bugün

türkiyenin yer altı ve yer üstündeki zenginliklerini görmeyen, bilmeyen ve hatta duymayanlardır. en önemlisi özgüveni olmayan insanlardır.
gerçeği görebilen insanlar.
(bkz: Ulema Takımı)
(bkz: Sen ancak konuş)
%53 nitekim %47 si inanmış ve destek vermiştir.
kendisi gibi boktan vatandaşların çok olduğunu bildiği için inanmayan kişidir.
hep olumsuz verileri kullanıp ekonomideki gelişmeleri gösteren kabak gibi ortada istatistiklere gözlerini yumarlar.

(bkz: türkiye nin en büyük 20 ekonomi arasında olması)
Ulema takımıdır onlar ulema.Bir kere konuşmayı bırakıp çaba sarfettiklerini görmedim.
Ulan bizim ekonomi süperse bir amerikan bir alman ekonomisi nasıldır kim bilir.Ne sanayi var ne üretim götünüzdeki don bile ithal ne konuşuyorsunuz daha siz, geçiniz bunları.
(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
inanlardan fazladır. olumsuzluklar içinde olumlu düşünmek için artık çok geç.
(bkz: 6 milyar kişi)
türkçe'nin doğru kullanılması gerektiğini düşünen yazarlardır.

(bkz: olabileceğine inanmak)
beş yaşındaki çocuk bile inanmaz diyebilecimiz eylem
memurunun maaşına %4, %4,5 gibi komik oranlarda ücret artışı yapan bir ülkenin ekonomisininin iyiye gittiğine kimse beni inandıramaz!!!
onlarca açlıktan ölen insanın olduğunu gören, insan tipidir.
rant ve finansa dayalı yüksek bir geliriniz varsa türkiye ekonomisi sizin için zaten iyidir ve iyi olmaya devam edecektir,devir sizin devriniz sefasını sürün derim ama yok işçi sınıfına mensup biriyseniz o halde bu inancınız boş bir inançtır, bir an önce gerçekğe uyanıp harcamalarınızı olabildiğince kısıtlayıp mümkün olduğunca tasarruf yapmaya çalışın derim. bu arada akp'ye gönülden bağlı kardeşlerimiz sakın alınıp "üühhhüüüü sen akp'yi kötülemek için böyle söylüyorsun..." zırıldamalarına başlamasınlar zira türk ekonomisi global ekonomiye eklemlenmiş olup ekonominin seyrinde akp'nin bir etkisi yoktur, olamaz çünkü böyle bir deliliğe akp kalkıştığında bilin ki akp'nin gitme vakti çoktan gelmiştir ve gidiyordur.
iktidar kesiminin büyüme oranıdır. az bile yazılmıştır.

bu kediyse et nerede, yok etse kedi nerede.diye de soruyorum.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18905890.asp
türkiye 2011 yılının ilk 6 ayında yüzde 10,2 büyümüştür.
ülkenin ekonomik hacminin büyümesinin, o ekonominin neye ve nasıl dönüştüğünü irdelemeden sadece aptalları kandırabileceği bir durumdur bu. kanarsan, yüzünde mal bi gülümsemeyle "büyüyoruz" diye gezersin etrafta. aferin.
türkiye ekonomisi iyiye gidiyor ama halkın ekonomisi iyiye gitmiyor ise burada bir sorunsal var. benim hakkımı kim yiyor?
Ekmek hala 70 kuruş en iyi biziz.
cari açığa bakınca pek de şaşılmaması gereken durumdur.
2011 yılı genelinde de yüzde 8,5 civarında büyüme gelmiştir.
satılmış medyanın, gerçekleri saklayan iktidarın, medyaya baskı yapan iktidarın döneminde hala az da olsa varolan akıllı, zekası yerinde, sorgualayan insanlardan oluşan topluluktur.