bugün

herşeyiyle cennet gibi olan türkiye.
(bkz: jet vatan duygu seli patlamaları). biraz sakin yahu,kimse ülkene çirkin demedi.
uğruna binlerce yıldır savaşıldığı için fransadan çok daha güzel bir ülke olduğu kesindir.
eğer yaşanabilseydi...
yurt dışına çıkmamış birinin belki de kendisini avutmak için vatansever ayaklarına yatıp söylediğidir.
yanlış bir önermedir. daha güzel yerler vardır. ama ülkemiz de güzeldir.
(bkz: bu bahsettiğin bizim dünya mı)
(bkz: hani şu mavi olan)
güzel olduğu tartışılır ancak ilginç bir coğrafyada olduğu kesin.
faşist ipnelerin ağır kemalistlerle kesiştiği fikirdir. bari istanbul deyin yalan olduğu anlaşılmasın. yoksa kim sikine takar ağrı'yı...
(bkz: kaç ülke gezdin)
(bkz: yaran fıkralar)
(bkz: türkiye acınası bir ülkedir)
dogrudur.türkiye cok güzel bir ülkedir. dogasi bakimindan.sehirlerinde pek is yok. sehir disindaki tarihi yerler cok güzel.

ama bak, fransa´da ispanya´da cok güzel ülkelerdir. deniz kiyisi kesimleri...ispanya´nin kuzeyinde bir atlantik kiyi seridi vardir -biskay körfezinin ispanya kiyisi- insanin aglayasi gelir.

tayland dogal acidan cok güzel bir ülkedir. daglar bakimindan isvicre cok güzel bir ülkedir. alpler insana dinginlik verir.

söyle söylelim. türkiye, tartismasiz cok güzel bir ülkedir. ama dünyanin en güzel ülkesi diye bir kavram, yoktur. bizim gibi akdeniz cocuklari atlantik okyanusunu gördükleri zaman, gördügümüz zaman, carpiliriz. onunki de bambaska bir güzellik. bence okyanus bambaska bir cografyadir. okyanus insani, yiyecegi, agaclari....bambaskadir. ben sahsen dünya da bircok yeri gezme sansina nail oldum. ve türkiyenin cok güzel olduguna tamamen katilmakla birlikte, "en güzel" olduguna katilamayacagim...allah daha ne güzellikler yaratmis.
belki dünyanın çok daha güzel köşeleri vardır..
ancak bu objektif olunacak bir mevzu değil, benim için dünyanın en güzel yeri türkiyedir...
neyleyim ben, egenin efe oyunları harmandalı, diyarbakırın halayı karpuzu, karadenizin hırçın dalgaları horonu, konyanın etli ekmeği olmayan ülkeyi..
neyleyim ben adıyamanın tütünü, urfanın çiğköftesi, antebin baklavası, hatayın künefesi, adananın kebabı olmayan ülkeyi..
neyleyim ben, kazım koyuncusu, neşet ertaşı, aşık mahsunisi, nazım hikmeti,necip fazılı, dede efendisi, sezen aksusu olmayan ülkeyi...
neyleyim ben insanının ateşin varmı hemşerim, şu dükkana iki dakka bakarak ol be anam, cumaya gittim gelicem demediği ülkeyi..
4 mevsimin yaşandığı ender ülkelerden biri olduğu için çok doğru bir tespitdir.
Turist olarak bir haftalığına geldiyseniz.
(bkz: kuzguna yavrusu şahin görünür)
aslında hemen hemen her ülkenin kendine has güzellikleri vardır.burada kıyaslama yapmak zordur.ancak türkiye jeopolitik konumu nedeniyle yüzyıllardan beri diğer ülkelerin ilgi odağı olmuştur.bu onun güzelliğinden* çok çekiciliğindendir.
güzelliklerini yabancılara, vatandaşından kat kat ucuza satan yönetimiyle güzelden çok düzen ülkedir. vatandaşını düzen ülke. vatandaş ülkesine sahip çıkınca kimi düzecek hiç düşünmüyorlar.
(bkz: 100 büyük türk yalanı)
Öyledir. Zaten bir türk de dünyaya bedeldir. Ayrıca Helga da ''türk erkekleri harika ,türkiş raki ,şiş kebaap...' demiştir.
(bkz: yok artık)

parası neyse vereyim de iki dünya turu atın bari.