bir gece vakti hesabınızdaki son parayı çekerken insanı çileden çıkaran bankadır. şöyle ki hesabınıda 10 lira vardır bunuda zaten zor zamanlar için bırakmışsınızdır. parayı çektikten sonra bakarsınız ki köşesi kopuktur.tekrar sokarsınız makineye almaz, bankaya götürsen almazlar,ondan sonra kime yedireceğini düşün dur. *
an itibariyle internet şubesi çalışmayan banka. mobil onay kodu 15 dakikadır gelmiyor. uyanın lannnnn!
işteevim.com.tr sayfasının en altına aşağıdaki uyarıyı koyarak beni yaran banka:
--spoiler--
internet sitemizde sunulan/yer alan üçüncü kişilerden alınan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu Bankamızca garanti edilmemektedir. Bu nedenle, müşterilerimizin; sitemizden elde edilen içerik, görüş ve bilgilere dayanarak hareket etmeden önce içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri/ettirmeleri ve bu içerik, görüş ve bilgilere dayanarak alacakları kararları bu kapsamda vermeleri önerilir. içerik, görüş ve bilgilerin yanlışlık veya eksikliğinden Bankamız hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi, bu içerik, bilgi ve görüşler Bankamızı bağlamamaktadır."
Yer sağlayıcı: Türkiye iş Bankası A.Ş. (Yer Sağlayıcı Belge No:944)
--spoiler--
Kardeşim bu siteyi ben konut kredisi hesaplayayım diye sen açmadın mı? bana sen "gel bak burdan güzel güzel hesaplarsın abicim" diye çağrı yollamadın mı? Şimdi ben bu sitede hangi bilgiyi üçüncü şahıslardan aldığının peşine mi düşeceğim? Koca bankasın madem, sana güvenmeyeceğim de kime güveneceğim? kendi sitende verdiğin bilgiden bile bu kadar emin değil misin?

Kendi sayfandaki içeriklerden "ben sorumlu değilim, ahanda yer sağlayıcı numaram" deyip sıyrılamazsın ki ama...

Koca banka diyoruz, milyar dolarlar diyoruz ama bu milyar dolarları yöneten arkadaşlar bu saçma ve küçük düşürücü ifadeleri para verip yaptırdıkları hem de satış amaçlı sitelerine böyle uyarı koyabiliyorlarsa basiretleri bukadar mı bağlanmıştır?

"içerikten mesul değilim, kullanıcı bu içeriğe göre karar vermesin, gitsin araştırsın" diyorsan ben bu tırt siteye bakarak karar verir miyim?

(bkz: alemsiniz lan)
bugün kitap almak için dışarı çıktığımda banka kartımın üzerimde olmadığını farkettim."sıçtık, şimdi eve mi dönücez" gibi milyon tane soru aklıma gelirken birden iş bankası'nın cep anahtar reklamı aklıma geldi.20 saniye süren bir işlem sonucu tak parayı çektim.teşekkürler iş bankası.
hesap açtırırken doldurduğum formda internet şubesinden işlem (en basitinden havale) yapmak için gerekli kutucuğu işaretlememe rağmen internet şubesini açtığımda havale talimatı için şubeye gitmem gerektiği uyarısını veren, telefon ettiğimde bu işlem için pazartesi gününü beklemek durumunda olduğumu, ancak hesap kartım varsa bankamatiklerden de havale yapabileceğimi söyleyen, fakat hesap kartımın eve gönderilmesini beklerken (ki hesap açtırırken öyle söylemişlerdi) şubeye yönlendirildiğini öğrendiğim banka. yapacağınız işe kafam girsin.
Hesap açarken öğrencilikle alakalı hiçbir belge sormayan, bunun sonucunda da öğrenci olmadığım kanısına vararak 6 ayda bir 20 lira hesabımdan çalan bankadır.
chp'nin yönetim kurulunda söz sahibi oldugu banka.
Bünyesinde çalışan olabilmek için oldukça zorlu virajlardan geçiren lakin tüm bunların sonunda emeğe gerektiği değeri verebilen özel bankadır. bir de Olmasaydı torpil gerekliliği, böyle. keşke..
sik gibi bir internet şubesi ve çağrı merkezi olan banka.
katkı payını yatıracağım banka.
mülakatına gideceğim banka .
borcunuz varsa paranızı bankada tutmayın hesabınızı bloke edip borca yatırıyorlar...
müşteri hizmetleri ve veznedeki elemanın bir birine zıt bilgiler vermesi nedeniyle nefret ettiğim banka.
internet şubesine "Arama" bölümünü ekleyerek takdirimi kazanmış bankadır. Bazı anahtar sözcükleri eksik olsa da daha da o sol taraftaki menüyü kullanmam ben arkadaşım...
Garanti Bankası, Citibank gibi bankalarla çalışmak zorunda kalınca değeri anlaşılan Akbank ile birlikte açık ara Türkiye'nin en iyi bankasıdır gözümde. Atm'si hemen her yerde bulunur, vadeli hesap açtırınca aman kredi kartımızı da alın, gelin kredi verelim, ayağınızı öpim kredi kullanın diye adamı ayakta götürmeye çalışmaz en azından kurumsal kimliği oturmuştur. internet bankacılığı da güvenliğin suyunu çıkarmış olsa da düzgün hizmet verir. Ha çağrı merkezi çalışanları biraz aksidir, olsun o kadar kusur kadı kızında da olur.
benim bölümümün mezunlarına başvurma hakkı bile vermeyen banka. *
internet bankacılığını kullananlara 3 adet BMW X3 xDrive20d vereceğini duyurarak gönlümü fetheden banka.

Gelen e-posta'da "27 Kasım-31 aralık döneminde internet şubesine girenlere verilecek çekiliş hakkıyla hem 3 adet BMW X3 xDrive20d hem de 50 kişiye 1000 TL yüklü MaxiPara Kartı armağan edeceklerini" söylüyorlar.
bugün yaptığım işlem esnasında bana bozuğunuz var mı diye soran banka.
(bkz: bankada yapılacak işlem için bakkaldan para bozdurmak)
öğrenimim boyunca sövdüğüm banka.
en çok ihtiyacım olduğu zamanlarda hesabımdan para çalıyor. öğrenci olduğumu söylediğimde belge isteyen, dilekçe yazdıran kestiği parayı ise elime para geçtikten yani o paraya ihtiyacım kalmadıktan sonra yatıran bankadır.
ayrıca kestiğinin tamamını da yatırmıyordu.
geçtiğimiz akşam iş çıkış vaktinde beylikdüzü civarında çalışan atm'si olmayan banka. bu bankada hesabım olmadığına bir kez daha sevindim. kırk yılda bir işimiz düşüyor, onda da süründürüyor. bir keresinde de yine iş icabı karaköy şubesine gitmiştim. bir havale işlemi için bir buçuk saat bekledim. üstelik fazla sırada yoktu.
Türkiye'nin en çok tercih edilen bankası...
şu sıralar televizyonlarda dönen en güzel reklama sahip banka.
üniversite öğrencilerine, çalışan olsalar dahi*, yıllık nakit kartı* ücretini*, öğrenci belgenizle gittiğinizde birkaç saniye içinde hesabınıza iade eden adam banka. bu konuda garanti bankasına lanet olsun bu arada.
ATM lerden yapılan kartsız işlem de 3 tl kesen * bankadır.
biraz önce interaktif bankacılık şifresi alacağım diye çıldırtan bankadır, inadım inat diyor telefon numaramı kabul etmiyor.