükümet tarafından erozyona uğratılmasıdır. Yabancılar istediğini alıp kenara çekilince de işlerinin bittiği işbirlikçileri saddamı kaddafiyi yem ettikleri gibi yem edecekler ama ne fayda.
küresel sistem olan ''kapitalizm''; memleketimizde de var olduğundan ve buraya yazılacak olan tüm sorunların ana sebebi olduğundan sadece türkiye'nin olmamamakla birlikte dünyanın en büyük sorunudur.
En onemlisi pkk sorunudur..Yillarca suren ve bize milyarlarca dolara mal olan bircok canin gitmesine neden olan ulkenin gelismesine en büyük darbeyi vuran sorundur...Halada devam etmektedir..
en önemli sorun milliyetçilik günden güne kayboluyor. kapitülasyonlar veriliyor ve bu her devlette olduğu ve olacağı gibi bölünmelere yol açıyor.
Eğitim, öğretimdir efendim. insanın mayasından sonra onun cemiyet içinde yaşama kabiliyeti kazanması bu iki temel meseleyle sağlanır. Bu durumda sağlam nesiller yetiştirmek için sahih evlilikler de güzide bir toplum için çözümdür.
gelirden fazla gidere sahip hane halkı.
görgüsüzlüktür.

evi yoktur ama arabası vardır, 1500 maaş alır 2.000 tl'Lik iphone kullanır.
çocuğuna 2 tane roman almaz, yan komşu cocuğundan daha iyi oyuncak alır.
futbolu oyun olarak sevdirmez de, rakip taraftara nefretle büyütür.
siyasetten anlamaz bence bu adam karizma diye oy atar.
kendisine vermeyen her kadından nefret eder verse iflahını kurutur.
her erkek onun peşinde zanneder egosu okşanır kadınımızın kendisini geliştirmeye gerek duymaz.

daha uzar da bu uykum var.
ilki türk gençliginin bos vakitleridir. digerleri ise bunun neticesinde gerçeklesen eylemlerdir.
cehalet, terör
Türkiye'de olması.
cehaletin sonucu olan ateizm.
1- Terör sorunu
2- Ekonomi sorunu
3- Adaletsizlik sorunu

vs vs diye liste gider.
Türkiye'de çözülemeyecek tek sorun uzun adam. Diğerleri zaman içinde hallolur.
Cehalet ve nankörlük en başlıca sorunlardan biridir.