bugün

sen gurbet gör sonra birdaha düşün.
kütahya, afyonkarahisar, niğde, kırşehir. bol mahalle baskısı, daral kış mevsimi, aşırı tutuculuk. arabayla geçmek bile daraltıyor adamı.
şırnak, hakkari ve bence istanbuldur.

yaşanılası şehir olarak: bursa, izmir.
samsundur.
konya ankara ve doğu bölgeler.
mevsime göre değişir örneğin yazın ortasında antalyada yaşamak istemem, kışın ortasınada karsda. tersi güzel olabilir.
konya. yemin ediyorum bugün beni geçindirebilecek dış ticaret işi bulsam uçar giderim buradan. anuna koyayım böyle şehrinde insanınında.
bayburt en yaşanılmaz şehir olarak liste başıdır, hem yaşam tarzı olarak, hem iklim olarak, hem coğrafi koşullar olarak, hem kalkınmışlık endeksi katsayısı olarak, hem madden, hem manen, yaşanılmaz işte. burka giyen (giydirilen) kadınları ilk defa bayburt' ta gördüm.
kesinlikle izmir.

taytlı, dekolteli, laik kadınlar. insanı dinden çıkartırlar allah muhafaza.
adanadır.

(bkz: yine mi adana)
yurdumun her köşesi cennet gibidir...oraları yaşanmaz kılan insanların kendi fitneleridir...kötü insanların olduğu en gelişmiş şehir dahi yaşanmaz hale gelir...
tam adı keşan olan şehirdir. Ben de trakyalıyım ama keşan trakya değil arkadaş. öl daha iyi.
iki hafta gizlense bi kişi çıkıp ''nerde bunlar'' demez.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/bilecik-183847/
(bkz: bilecik)
(bkz: bilecik in memlekete hiç bir faydasının olmaması)
Nemin ve sıcağın bir arada bulunduğu her yerde yazın yaşanmaz. Yoksa her ilin güzel olduğu zamanlar var ama Erzurum yaz kış karlı be kardeşim harbiden çekilmez.
(bkz: sivas)

havası bi değişik, insanı bi değişik, esnafı bi değişik.. adım başı dönerci, başka da bi şeyi yok.
istanbul olduğu kesindir. Tamam tarihi ve doğal güzelliklerine bir şey demiyorum. Çok güzel bir yer ama yaşamaya gelince orada bir duracaksınız.
(bkz: hakkari)
(bkz: şırnak)
(bkz: bitlis)
(bkz: bayburt)
(bkz: kilis)
(bkz: van)
(bkz: muş)
(bkz: siirt)
(bkz: batman)
(bkz: ağrı)

bu yerlerde bayburt ve kilis hariç büyük çoğunluğu pkk sürüsü yaşıyor. Hele hele şırnak ve hakkari denen adını duyunca bile iğrenilecek yerler de.

Edit : Diyarbakır ve Tunceli'yi nasıl unuttum la.
Önyargıyi parçalamak atomu parcalamaktan daha zordur. - Alber Einstein.
kütahya.