bugün

ya vardır bi faydası biz bilmiyoruz yoksa il olmaz herhalde azda olsa bi katkısı vardır.
zararı olmamasının bile fayda olduğu günümüzde son derece iyi bir ildir. milyonlarca lira kaçak elektrik kullanmaz, kaçakçılık yapmaz, ülkesine ihanet etmez.
çok güzel kızları olduğundan, geçersiz önermedir.
Vardır. Arkadaşlarınıza Bilecik in hangi bölgede olduğunu sorun, bilemeyecekler siz de eğlenecek ve hoşça vakit geçireceksiniz.
sonunda beni anlayan biri çıkmıştır. ben diyorum. bu bilecik i yunanistan a öteleyelim. 1299 dan beri değişmeyen yüzüyle bilecik ! 2 dönerci 1 simit sarayı 1 addax 3 peronlu 500 metrekarelik 1 otogar 1 kilometrelik cadde. tek trafik lambası. her bankanın 1 şubesi bulunması. yetmez mi ? daha sayayım mı ?
(bkz: Şeyh edebali)
bu düşünceyi benimseyen yazardan daha fazla faydası olduğu aşikardır.
olmaz olurmu, jandarma tugayı var ve binlerce asker yetiştiren er eğitim birliği var.
memlekete yararı olmayan o kadar çok il var ki mesela karaman,niğde,aksaray örnekler çoğaltılabilir.
bilecik tarihi Osmanlı imparatorluğunun doğduğu sahnedir bir yerde. ayrıca bilecikte vergi dairesi yok mu mesela. Bilecikli insanlar vergi ödemiyorlar mı bu ülkeye. bilecikte ki çiftçi toprağını işletmiyor mu. kaçıp istanbula mı yerleşti tüm bilecik halkı. hem sonra senin bileciğe bir faydan var mı ki bilecikten de fayda bekliyorsun...
ona bakılırsa istanbulda direk acilen boşaltılması gereken semtler var. mesela Zeytinburnu, gazi Osmanpaşa gibi.