bugün

türkiye nin başlıca sorunları

Eğitim konusunda en başta çok geri kalmış bir toplumuz. Ülkenin hiçbir yerinde bir birey hem özel okula hem etüte dershaneye bir arada gitmiyor sadece Türkiye de var bu. Ikinci bir soruna değinecek olursak sınıf ayrımıdır; örneğin bir hastahaneye takım elbiseli lüks arabalı bir adam gidince ilgi odağı olurken, gariban çoluğunu çocuğunu mendil satarak geçindiren emekçi dedem gidince adam yerine bile koyulmuyor bazen görevlilerden fırça yiyor. En büyük sorunlardan biri de Ak saraydır boş bakan 1000 küsür odayı bir tarafına sokacak sanırım, ulan ş*refsiz sen benim paramla halkın parasıyla köşk yaptırıyorsun birde utanmadan jakuzi havuz eksik etmiyorsun. Bu kadar millet sana jakuzinde götünü dinlendir diye oy verdi. Ulan oy verenlerde ayrı mesele zaten. Somadaki kayıpları hatırlarsak, ekmek için babasının eline bakan o kadar aile ortada kaldı. Arkadaşım sen jakuzini havuzunu yaptırıyorsun ama madenlere bir tane sağlık odalarından koyduramıyorsun. Ulan herif parlementoya gidiyordu bu nasıl cahil bir Ülkedir ya. Andımızı kaldırdı lan seçtiğiniz yönetim istiklal marşını kaldırdı. Ne ara bu kadar vatan haini oldunuz. Yakında fese peçeye döner bu ülke.
Eğitim şart diyeceğim de daha eğitim bile veremiyor ülkemiz.