bugün

Alanyaspor - Beşiktaş maçında stadı inleten slogan.

Helal olsun, yenilseniz bile duruşunuz yeter.
Atatürk'ün gençliğe hitabesi okunmalıdır kimi bünyelerce.
cumhuriyet var oldukca ki hep var olucak bu soz daha cok soylenecektir.daha cok kafasızın kafasına yerlestirilecektir bu soz!
Lahana mı kalacak?
(bkz: doğru söze ne hacet)
Arapcilari kudurtan söylem.

Yallah Arabistan'a.
Türkiye de laiklik falan kalmamıştır. Lakin bu tür şeyler duymak yine de güzel. Umudu tamamen yitirmemeli.
Hilafeti yönetim biçimi sananların zoruna giden gerçektir.
Hilafet yönetim değil sömürü biçimidir. Bu yüzden islam ülkeleri bile hilafetin düşüncesinden bile yaka silkiyor.
Modern dünyayla bağdaşmayan hayallerin peşinden koşanlar yok olmaya mahkumdur.
türkiye laiktir aksini iddia eden ebesinin hamını görür şeklinde değiştirilmesi gereken cümle.
Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)
(bkz: atatürk)
başlığa ilk entry 2006 yılında yazılmış, 10 sene geçmiş halen laiklik tartışılıyor. şu dünya üzerinde hakikaten kim nasıl yönetilmek istiyorsa öyle devletler kurulsa. Ayak uyduramayanı da edeceksin sınır dışı, hangisine uygunsa yollanacak. bak gör herkes sağ selamet ne güzel geçinir. Mesela TBMM başkanı gitsin Müslüman ülkelerden birine hatta iran'a oh mis kendin istediğin yönetime geç. Ama bu kadar para sömürmek varken bu ülkede, bu kadar aptal halk varken gider mi?
Kimsenin bu topraklardan silmeyi başaramayacağı gerçeği haykıran cümle.
işine gelmeyeni arabistan’ a alalım.
Lafta laik olan bu piçler yüzünden halkta laiklik=dinsizlik diye bir algı oluştu zaten.
Bir zamanlara değil tüm zamanlara damga vuracak çok anlamlı ve güzel söz...
tek isteğim şeriatın gelmesi ve şöröööt şöröööt diye bağıran ablaların sosyal haklarının birbir ellerinden alınması ve bunların bu sefer laiklik laiklik diye ağlaması. Ölmeden bunu yaşamak istiyorum.